Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ: Προσπάθειες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 94, 95, 96  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Τα Νέα μας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
τσιχλιμποχλι
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 11 Απρ 2007
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 22, 2009 3:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας κοριτσια!! Laughing Μετα απο παρα πολυ καιρο που δεν ειχα ιντερνετ(καποια βλαβη στο δικτυο)καταφερνω να σας γραψω νεα μας.Καταρχην δεν εχω προλαβει ακομη να διαβασω τα δικα μας,ευχομαι ομως σε οσες κοπελες ειναι στην προσπαθεια με το καλο να δουνε μια τεραστια θετικη χοριακη και σε οσες γεννησανε να τους ζησουν τα μωρακια τους! Laughing Laughing Laughing

Τα δικα μας νεα εχουν ως εξης:Στις 9 Μαιου που ηταν και τα γενεθλια του μπεμπουλη μας τον βαφτισαμε και το ονομα αυτου Παναγιωτης! Laughing Κατα τ αλλα ειμαστε 76ποντους και 9200γρ.Ειναι ταρζανακος εξου και τα κιλα μας(οτι τρωει το καιει αμεσως)!!Παμε και κολυμβητηριο και περιμενουμε να ερθει ο καιρος να παμε και διακοπες.
koxyli
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 30 Νοέ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 22, 2009 8:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ.
ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ.
ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΑΘΑ ΚΩΛΙΚΟ ΤΟΥ ΝΕΦΡΟΥ.Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΤΟ ΔΕΞΙ ΝΕΦΡΟ.ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΡΗΤΟΙ.ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΥΠΟΘΕΤΟ ΜΠΟΥΣΚΟΠΑΝ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΕΝΑ Η ΚΑΙ ΔΥΟ ΝΤΕΠΟΝ.ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΩΔΥΝΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΤΑ
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 15 Ιαν 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 23, 2009 2:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ήθελα εδώ κ καιρο να το γραψω κ δεν βρήκα αντίστοιχο θεμα. Έχω ενα κουτι puregon των 500 αν θυμαμαι καλα, οποια κοπελα ενδιαφερεται να της το χαρίσω ας μου στειλει πμ.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Μάγια
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 23, 2009 5:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας.
Έχω χαθεί από το forum που συμμετείχα εδώ και 2,5 χρόνια. Κατ΄αρχήν θέλω να σας ευχαριστήσω που με τη βοήθειά σας έμαθα τόσα πράγματα.
Και που μου συμπαραστεκόσασταν σε όλες τις αρνητικές μου προσπάθειες που δεν ήταν και λίγες.
Αυτή τη φορά μετά από συνομιλία και με την Efithanos άλλαξα γιατρό. Έκανα βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές. Κάτι καινούργιο για μένα.
Την 9η ημέρα της εμβρυομεταφοράς είδα λίγο κόκκινο αίμα. Τρομοκρατήθηκα. Σήμερα 13η ημέρα ξαναείχα περισσότερο, οπότε δεν άντεξα κι έκανα β΄χοριακή.
Β΄Χοριακή 122,6.
Έχω μια συγκρατημένη αισιοδοξία.
Ο γιατρός μου είπε το αίμα ίσως να είναι από το σχήμα της μήτρας. Γι αυτό μέχρι μεθαύριο που θα ξανακάνω χοριακή να είμαι ξάπλα.
Σας φιλώ πολύ.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μάγια στις Πεμ Ιούλ 02, 2009 3:45 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Maraki
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 18 Αύγ 2007
Τόπος: Δίπλα στη θάλασσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 23, 2009 6:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με τις ευχούλες σας και τα καλά σας λόγια με εχετε κατασυγκινήσει.... φιλεναδίτσες μου...

Τελικά, δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ, να λυπηθώ ή να αρχισω να βαράω το κεφαλι μου στον τοιχο...

Μια εβδομάδα μετα την πρεγκνυλ παρά 12 ωρες εβγαλα χοριακή στο οριο... 10 - δοκιμασία κύησης θετική απο 10 & πάνω έγραφε...

Ο γιατρός λέει να μην απογοητευομαι γιατι μπορει να αργησε 2-3 μερες η συλληψη και εξαλλου ειναι πολύ νωρις και θα πρεπει να επαναληφθει η χοριακή για να δούμε τι γινεται...

Εγώ παντως ειμαι πολύ απογοητευμένη και πιστευω οτι το οριακό αυτο νούμερο οφειλεται μόνο σε τυχόν υπολοίμματα απο την πρεγκνυλ... Crying or Very sad Crying or Very sad

Την πεμπτη θα κάνω επαναληπτική χοριακή... για την τιμή των όπλων...

σας φιλώ όλες! Kisses

Hug

Τζένη
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 20 Μάρ 2007
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 24, 2009 2:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ναι ναι κανονικά και μόνες μας παρακαλώ και τώρα δεν θέλει να της πιάνω και το χέρι!!!! αχ χρειάζομαι πάμπερς!

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
foteini
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 05 Σεπ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 27, 2009 4:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα δικά μου νέα είναι τα εξής:
Σήμερα, 13η ημέρα από την εμβρυομεταφορά, η Β΄χοριακή ήταν 20. Η αγωνία συνεχίζεται. Μεγάλη η πιθανότητα να πρόκειται για βιοχημική. Κρατάω όμως και μια μικρή ελπίδα μέσα μου να καθυστέρησε η εμφύτευση, καθώς μάλιστα τα έμβρυα που μεταφέραμε ήταν δύο ημερών και όχι τριών. Επόμενη χοριακή τη Δευτέρα. Rolling Eyes
Φιλιά σε όλες
Maraki
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 18 Αύγ 2007
Τόπος: Δίπλα στη θάλασσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 28, 2009 5:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι λέγαμε?? για την τιμή των όπλων...

Ναααααααααααααααααα ενα μηδενικό! Crying or Very sad

Crying or Very sad

foteini
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 29, 2009 12:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεύτερο βήμα θετικό:
Η χοριακή διπλασιάστηκε: 45.
Επόμενη μέτρηση την Παρασκευή κι ως τότε ξάπλες.
Φιλιά κι ευχές σε όλα τα κορίτσια Very Happy
dora
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΧΑΪΔΑΡΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 30, 2009 11:34 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λυπάμαι που θα καταχραστώ τον χώρο αλλα τα 2 Topic που θα μπορουσα να απαντήσω κλειδώθηκαν......

το αγνωστο μελος Dora που εδώ και 5 χρόνια γραφεί, που ποτε δεν εχει λάβει θεση για τιποτε, και που επισης το μόνο που κάνει είναι να βοηθάει απάντησε της Thinkpossitive μιας και - δεν καταλαβα για ποιο λόγο- οι ερωτήσεις που εθεσα δεν σας αφορουν.

απλά και γω για λίγο καιρό απλά θα διαβάζω......και αυτό γιατι πραγματικά ενδιαφερομαι για όλες εδω μεσα...... οπου μπορώ θα απανταω με πμ.

λυπάμαι πραγματικά.....

Φιλικά

Dora
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 22 Μάϊ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 30, 2009 11:52 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dora έγραψε:
Λυπάμαι που θα καταχραστώ τον χώρο αλλα τα 2 Topic που θα μπορουσα να απαντήσω κλειδώθηκαν......

το αγνωστο μελος Dora που εδώ και 5 χρόνια γραφεί, που ποτε δεν εχει λάβει θεση για τιποτε, και που επισης το μόνο που κάνει είναι να βοηθάει απάντησε της Thinkpossitive μιας και - δεν καταλαβα για ποιο λόγο- οι ερωτήσεις που εθεσα δεν σας αφορουν.

απλά και γω για λίγο καιρό απλά θα διαβάζω......και αυτό γιατι πραγματικά ενδιαφερομαι για όλες εδω μεσα...... οπου μπορώ θα απανταω με πμ.

λυπάμαι πραγματικά.....

Φιλικά

Dora

ΑΓΑΠΗΤΗ ΝΤΟΡΑ, ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΕΙΔΑΜΕ, ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΜΠΑΜ ΣΕ ΠΜ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΕΧΘΩ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ, ΤΑ ΠΜ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ. ΑΡΑ, ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΤΟΡΑΚΙ, ΑΦΟΥ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΑ ΠΜ , ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΔΕΧΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ Shocked Shocked Shocked Laughing Laughing ΕΠΙΣΗΣ, ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΥ ΠΟΥ ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟΠΙΚ, ΑΦΟΥ ΜΕ ΕΜΑΙΛ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΕΙΛΕΙ, ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ, ΟΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΕ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕ??

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΞΑΝΑΛΕΩ

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mpam
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Τόπος: Κοντα στη θαλασσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 30, 2009 11:53 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σοφια μου,

Εσυ δεν δεχεσαι την κριτικη των αλλων,αλλα κριτικαρεις...Αυτο ειπε η mpam Very Happy

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sofia
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 30, 2009 11:55 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mpam έγραψε:
Σοφια μου,

Εσυ δεν δεχεσαι την κριτικη των αλλων,αλλα κριτικαρεις...Αυτο ειπε η mpam Very Happy

Shocked Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Επιστροφή στην κορυφή
mpam
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Τόπος: Κοντα στη θαλασσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 30, 2009 11:56 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α και ετσι για την ιστορια και επειδη το ανεφερε η αγαπητη Σοφια,πμ μου εστειλε εκεινη κι εγω επειδη ειμαι ευγενικη,απαντησα! Very Happy

Επιστροφή στην κορυφή
thinkpositive
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 13 Μάρ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 30, 2009 11:56 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το τοπικ κλειδώνεται μεχρι να το δει ο fou.

καποια μελη εχουν διαθεση για καβγαδες φαινεται.

θα έσβηνα τα 3 τελευταία ποστς αλλά ξερω οτι κάποιες θα ξεκινησουν νέα τοπικς περί καταπάτησης δικαιωμάτων κ.α και προσωπικά δεν έχω καμια διάθεση.

τέλος περιεχόμενο που ανταλλάσσουν μέλη με πμ θα ηταν ηθικά σωστό να μην δημοσιοποιούνται αν δεν το γνωρίζουν και οι 2 πλευρές.

http://www.ivfforums.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fou
Site Admin

Ένταξη: 23 Νοέ 2006
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 30, 2009 12:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενα θεμα αν θα πρεπε να μεινει καθαρο σε ολο το φορουμ, ειναι αυτο με τα Νεα. Λοιπον δεν σβηνω τιποτα απο εδω, προς το παρον εκτος αν το ζητησει αυτος που το εγραψε. Αλλα αν ξαναγραφτει οτιδηποτε ασχετο θα κλειδωθει το θεμα και θα σβηστουν τα ασχετα μυνηματα. Και δημοκρατικες διαδιακασιες απο που και ως που. Μηπως για να κανουμε το παραμικρο θα πρεπει να ρωταμε ολα τα μελη; Και αν οχι ολα, τοτε ποια; Ειναι πολυ μπερδεμα αυτο και γι' αυτο υπαρχουν συντονιστες. Αυτοι αποφασιζουν ουσιαστικα. Οποιος θελει να ειναι υπευθυνος ΟΤΑΝ χρειαστουν ατομα ας προσφερθεί.
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 01, 2009 6:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ. Η ΜΠΕΜΠΑ ΘΥΜΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΠΟΝΕΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΓΥΡΙΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΡΟΑΣΤΕΙ, ΕΒΑΛΕ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ. ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ. Ο ΚΑΚΟΣ ΧΑΜΟΣ. ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ 66ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ 7.350ΚΙΛΑ. ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, Η ΩΤΙΤΙΔΑ ΠΕΡΑΣΕ, ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ, ΜΗΛΟ, ΑΧΛΑΔΙ ΚΑΙ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΚΑΙ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ. ΑΥΤΑ.

Επιστροφή στην κορυφή
be happy
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Τόπος: Οπου φυσάει ο άνεμος πάω..ειμαι καλάμι γέρνω δε σπάω ..οπου φυσάει ο άνεμος γινομαι άνεμος........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 02, 2009 10:18 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χθες έγινα συντονιστής. Ελπίζω να καταφέρω να βοηθήσω λιγάκι τα κορίτσια αλλά και να προσφέρω στο φόρουμ,
διάθεση έχω , ιδέες έχω, δεν έχω όμως καθόλου πείρα !!
γι αυτό θα ήθελα την κατανόηση σας μέχρι να μάθω.
Εάν θέλετε να προτείνετε ή να επισημάνετε κάτι στείλτε πμ

Ευχομαι να συνεργαστουμε καλά και να μπορέσω να συνεισφέρω για να γινει το σπιτάκι μας ποιο όμορφο!!!!
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 22 Φεβ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 02, 2009 3:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας.
Σήμερα 22η ημέρα εμβρυομεταφοράς ξαναέκανα β΄χοριακή.
Το αποτέλεσμα 11373. Έκανα υπέρηχο και είδαμε έναν σάκο. Βέβαια ακόμα είναι πολύ νωρίς. Περιμένω μέχρι την άλλη εβδομάδα.
(Δεν ξέρω αν εδώ πρέπει να γράψω το αποτέλεσμα. Αν όχι συγχωρήστε με ή σβήστε το).
Επιστροφή στην κορυφή
foteini
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 02, 2009 4:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα δικά μου νέα δεν είναι πολύ καλά. Confused Πάμε για βιοχημική, εκτός κι αν συμβεί κάτι εξαιρετικά σπάνιο, ένα θαύμα....
Ηταν να κάνω αύριο, Παρασκευή, την επαναληπτική χοριακή, όμως επειδή χτες είχα αρκετή αιμορραγία, τελικά την έκανα σήμερα. Από 45 που ήταν τη Δευτέρα, σήμερα έδειξε μόλις 50. Ο γιατρός συνέστησε να συνεχίσω τα φάρμακα, για το (μικρό) ενδεχόμενο να αποβλήθηκαν τα άλλα έμβρυα που είχαμε μεταφέρει και τώρα να παίρνει μπροστά αυτό που απέμεινε. Τουλάχιστον σήμερα το αίμα σταμάτησε.
Επόμενη χοριακή τη Δευτέρα, εκτός κι αν δεν αντέξω και την κάνω το Σάββατο.... Confused
foteini
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 04, 2009 1:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φαίνεται ότι η ταλαιπωρία οδηγείται ευτυχώς προς το τέλος. Smile

Σήμερα Σάββατο η χοριακή έπεσε, έδειξε 23. Επιβεβαιώθηκε, όπως άλλωστε το ήξερα, η βιοχημική. Προς το τέλος της άλλης εβδομάδας θα πρέπει να ξανακάνω μια επαναληπτική για να δουμε αν μηδένισε.

Ηδη τις προηγούμενες 3 μέρες είχα αρκετό αίμα, οπότε ο οργανισμός άρχισε να καθαρίζει και προσωπικά αισθάνομαι ανακούφιση (όσο περίεργο κι αν ακούγεται. Όσες είχαν βιοχημική με καταλαβαίνουν καλύτερα), γιατί το τελευταίο δεκαήμερο ήταν πραγματικά μαρτυρικό.

Τώρα μας περιμένει ένα ξεκούραστο καλοκαίρι, κι από Σεπτέμβριο που θα έχω ανακτήσει δυνάμεις, είμαστε καταρχήν σε αναζήτηση νέου γιατρού. Συνεχίζουμε με αισιοδοξία και θετική σκέψη. Εμεινα έγκυος, θα ξαναγίνει, κι ελπίζω την επόμενη φορά να κρατήσει 9 μήνες.

Ευχές και χίλια ευχαριστώ σε όλα τα κορίτσια Very Happy Very Happy Very Happy
BlimBlom
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 03 Οκτ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 04, 2009 4:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αμπε μπα μπλομ!
Φτου και βγαίνω!

Χοριακή 164 (12η μέρα απο την εμβρυομεταφορά)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν μπορώ να το πιστέψω!!!!!!!!!!!!!
Ευχοαμι να πάνε όλα καά μέχρι τέλους!

Η Παναγίτσα έβαλε το χέρι της!
Παναγιά μου σε ευχαριστώ!

Επιστροφή στην κορυφή
bratz
Βιολί
Βιολί

Τόπος: Το μεγάλο λιμάνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 05, 2009 9:24 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα νέα μου είναι οτι αφού πέρασε το τρίμηνο από το χειρουργείο για το ινομύωμα ξεκινήσαμε πάλι σιγά σιγά τις προσπάθειες (φυαικό πάλι). Έτσι χθες με ενημέρωσαν πως γονιμοποιήθηκε το ωάριο και αύριο πάω για την μεταφορά!

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
iv
Site Admin

Ένταξη: 20 Δεκ 2006
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 05, 2009 10:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ: Κορίτσια, δε γράφουμε ευχές εδώ, ΜΟΝΟ τα νέα μας.
11/2008 Υιοθέτησα τη μπουμπού μου!!!

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ANASTASIA
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Τόπος: ET IN ARKADIA EGO

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:29 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα δικαμου νεα εχουν ως εξης
ο μπεμπακος μας ειναι ακομα αθηνα
προχθες εκανε ενα πυρετο 38 κ οπως καταλαβανεται εγω τα επαιξα τελειως
μετα απο χιλιες μυριες εξετασεις βρηκαν τελικα το μικροβιο του σταφυλοκοκου.καποια απο τις νοσοκομες δεν ειχε φαινεται πλυθει πριν τον πιασει κ το παιδι κολλησε
σεν συνεπεια του αρχισαν αντιβιωση κ του εκοψαν το γαλα
απο κιλα εχουμε ανεβει κ αυτο ειναι το μονο παρηγορο.εχουμε φτασει τα 1900 γραμμαρια.ο πυρετος ευτυχως του επεσε τωρα με την αντιβιωση αλλα βεβαια κουβεντα δεν γινεται για το ποτε θα τον παρουμε απο εκει μεσα

Επιστροφή στην κορυφή
helen
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 03 Ιαν 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 06, 2009 2:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

simera ekana iutpi, 8 wo8ulakia, 3 spasmena, agwgi me kortizoni...
8umizw, 2 spermategxuseis, 1 iutpi, 2 ivf, 1 iutpi kai twra xana. Den stamataw
Επιστροφή στην κορυφή
scordoula
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 03 Ιαν 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 06, 2009 3:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ήρθε η ώρα να γράψω κι εγώ σ'αυτό το τόπικ....δειλά δειλά...
Είχα ξεκινήσει μακρύ πρωτόκολλο.....Απ'τις 26/6 έκανα τις ενέσεις καταστολής....Arvekap.....και αυτό το Σάββατο το πρωί, κάτι δε μου πήγαινε καλά.....πολύ πρησμένη βρε παιδί μου....Κάνω λοιπόν ένα τεστ κυήσεως......και προς τεράστια έκπληξη με τον καλό μου βγαίνει ΘΕΤΙΚΟ!
Φαντάζεστε την αντίδρασή μας!!!
Αυτό το έμβρυο ήταν τόσο αναπάντεχο!! Τα τελευταία χρόνια είχα την απογοήτευση ότι πάει, με τις τόσες επεμβάσεις, δεν μπορώ να ξαναμείνω φυσιολογικά....και να που ήρθε! Και μάλιστα σε περίοδο εξωσωματικής!
Σταματήσαμε την καταστολή λοιπόν και βουρ στη βοήθεια του εμβρύου....με προγεστερόνες, οιστραδιόλη και τώρα μου λέει να πάρω και ηπαρίνη....Αλλά με φοβίζει η ηπαρίνη....έχω εξεταστεί για θρομβοφιλία και δεν έχω και φοβάμαι μήπως μου κάνουν αιμορραγία οι ενέσεις....Αν κάποια κοπέλα έκανε ηπαρίνες και δεν είχε θέμα θρομβοφιλίας, ας μου στείλει πμ την παρακαλώ...
Κάθε μέρα, όπως ξέρουν οι κοπέλες που έχουν αποβολές, είναι και ένα επόμενο βήμα....πάμε πολύ σιγά....
Εγώ δεν είμαι αισιόδοξη....Φοβάμαι πολύ....Και δικαιολογημένα, όπως καταλαβαίνετε....Μακάρι να μπορούσα να χαρώ όπως χαίρονται τα κορίτσια που έχουν μια θετική χοριακή!! Τι όμορφα που θα ήταν!!
Στην αρχή σκεφτόμουν "ασε, να το σιγουρέψω πρώτα και μετά να το γράψω στα κορίτσια, να χαρούν πραγματικά!"...Μετά σκέφτηκα, "φίλες μου είναι, θα χαρούν με τη χαρά μου και θα λυπηθούν με τη λύπη μου"....που ελπίζω να μην έρθει ποτέ!
Ζητώ τη θετική σας ενέργεια.......δεν είμαι κλάψα, τα πιο παλιά κορίτσια το ξέρουν καλά....αλλά έχω ταλαιπωρηθεί 6,5 χρόνια τόσο πολύ με αποβολές και επεμβάσεις επι επεμβάσεων, και αποξέσεις επι αποξέσεων και θεραπείες και ιστορίες, που πραγματικά έχω ανάγκη θετικής ενέργειας!
Όπως και να'χει, σας ευχαριστώ....
Δυστυχως ό,τι είναι να γίνει θα γίνει σ'αυτές τις περιπτώσεις...
Σας φιλώ όλες και εύχομαι στα δικά σας θετικά αποτελέσματα!!

Επιστροφή στην κορυφή
ΙΡΕΝΕ
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 18 Μάρ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 06, 2009 11:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμμμμμμμμμμμμμμμμ Δε με προλαβε καμια???? Rolling Eyes Ola Ola Ballet Ballet
Η Ελσα, η αγαπημενη μας Ελσα ακουσε σημερα οχι μια, αλλα δυο καρδουλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mama Mama
Αχχχχχχχχχχχχχ, καιρο ειχα να γραψω εδω, αλλα εγραψα ευχαριστα!!!!!!!!!!!!!!!! Με το καλο να μας ελθουν τα Ελσοπουλα!!!!!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή
MariaS
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 01 Ιούν 2009
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 08, 2009 11:32 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια.Θα ηθελα την βοηθεια σας.Στις 17/6/09 εκανα υστεροσκοπηση διαγνωστικη χωρις να βρεθουν παθολογικα ευρυματα ηταν ολα οπως θα επρεπε να ναι ειπε ο γιατρος μου στον αντρα μου.Ο κυκλος μου ειναι σταθεροτατος 27-28 μερες ουτε πανω ουτε κατω.Προηγουμενη περιοδο ειχα στις 8/6/09 μετα απο διακοπη χαπιων απο αποτυχημενη εξωσωματικη (ειχα περιοδο την δευτερη μερα μετα την διακοπη των χαπιων)Τωρα βρισκομαι στην 4η μερα καθυστερησης χωρις ιχνος απο σημαδια περιοδου αλλα ουτε και εγκυμοσυνης το μονο που μετρησα ειναι θερμοκρασια 37.2 και οπως καταλαβαινετε ειμαι μεσα στο ανχος για το τι συμβαινει.Μηπως γνωριζετε αν μπορει να οφειλεται η καθυστερηση στην υστεροσκοπηση?
Επιστροφή στην κορυφή
MariaS
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 01 Ιούν 2009
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 08, 2009 4:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν εχω παρει ακομα τηλ τον γιατρο μου θα περιμενω μεχρι αυριο και βλεπουμε.Λεω να κανω ενα τεστακι πριν τον παρω να του το πω γιατι πιστευω πως και αυτος θα μου πει να κανω τεστ.Η υστεροσκοπηση που εκανα ηταν διαγνωστικη και μετα ειχα ελαχιστο αιμα μονο για δυο μερες και λιγες σταγονες αιματος.Τελικα μονο ο Θεος ξερει τι γινεται...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Τα Νέα μας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 94, 95, 96  Επόμενη
Σελίδα 90 από 96

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης