Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
agnus cactus {vitex}
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
koxyli
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 30 Νοέ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 05, 2008 10:32 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΗ ΛΥΓΑΡΙΑ ΣΕ ΒΑΜΜΑ?ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ 3 ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ.ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΟΧΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ.ΜΠΟΡΩ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΕΡΑ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
veni
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 03 Μάρ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 05, 2008 10:51 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοχυλάκι εγώ το ξεκίνησα από την πρώτη μέρα του κύκλου (αν και ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχει καμια απολύτως σημασία και ότι μπορείς να το ξεκινήσεις anytime) Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οι 3 σταγόνες. Εγώ βάζω περίπου 25. Και απ' οτι ξέρω αυτή είναι η σωστή δόση. ΄΄Εχω ρωτήσει σχετικά και τον φαρμακοποιο
choko
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 25 Ιούλ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 06, 2008 7:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κι εγω θα το ξεκινησω απο την 1μερα του κυκλου με το σκεπτικο οτι αφου επιδρα στις ορμονες μας να μη ρισκαρω και τις κανει καταιφι .οποτε νομιζω ειναι πιο ασφαλες ειναι να αρχισω την 1η μερα.. εγω παλι πηρα χαπακια 2 την ημερα
EFITHANOS
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 18 Ιούλ 2008
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 6:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ SITE ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ.

ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ?
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 09 Νοέ 2008
Τόπος: AΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 2:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα σας
βασικα εχω περασει αρκετες φορες απο αυτο το φορουμ ,διαβαζοντας ιστοριες και συμβουλες, πολλες φορες παιρνοντας κουραγιο.
αυτη ειναι ομως η πρωτη φορα που γραφω (και μολις εγινα μελος) και αυτο γιατι βλέπω πόσο κουραγιο και δυναμη δινουν εδω τα μελη μεταξυ τους. Οπως επισης συμβουλες που πολλές απο εμας δεν γνωριζαν, οπως πχ αυτο το φυτικο βοηθημα.
μου εκανε τρομερη εντυπωση οταν το πρωτοδιαβασα και πιστευω οτι οταν ακους / διαβαζεις οτι εστω 4 στις 10 γυναικες ειχαν θετικά αποτελεσματα, τοτε αξιζει να το προσπαθησεις κι αυτο.

Κι εγω κουραστηκα απο τα φαρμακα χωρις αποτελεσματα.
Εχω κανει 2 σπερματεγχυσεις...και 3 φορες 'timinig'...(δηλαδη clomiphene ,μετα pregnyl για να προκαλεσω ωορηξια και μας ειπε ο γιατρος συγκεκριμενη ωρα να ερθουμε σε επαφη) .
Ο αντρας μου ευτυχως εχει αριστο σπερμα. Εγω δεν δειχνω προβληματα ουτε σε υστεροσαλπιγγογραφια που εκανα...Δεν γνωριζω ομως για ενδομητριωση.

αυτος ο κυκλος συμφωνα με τον γιαατρο ειναι ο τελευταιος. Μου λεει οτι εκανα αρκετες σπερματεγχυσεις & timing και πως πρεπει να παω για εξωσωματικη.
Μαλλον θα αφησω να περασουν οι γιορτες Χριστουγεννων και μετα.
Μολις σημερα ειχα την ωορηξια μου με pregnyl και η αληθεια ειναι οτι δεν ελπιζω και τοσο σε αυτον τον 'τελευταιο' κυκλο.

Λεω να δοκιμασω το vitex στον επομενο κυκλο οπου δεν θα παρω αλλα χαπια / ενεσεις για σπερματεγχυση ή timing....

θα ηθελα κι εγω να μαθω αν προτεινεται και για ενδομητριωση...
Ο φαρμακοποιος πιστευετετε οτι θα ξερει να μας πει σχετικα με αυτο και την δοσολογια? Θα πρεπει να ρωτησω τον γυναικολογο μου πριν το παρω ή δεν υπαρχει φοβος?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
αννη31
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 05 Οκτ 2008
Τόπος: θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 2:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Very Happy Welcome κουκλα!καλα εκανες και εγινες μελος!

Επιστροφή στην κορυφή
αννη31
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 2:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σου στελνω π.μ

Επιστροφή στην κορυφή
k-kalp
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 29 Μάϊ 2007
Τόπος: πάνω μεριά...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 4:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

EFITHANOS απ' όσο γνωρίζω κάνει και για ενδομητρίωση καί για πάση ρύθμιση του κύκλου και ορμονών γενικότερα. Γνωρίζω κοπέλα με ενδομητρίωση που το χρησιμοποίησε. Καλό βέβαια είναι να έχεις τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού σου.
demak εγώ όταν είπα να το δοκιμάσω ήμουν αποφασισμένη και θα το 'κανα ανεξάρτητα από τη γνώμη του γιατρού. Παρόλα αυτά όμως τον πήρα και τον ρώτησα, ότι έχω σκοπό να αρχίσω το σκεύασμα και άν συμφωνεί. Η απάντησή του ήταν "δοκίμασ' το αν θέλεις, δεν έχεις να χάσεις τίποτα" και με ενθάρρυνε περισσότερο. Έτσι βέβαια είπε ο δικός μου γιατρός.. ίσως περίπτωση με περίπτωση να διαφέρει. Όπως και να' χει εγώ το είχα ήδη αγοράσει και θα το' παιρνα με δικιά μου ευθύνη, αφού είχα ψάξει πολύ γι' αυτό. Το πήρα από την αρχή του κύκλου (1η μέρα περιόδου), 1 πρωί και ένα βράδυ (έτσι μου΄χε πει κάποια κοπέλα που της το είχε συστήσει γιατρός). Σημαντικό: δεν πρέπει να συνδυάζεται με άλλου είδους φαρμακευτικές (χημικές) θεραπείες! (π.χ. προγεστερινοειδή ή άλλες ορμόνες).Σίγουρα πιστεύω ότι κάπου βοήθησε και τώρα περιμένω τη μικρή μου!!! Καλή επιτυχία σε όλες!!!

Επιστροφή στην κορυφή
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 5:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zina, σ'ευχαριστω για το καλωσορισμα σου. ειναι τελικα πολυ ωραιο να εχεις καποιον να μοιραζεσαι τους προβληματισμους σου.

k-kalp,σου ευχομαι ολοψυχα με το καλο να ρθει το μωρο σου. Πρεπει να ειναι τρομερο το συναισθημα να χεις καποια ψυχουλα μεσα σου....
Απο χθες που πρωτοδιαβασα για αυτο το σκευασμα, ολο και πιο πολυ αποφασισμενη ειμαι να το προσπαθησω.
Θα το δοκιμασω στον επομενο κυκλο που δεν θα παρω τιποτα χαπια /ενεσεις.
Βλεπεις ο γιατρος μου , μου ειπε οτι αυτος ειναι ο τελευταιος κυκλος (που διανυω τωρα) σε προσπαθειες σπερματεγχυσης / timing (σημερα ειχα την ωορηξια μου). Μακαρι να ειναι αυτος ο τυχερος μου κυκλος αν και δεν ειμαι πολυ αισιοδοξη.

Το θεμα μου ειναι οτι καπως 'φοβαμαι' να ρωτησω τον γιατρο μου. Τετοιου ειδους ερωτησεις πιστευω δεν του αρεσουν. Οπως π.χ. θυμαμαι τον ειχα ρωτησει οταν ξεκινησα τα clomiphene...του ειπα τι ειναι αυτα και οτι κατι ειχα κοιταξει στο ιντερνετ και η απαντηση του ηταν ...'δεν μου χεις εμπιστοσυνη και τα ψαχνεις??"...και γενικως τετοιου ειδους απαντησεις ειχα ...οχι οτι μου πολυαρεσε.
Γιατι θα πρεπει να ειμαι αναγκασμενη να ψαχνω το ιντερνετ? Απο το ιντερνετ εμαθα τι θα μου εκαναν τα clomiphene και οχι απο αυτον!.

Θα ρωτησω την φαρμακοποιο μου ...ισως να ξερει...σιγουρα θα τα δοκιμασω στον επομενο κυκλο που δεν θα παρω τιποτα αλλο μιας και το ακουσα αρκετες φορες και εφοσον δεν υπαρχει αλλος φοβος
Ελπιζω βεβαια αυτος ο κυκλος μου να ειναι ο τυχερος.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
magda39
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 19 Οκτ 2008
Τόπος: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 7:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΟ LINK ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙ Η LAMBERTS ΤΟ AGNUS ΕΙΝΑΙ
http://www.greenimport.gr/herbs.htm
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
k-kalp
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 29 Μάϊ 2007
Τόπος: πάνω μεριά...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 9:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

demak
αν είναι να φοβόμαστε τους γιατρούς μας για να ρωτήσουμε κάτι τότε ..να τους βράσω! Δεν κατάλαβα κύριε, στην τελική για το σώμα μου μιλάμε, δε θα σε ρωτήσω τί είναι αυτό που χρησιμοποιώ;;;; ή δεν θα ψάξω οτιδήποτε άλλο προτού αποφασίσω για εξωσωματική; δεν τα μπορώ καθόλου αυτά, στην τελική πεσ' του ότι "εγώ έχω σκοπό να το δοκιμάσω, εκτός του να μή μου κάνει τίποτα μπορεί να μου κάνει κάτι κακό;" κι αναλόγως πράξε. Επίσης θέλω να σου τονίσω να μην περιμένεις θαύμα από τον πρώτο κιόλας κύκλο αν αποφασίσεις να το πάρεις! Δεν είναι το μαγικό χάπι της σύλληψης σε καμία περίπτωση, χρειάζονται κάποιοι κύκλοι/ μήνες για να δράσει, αν δράσει, ο οργανισμός. Στα λέω αυτά απλώς για να είσαι προσγειωμένη. Βγάλτο λίγο απ' το μυαλό σου, χαλαρώστε μερικούς μήνες και όλα θα πάνε καλά.. Καλή συνέχεια και με το καλό γκαστρούλα σου εύχομαι! Wink

Επιστροφή στην κορυφή
magda39
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 10:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

demak
Welcome στην παρεα μας και εγω ειμαι καινουργια εδω

ειπες οτι Μαλλον θα αφησω να περασουν οι γιορτες Χριστουγεννων και μετα.

και καλα θα κανεις. Ενας γιατρος μου ειπε οτι ειναι προτιμοτερο πανω στις γιορτες αυτου του ειδους καλυτερα να μην γινονται τετοιου ειδους προσπαθειες

Καλη επιτυχια Kisses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 10:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

k-kalp, το ξερω...εχεις δικιο...δυστυχως το χω αυτο το προβλημα με τον γυναικολογο μου...για να τον ρωτησω ή για να μαθω κατι μου βγαινει η πιστη...και μου την δινει αυτο. Γιατι θα πρεπει δηλαδη να μαθω μονη μου για οτιδηποτε. Μια ερωτηση θελω να κανω και να εχω μια απαντηση, κι ας την πληρωσω τελος παντων!.. Γενικως τον εμπιστευομαι...αλλα στο θεμα 'επικοινωνιας' τα χαλαμε λιγο....
Ουτε λεπτομερειες για την εξωσωματικη δεν μπορεσε να μου πει!

Τελος παντων, ναι το καταλαβαινω οτι δεν ειναι το χαπι θαυμα το vitex. Και σ'ευχαριστω που μ'ενημερωνεις...
Μια μικρη ελπιδα ακομα δεν βλαπτει...Τουλαχιστον να πω πως το προσπαθησα.

magda σ'ευχαριστω για το καλωσορισμα!Ναι τον επομενο μηνα δεν εχει φαρμακα και ενεσεις! Μονο φυσικα πραγματα και πολλή ελπίδα. Περυσι τα χριστουγεννα ονειρευομουν οτι τα φετινα θα ημουν με ενα νινακι στην κοιλια...Παραλιγο και να τα καταφερναμε...

Δεν ξερω πραγματικα. Δεν νιωθω ετοιμη για εξωσωματικη ....Ειμαι παραλογη? .. Εφοσον εμεινα εγκυος μια φορα, λεω οτι εχω ελπιδες...Εχω λαθος?

Μαλώνω τον εαυτο μου γιατι σαν να καταδικαζω αυτον τον τρεχον κυκλο. Θα πρεπει να ειμαι λιγο πιο αισιοδοξη για αυτον , και ολες μας. Λιγη θετικη σκεψη ισως να μας κανει καλο ... αν και ψυχολογια μηδεν..

Για την βιταμινη Ε τι λετε? θα κανει καλο να την αρχισω εστω σημερα?(πρωτη μερα μετα την ωορηξια)
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 11:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΠΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ....ΝΑ ΞΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.....
Επιστροφή στην κορυφή
X14
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 10 Σεπ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 11:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

magda39 έγραψε:
ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΠΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ....ΝΑ ΞΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.....

Αχ ρε κοριτσια τι με κανατε βραδιατικα!!!!!!
Καθε ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ λεω του χρονου που θα στολισω το δεντρο απο κατω στην θεση της φατνης θα εχω το μωρο μου!! Crying or Very sad
Φετος λεω να μη στολισω.Δεν το θελω.Δεν μπορω.
Επιστροφή στην κορυφή
magda39
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 11:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΟΟΟΟΧΙ ΔΙΑΦΩΝΩ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΕΛΙΕΣΑΙ

ΝΑ ΤΟ ΣΤΟΛΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΗΣ ΖΩΗ ΜΑΣ

ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΚΑΙ Η ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΟΥΝ

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΗΤΤΟΠΑΘΕΙΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή
αννη31
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 10, 2008 12:14 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και εγω τα χριστουγεννα κουρελι γινομαι αλλα τι φταινε τα στολιδια και τα δεντρα.νομιζω χωρις αυτα χειροτερα θα ειμαι.αλλα και αυτες οι γιορτες τι θελουνε και ερχοντε και ξαναερχοντε????? Sad Sad Sad Sad Sad

Επιστροφή στην κορυφή
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 10, 2008 12:22 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοριτσια χιλια συγνωμη!
Δεν ηθελα να σας φερω σε αυτη την θεση βραδιατικα.
Δεν ηθελα να σας θυμισω υποσχεσεις και ελπιδες που δωσαμε και ειχαμε πριιν ενα χρονο.
Ας δωσουμε η μια στην αλλη κουραγιο. Πιστεψτε με αυτος ειναι ενας απ τους λογους που εγινα μελος σε αυτο το φορουμ....
Για να παρω κουραγιο ... και που θα παει ...θα γυρισει η τυχη και για μας....

Τωρα αυτα τα λεω εγω , που δακρυζω και μονο που τα γραφω...

Αυριο ειναι μια καινουργια μερα. Ας την δουμε αισιοδοξα...ας προσπαθησουμε τουλαχιστον.
κι ας το βαλουμε πεισμα οτι θα τα καταφερουμε...
Μια προσπαθεια εστω....
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 10, 2008 12:25 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαλια σε βλεπω...ελα στο πρωταρα να σου ανεβασουμε την διαθεση!

Επιστροφή στην κορυφή
koxyli
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 30 Νοέ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 14, 2008 12:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΑΓΚΝΟΥΣ ΚΑΚΤΟΥΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΡΕΙΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Υπατία
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 15, 2008 8:13 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λέτε για αυτό να μην μου ήρθε περίοδος; Επειδή παίρνω και agnus castus και dhea μαζί; Αλλά πάλι η διατροφολόγος μου που ξέρει και από ομοιοπαθητική δεν έχει πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
magda39
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 15, 2008 10:13 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΥΓΑΡΙΑ
ΠΗΡΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΟΥΤΙ ΣΕ ΧΑΠΙΑ
ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΞΩΣΩΜ.Ή ΣΠΕΡΜ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΠΙ ΤΡΙΜΗΝΟΥ
ΓΙΑΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΝΤΟΚΤΟΡ ΟΤΙ ΟΙ ΩΟΘΗΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΕΣ

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΑ ΧΑΠΑΚΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ?
Επιστροφή στην κορυφή
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 15, 2008 10:46 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα!

Υπατια , συγνωμη που ρωταω, αλλα τι εννοεις δεν σου ρθε η περιοδος? εχεις καθυστερηση χωρις εγκυμοσυνη?
Μημπως θα πρεπε να ρωτησεις και τον γυναικολογο σου? Γιατι απ οτι εχω διαβασει και εχουν πει πολλες κοπελες εδω, ειναι πολυ σημαντικο να μην το συνδιαζεις με αλλα φαρμακα..

magda , σκεφτομαι να το αρχισω κι εγω στον επομενο κυκλο. Απ οτι διαβασα παιρνεις 2 χαπια την ημερα (ισως 1πρωι 1 βραδυ) και μπορεις να το αρχισεις anytime. Αρκει να μην εχεις παρει χαπια στον κυκλο αυτο. Ισως οταν αδιαθετησεις....Ρωτησες και τον γιατρο για αυτο? Θα θελα να μαθω τι αποψη εχουν και οι γιατροι για αυτο
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 15, 2008 2:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

demak
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΒΙΤΑΜΙΝΗ Η ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΩΟΘΗΚΕΣ

ΤΟ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΙΔΑΝ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ?
Επιστροφή στην κορυφή
Υπατία
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 15, 2008 11:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

demak, αυτό εννοώ. Θα μου έρθει όμως σε 2-3 ημέρες αν λάβω ηπ' όψιν μου τα σπυράκια που έβγαλα. Η γυναικολόγος μου δεν δίνει σημασία ούτε στο agnus castus, ούτε στο κόκκινο τριφύλλι, ούτε σε ομοιοπαθητικά που παίρνω, μάλλον με θεωρεί χαμένη υπόθεση και με το δίκιο της. Εδώ και 6 μήνες που πήγα σ αυτήν έβγαλα μόνο 1 ωάριο και αυτό κακής ποιότητας. Δεν έχει άποψη γι' αυτά. Για το dhea μόνο δεν την ρώτησα. Πάντως μετά1 μήνα με το agnus castus δεν βρέθηκε ωάριο. Μπορεί βέβαια να μην μου έχει απομείνει και κάνένα.
Επιστροφή στην κορυφή
POLA
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 30 Οκτ 2007
Τόπος: greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 16, 2008 11:45 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΥΠΑΤΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΕΙΑ,ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ..
ΕΙΣΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!

ΟΜΩΣ ΛΑΒΕ ΥΠΟΨΙΝ ΤΑ ΕΞΗΣ:

ΤΟ ΑΓΚΝΟΥΣ ΚΑΣΤΟΥΣ ΡΥΘΜΙΖΕΙ ΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ (ΕΧΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΞΗΜΕΝΑ ΑΝΔΡΟΓΟΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΚΝΟΥΣ ΚΑΣΤΟΥΣ ΤΙΣ ΡΙΧΝΕΙ ,ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΜΕ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ).

ΤΟ DHEA ΕΙΝΑΙ ΑΝΔΡΟΓΟΝΟ!!!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΕΣΥ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΔΥΟ ΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΝΑ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΗ ΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ!!!
ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ,ΓΙΑΤΙ Η ΑΛΛΗ ΕΚΔΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΤΡΕΛΑΝΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΣΟΥ!!!!!!

Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
magda39
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 16, 2008 12:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΩΧ ΥΠΑΤΙΑ ΠΡΟΣΕΧΕ!!!!

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΕ ΕΜΑΣ ΤΙΣ ΑΣΧΕΤΕΣ Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Υπατία
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 16, 2008 3:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ξαναευχαριστώ Pola. Μια και δεν έχω πολυκυστικές θα συνεχίσω το dhea. Να είστε καλά κορίτσια για τη συμπαράσταση.
Επιστροφή στην κορυφή
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 16, 2008 11:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ypatia ,η Pola ξερει περισσοτερα και απ οτι καταλαβα δεν πρεπει να το διακινδυνευεις.....

Αλλα αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι καποια αλλα πραγματα που ειπες.
Γιατι να σε θεωρει χαμενη υποθεση η γυναικολογος σου?? Με τετοιο σκεπτικο ,καλυτερα να θεωρησεις εσυ αυτην τελειωμενη υποθεση και να πας για δευτερη γνωμη.

Οσον αφορα το αποθεμα των ωαριων, υπαρχει εξεταση για αυτο. να της κανεις να εισαι σιγουρη για ολα προτου θεωρηθεις 'χαμενη υποθεση'. Αν και δεν υπαρχει κατι τετοιο πλεον στις μερες μας.

Εγω στον επομενο κυκλο παω για εξετασεις , ορμονολογικες, απο μονη μου. Γιατι μετα απ ολα αυτα που εχω κανει , ο 'καλος' μου ο γιατρος ΔΕΝ μου προτεινε ουτε ΜΙΑ εξεταση....Μονο υστεροσαλπιγγογραφια.

Και μετα θα παρω και το agnus cactus.

Εκτος και αν, λεμε τωρα, σταθω τυχερη σ'αυτο τον κυκλο...
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 16, 2008 11:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

demak, μακάρι να είσαι τυχερή. Εμένα κατά παράξενο τρόπο οι ορμονικές μου βγαίνουν καλές. Υπάρχει άλλος τρόπος να δεις το απόθεμα των ωαρίων, γιατί η γιατρός λέει ότι στον υπέρηχο τα πράγματα φαίνονται άσχημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 2 από 6

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης