Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
agnus cactus {vitex}
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
koxyli
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 30 Νοέ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 28, 2008 10:14 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.
Η ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΨΗΛΗ.ΕΙΝΑΙ 41 ΜΕ ΟΡΙΟ ΤΟ 35.
ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΝΤΟΣΤΙΝΕΞ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΧΑΠΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΣΕΙ Η ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ.ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΑΓΚΝΟΥΣ ΚΑΚΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΤΡΕΙΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΣΕ ΒΑΜΜΑ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ?
ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΚΝΟΥΣ ΚΑΚΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΤΟΣΤΙΝΕΞ ΜΑΖΙ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
magda39
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 19 Οκτ 2008
Τόπος: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 28, 2008 11:09 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 09 Νοέ 2008
Τόπος: AΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 28, 2008 2:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απ οτι ξερω το agnus ισορροπει τις ορμονες αλλα καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο σου κιολας.

Το αρχισα κι εγω χθες το βραδυ.
με παιδεψε λιγο να το βρω αλλα το τσακωσα....
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 29 Οκτ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 01, 2008 10:16 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κορίτσια, καλημέρα!! Να ξεκινήσω το vitex? To πρόβλημα΄είναι η υψηλή FSH. Είμαι 36 ετών και από 12 που ήταν ανέβηκε πρόσφατα 27. Θα βοηθήσει άραγε?
Επιστροφή στην κορυφή
EFITHANOS
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 18 Ιούλ 2008
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 01, 2008 10:21 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

athena72 έγραψε:
Κορίτσια, καλημέρα!! Να ξεκινήσω το vitex? To πρόβλημα΄είναι η υψηλή FSH. Είμαι 36 ετών και από 12 που ήταν ανέβηκε πρόσφατα 27. Θα βοηθήσει άραγε?

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!
ΓΙΑ ΥΨΗΛΗ FSH ENΔΕΙΚΝΥΤΑΙ Η DHEA. ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΗΝ FSH ΚΑΙ ΑΝΑΖΩΟΓΟΝΕΙ ΤΙΣ ΩΟΘΗΚΕΣ
ΤΟ AGNUS CASTUS ΕΞΙΣΟΡΡΟΠΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 20, 2008 7:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να σας ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου για το agnus castus. Πολυκυστικές δεν έχω, η προγεστερόνη είναι εντάξει όπως και η ωορρηξία κάνοντας τα τεστ σταθερή. Όμως και η 5η Ivf αρνητική. Αυτό το σκεύασμα βοηθάει γενικά το γεννητικό σύστημα; Δεν μπορώ άλλα φάρμακα. Ξέρετε κάτι γι αυτό;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Υπατία
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 1:09 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ είχα δοκιμάσει το vitex-agnus castus και η αλήθεια είναι ότι ο μοναδικός μήνας το τελευταίο 6μηνο που είχα 1 baby ωάριο ήταν παίρνοντας το. Μετά το σταμάτησα γιατί πήρα τα dhea (ασύμβατα) και δυστυχώς δεν μου ταίριασε και μου σταμάτησε η περίοδος. Η γιατρός μου έγραψε προγεστερόνη αλλά πήρα τηλέφωνο στον γνωστό γιατρό των dhea και με έβαλε να κάνω ορμονικές εξετάσεις και όταν με το καλό βγουν τη Δευτέρα τα αποτελέσματα θα μου πει τι να κάνω. Σκέφτηκα να ξαναπάρω agnus castus αλλά υπερνίκησε η περιέργεια μου να κάνω μία νέα δοκιμή και έτσι σήμερα πήρα το mexican yam που έχει και αυτό προγεστερόνη, για να μπορέσω να συγκρίνω βρε αδελφέ. Συμπληρωματικά πήρα και λυγαριά σε βότανο για να κάνω αφέψημα. Για όσες τυχόν δεν το ξέρουν agnus castus γίνεται από φύλλα λυγαριάς. Αν υπάρξει οποιαδήποτε διαφορά θα σας ενημερώσω ξανά.
Επιστροφή στην κορυφή
dolfin
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 11 Αύγ 2008
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοριτσια εχω πολυκιστικες και χθες πρωτη μερα του κυκλου πηρα ενα χαπακι αγκνους καστους μετα το γευμα.ετσι λεει το χαρτι πανω.το παιρνουμε συνεχεια για ολο το μηνα η σταματαμε καποια στιγμη;
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 5:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dolfin

καλησπερα!
Εγω το επαιρνα 1 το πρωι και 1 το βραδυ...
ολο το μηνα.
λενε οτι αν θελεις το σταματας οταν τελειωσει η ωορηξια σου αλλα αν θελεις το συνεχιζεις σε ολο το κυκλο.
Εγω το πηρα σε ολο το κυκλο απλως το σταματησα τωρα που αδιαθετησα γιατι αρχιζω φαρμακα..
Δεν ξερω τι διαφορα θα δω σε 1 μηνα που το πηρα..απλως ειδα οτι εφτιαξε τον κυκλο μου στις 28 μερες.
Επισης πριν 2 βδομαδες ανακαλυψα οτι εχω πολυκυστικες, οποτε θα δω τωρα με υπερηχο αν εκανε τιποτα...αν και λιγο το διαστημα.

Smile
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 23, 2008 10:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΕΙΝΑΙ Ο 2ος ΜΗΝΑΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΑΓΚΝΟΥΣ
ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η 29Η ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ
ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ 24 ΗΜΕΡΩΝ
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΑΛΛΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ?
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 23, 2008 11:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπομονή Μαγδούλα. Ρώτα και κανένα ........ γιατρό. Ξέρεις τον Ζησ0π0υλ0 που σου αρέσει και ως φυσιογνωμία
Επιστροφή στην κορυφή
magda39
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 24, 2008 12:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπατία έγραψε:
Υπομονή Μαγδούλα. Ρώτα και κανένα ........ γιατρό. Ξέρεις τον Ζησ0π0υλ0 που σου αρέσει και ως φυσιογνωμία

Ναι ρε συ Laughing Laughing

Πως δεν τον σκεφτηκα αυτον τον πανεξυπνο ανθρωπο ??? Wink Wink

Να σαι καλα που μου τον θυμησες χαχαχα
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 30 Οκτ 2007
Τόπος: greece

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 24, 2008 12:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΑΓΔΑ ΜΟΥ !!!!!!!!!!!.............. Kisses

ΛΟΙΠΟΝ,ΤΟ ΟΤΙ ΣΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ!!!!!!
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ,ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΚΥΚΛΟΙ(ΑΠΟ 28 - 29 ΗΜΕΡΩΝ ΠΑΝΕ ΣΤΙΣ 24 - 25)....ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ....ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΚΛΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΙΩΣ ΑΝΩΟΡΡΗΚΤΙΚΟΙ..... Sad Sad Sad Sad

ΤΟ ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΒΟΗΘΗΜΑ ΑΥΤΟ ΜΠΑΛΑΝΤΖΑΡΙΣΕ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!

ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑ!!!!!!!!!

ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΩΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΣΟΥ!!!!!!!!!!! Wink Laughing Laughing Laughing Laughing

ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΩΡΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
magda39
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 24, 2008 1:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΟΛΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!!!
ΛΕΣ ΡΕ ΚΑΛΗ ΜΟΥ?????
ΣΗΜΕΡΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΕΙΝΑΙ Η 30Η ΜΕΡΑ !!!!!!!

ΜΑΚΑΡΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΣΕ ΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΜΑΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ

ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΕΣ ΣΚΟΤΟΥΡΕΣ ΟΠΩΣ ΓΑΛΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕΣ
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 25 Ιούλ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 09, 2009 7:46 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα παλι απο 29+1,2 με πηγε στις 26.. αυτο το μηνα αλλαξα και επαιρνα μονο μεχτι τη 14η μερα γιατι λεει πανω οτι δεν κανει να το παιρνεις στην εγκυμοσυνηλεμε τωρα.. σημερα 28η και η εξοχοτατη αφαντη.. και μαλλον ουτε σημερα θα με κανει την τιμη για μετρηθηκα μολις ξυπνησα και ειχα 37,1 Rolling Eyes
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 09, 2009 2:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα κι απο μενα!

η αληθεια ειναι οτι κι εγω για 1 μηνα που τα δοκιμασα, εκανε τον κυκλο μου στις 25 μερες.
Ομως τα σταματησα περιπου την 22 η μερα.

Βεβαια αυτο τον μηνα δεν τα πηρα παλι διοτι εκανα την 'νεα' σπερματεγχυση και ειχα φαρμακα....

Αναμονη ... Very Happy
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 09, 2009 9:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοριτσια καλησπερα
ξεκινησα το αγκνους τον Νοεμβριο
Απο 24 μερες κυκλο με πηγε στις 26
Τον επομενο μηνα με πηγε στις 30 (το γραφω και πιο πανω)
και σημερα αδιαθετησα παλι Shocked
Στις 17 ημερες!!!!!!
Τι γινεται?
Και πρεπει να ξεκινησω φ.κυκλο
Μου αρεσει που πηγα χθες στον γιατρο και του ειπα οτι περιμενω περιοδο σε 15 ημερες
Ξερει καμια σας να μου πει?
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 10, 2009 12:32 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι είναι τούτο ; Ρώτα τον γιατρό Μάγδα. Αν και δεν πιστεύω να δώσει σημασία στο agnus castus. Καλυτερα ρώτα την Αλεξία που είναι γνώστρια των συμπληρωμάτων διατροφής. Τι γίνεται ρε Μάγδα μήπως αδιαθετείς και για μένα, για να μην κουράζομαι ;
Επιστροφή στην κορυφή
magda39
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 10, 2009 1:19 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΛΕΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΥΠΑΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΔΙΑΘΕΤΕΙ? Laughing Laughing Laughing
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 10, 2009 2:11 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν το κάνω για μενα για την φουκαριάρα τη φίλη μου το κάνω που έχει αμηνόρροια και δεν μπορεί να την απολαύσει
Επιστροφή στην κορυφή
choko
Βιολί
Βιολί

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 10, 2009 8:27 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαγδα τι δοση επαιρνες? ηταν σταθερη ή εκανες πειραματα σαν κι εμενα?
mari
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 04 Νοέ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 10, 2009 10:14 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα κανονικα αδιαθετησα στις 28 οπως παντα αλλα η περιοδος κρατησε
μονο μιαμιση μερα!!!!!!!!!!
τι στο καλο?

σε ευχαριστω θεε μου!!!!!!
επιτελους ηρθαν τα ζουζουνια μου!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
theoni1980
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 09 Ιαν 2009
Τόπος: HOPLAND!!!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 10, 2009 10:20 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AYTO TΟ ΒΟΤΑΝΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΟΛΕΣ Η ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥΣΤΗΘΗΚΕΣ ΟΩΘΗΚΕΣ?ΕΧΩ ΕΧΩ ΟΩΘΗΚΙΚΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΙΥ ΕΔΩΣΕ ΤΑ DHEA ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΟΤΑΝΟ ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
magda39
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 10, 2009 10:33 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

choko έγραψε:
μαγδα τι δοση επαιρνες? ηταν σταθερη ή εκανες πειραματα σαν κι εμενα?

επαιρνα 2 την ημερα
Μερικες φορες το 2ο το ξεχνουσα το απογευμα
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 10, 2009 10:33 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εγώ έπαιρνα και τα δύο Θεώνη και τα κορίτσια μου είπαν ότι δεν κάνει.
Επιστροφή στην κορυφή
magda39
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 10, 2009 10:34 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

theoni1980 έγραψε:
AYTO TΟ ΒΟΤΑΝΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΟΛΕΣ Η ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥΣΤΗΘΗΚΕΣ ΟΩΘΗΚΕΣ?ΕΧΩ ΕΧΩ ΟΩΘΗΚΙΚΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΙΥ ΕΔΩΣΕ ΤΑ DHEA ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΟΤΑΝΟ ?

Δεν κανει να το παιρνεις μαζι με το dhea
Βιολί
Βιολί

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 10, 2009 2:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε περιπτωσεις που μια κοπελα ειναι σε προωρη εμμ. δεν κανει τιποτα ο κακτος. ειναι απλα συμπληρωμα διατροφης που ενισχυει το ορμονικο συστημα της γυναικας. αν εχει ςπολυκυστικες σου φτιαχνει τον κυκλο αν δεν εχεις απλα τον ενισχυει.. δεν κανει να λαμβανεται με αλλα φαρμακα και ορμονες
EFITHANOS
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 18 Ιούλ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 10, 2009 2:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο εξωτερικό το Agnus Castus το δίνουν σε γυναίκες με πρόωρη εμμηνόπαυση επειδή ακριβώς εξισορροπεί τις ορμόνες και αναζωογονεί τις ωοθήκες.
Η μελέτη είναι σε αρχικό στάδιο και γιάυτό δεν υπάρχουν ακόμα επαρκή συμπεράσματα για τη συγκεκριμένη ομάδα γυναικών.
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 10, 2009 3:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν γιατρίνες τι αποφασίσατε ;
Επιστροφή στην κορυφή
elena_v
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 03 Φεβ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 24, 2010 12:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κορίτσια καλημέρα Smile

Μια απορία σχετικά με το vitex agnus castus σε κάψουλες συγκεκριμένα :

Το παίρνουμε από τη 12η μέρα του κύκλου μέχρι να έρθει η περίοδος
και με την αρχή της περιόδου το σταματάμε και το αρχίζουμε πάλι τη 12η?
Γιατί κάτι τέτοιο κατάλαβα από το link στην 1η σελίδα του topic
http://kpe-kardits.kar.sch.gr/diktio/Erasies_nees/Ligaria.pdf

ή

το παίρνουμε συνεχόμενα σε όλο το κύκλο ?

(Αναφέρομαι πάντα στις κάψουλες, γιατί το βάμα απ' ότι κατάλαβα
λαμβάνεται σε όλο τον κύκλο )

Οποια κοπέλα ξέρει ας μου πεί παρακαλώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 4 από 6

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης