Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΤSH >2 ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ????
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Εξετάσεις - Αποτελέσματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
pepper
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 28 Ιαν 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 11, 2010 7:31 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η επίσκεψη στον ενδοκρινολόγο κατέληξε ότι μάλλον η αύξηση της TSH δεν είναι παθολογική, αφού όλοι οι άλλοι δείκτες είναι ΟΚ. Τώρα περιμένω να κάνω και τον υπέρηχο.
Μου έδωσε Τhyrormon μισό την ημέρα και θα το ξαναελέγχουμε σε ένα μήνα.

Πάντως και ο ενδοκρινολόγος και ο εξω-γιατρός συμφώνησαν ότι για οποιαδήποτε άλλη προσπάθεια χρειάζεται να ρίξουμε την τιμή και ότι με τέτοιες τιμές δεν γίνονται εξωσωματικές. Και γιατί τότε αναρωτιέμαι δεν ελέγχαμε τιμές πριν από κάθε προσπάθεια;
Γιατί και πριν 5 χρόνια που είχα κοιτάξει TSH ήταν στο 3,5, φυσιολογικό μεν,υψηλό για προσπάθεια δε. Τότε δεν προσπαθούσα για παιδί και δεν έκανα τη σύνδεση. Τρελαίνομαι που όλα πρέπει τελικά να τα σκεφτόμαστε και να τα προνούμε μόνες μας.

Τώρα διαβάζω ότι κάποιοι συνδέουν την υψηλή TSH με αποτυχίες εμφύτευσης.
Ποιά είναι η γνώμη σας;
P.
3 ISCI (-)
αλλαγή γιατρού και...
4η ΙSCI (-)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vvirginia
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 09 Φεβ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 13, 2010 3:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pepper αν πήγες για ιστό περιόδου εκεί που φαντάζομαι...
μπορείς να τον ρωτήσεις ποιά η γνώμη του για την σχέση TSH και εμφύτευσης. Θα ξέρει να σου πει.

Όσο για το γιατί δεν μας λένε να ψάχνουμε κάποια βασικά,
τι να σου πω;
Φαντάζομαι ότι καλή πελάτισσα, είναι η άψαχτη πελάτισσα Confused
ritaf
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 11 Αύγ 2009
Τόπος: Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 13, 2010 7:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vvirginia έγραψε:
pepper Όσο για το γιατί δεν μας λένε να ψάχνουμε κάποια βασικά,
τι να σου πω;
Φαντάζομαι ότι καλή πελάτισσα, είναι η άψαχτη πελάτισσα Confused

δυστυχως εχεις απολυτο δικιο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DREAMS
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 04 Μάϊ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 25, 2010 10:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα εκανα παλι εξετασεις για θυρεοειδη ( δε με φτανανε τα χλαμυδια,η κυστη στο στηθος,η περιοδος που απο 18/12/09 ηρθε Αποκριες λιιιγο αιμα και στον υπερηχο τωρα εδειξε μαλλον κυστικο καινα δουμε αν απορροφηθει) και ειναι οι εξης:TSH=2.49
FT3=4.7
FT4=17.9
Anti tro=1409,5(φυσιολογικη τιμη,60)
ΑΘΑ Τ= 29.9 (ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ<115)
ΑΘΑ Μ(ΜΙΚΡΟΣΩΜΑΤΙΚΑ) =1136,8 (Φυσιολ τιμη <60)
Χαλια δηλαδη.Αυξησε το χαπι σε Τ4100 ΑΠΟ Τ4 88 που επαιρνα και μου ειπε να παρω σεληνιο.
Αυτα τα ΑΘΑ γιατι τοσο ψηλα βρε κοριτσια; και τι ρολο παιζουν στην εμφυτευση; Θα επηρεασουν;
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 10 Ιαν 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 25, 2010 10:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σου ειπε τιποτα για Hashimoto?
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 25, 2010 10:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι,ουτε κουβεντα.Αυτη την παθηση την διαβασα εδω στο φορουμ.Ξερει για τις προσπαθειες που εχω κανει με εξωσωματικη.Παντως δεν ανεφερε καν χασιμοτο. Rolling Eyes
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 25, 2010 10:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ειμαι ειδήμων, αλλα ψαξτο για Hashimoto.
Τα υψηλα ΑΘΑ δηλώνουν παρουσία τετοιας παθησης, φυσικα αντιμετωπίζεται με κορτιζόνη.
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 25, 2010 10:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο διαβσα και γω σε διαφορα φορουμ αλλά ο γιατρος ουτε κουβεντα για κορτιζονη.Εντωμεταξυ δε ξερω συγκεκριμενο ενδοκρινολογο αναπαραγωγης εδω στην πολη μου(Ηρακλειο Κρητης).
Τι να κανω τωρα; που να παω; στον εξωσωματικο;ουφφφ....αμαν πια,το ενα μετα το αλλο.
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 27, 2010 10:13 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξερω οτι μπορεί να σε κανει να στεναχωριεσαι που ολο και κατι βγαινει και δεν ξεκινάς.
Δες το αισιοδοξα και θετικα : καλυτερα που βγαινουν και αποκαλυπτονται πριν την προσπαθεια.
Θα ειναι μια ολοκληρωμένη προσπαθεια, αφου εχεις εξαλείψει ολες τις πιθανές αιτίες αποτυχίας στο μετρο και το βαθμο του ανθρώπινου παράγοντα.
Απο κει και περα υπαρχει ο Θεός...
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 09 Φεβ 2008
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΠΑΡΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 28, 2010 6:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DREAMS έγραψε:
Σημερα εκανα παλι εξετασεις για θυρεοειδη ( δε με φτανανε τα χλαμυδια,η κυστη στο στηθος,η περιοδος που απο 18/12/09 ηρθε Αποκριες λιιιγο αιμα και στον υπερηχο τωρα εδειξε μαλλον κυστικο καινα δουμε αν απορροφηθει) και ειναι οι εξης:TSH=2.49
FT3=4.7
FT4=17.9
Anti tro=1409,5(φυσιολογικη τιμη,60)
ΑΘΑ Τ= 29.9 (ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ<115)
ΑΘΑ Μ(ΜΙΚΡΟΣΩΜΑΤΙΚΑ) =1136,8 (Φυσιολ τιμη <60)
Χαλια δηλαδη.Αυξησε το χαπι σε Τ4100 ΑΠΟ Τ4 88 που επαιρνα και μου ειπε να παρω σεληνιο.
Αυτα τα ΑΘΑ γιατι τοσο ψηλα βρε κοριτσια; και τι ρολο παιζουν στην εμφυτευση; Θα επηρεασουν;

αυτα τα ΑΘΑ τα εχω συνδυασει με την προσφατα μανουλα xck30 ή μπερδευομαι?. Αν δεν με γελαει η μνημη μου, πρεπει να μιλησεις μαζι της οπωσδηποτε αν δεν σε εχουν ηδη συμβουλεψει τα κοριτσια να το κανεις
pepper
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 25, 2010 11:55 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κορίτσια,
Μόλις επανέλαβα TSH και έχει πέσει στο 1,9 (από 4,9) με 6 εβδομάδες thyrormon (0,50). H ενδοκρινολόγος λέει ότι είμαι ΟΚ για νέα προσπάθεια. Δεν έχω μιλήσει ακόμη με τον εξωσωματικό γιατί δεν έχω αποφασίσει πως θα προχωρήσω και πότε.
Τι λέτε όμως για την τιμή; Μήπως να επισκεπτόμουν και κανέναν ενδοκρινολόγο που ειδικεύεται στην αναπαραγωγή; Έχετε καμία σύσταση για γιατρό στην Αθήνα;
P.
3 ISCI (-)
αλλαγή γιατρού και...
4η ΙSCI (-)
Επιστροφή στην κορυφή
ritaf
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 25, 2010 12:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pepper
και μενα η τιμη του θυροειδη μου με την χρηση τησ ιδιας δοσης και του ιδιου φαρμακου επεσε κοντα στο 1.57
ο δικος μου εξωσωματικος ειναι πολυ ευχαριστημενοσ αλλα μου ειπε οτι αν πεσει και αλλο θα ειναι πιο καλα γιατι με την διεργεση ανεβαζω την τιμη πολυ γρηγορα
οποτε οσο πιο κατω τοσο καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
pepper
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 25, 2010 12:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ritaf έγραψε:
pepper
και μενα η τιμη του θυροειδη μου με την χρηση τησ ιδιας δοσης και του ιδιου φαρμακου επεσε κοντα στο 1.57
ο δικος μου εξωσωματικος ειναι πολυ ευχαριστημενοσ αλλα μου ειπε οτι αν πεσει και αλλο θα ειναι πιο καλα γιατι με την διεργεση ανεβαζω την τιμη πολυ γρηγορα
οποτε οσο πιο κατω τοσο καλυτερα

Και τι σου έκανε; Σου αύξησε τη δόση ή απλώς με τον καιρό θα πέσει περισσότερο;
p.
3 ISCI (-)
αλλαγή γιατρού και...
4η ΙSCI (-)
Επιστροφή στην κορυφή
ritaf
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 25, 2010 12:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pepper
αφησε την δοση ιδια και με τον καιρο θα πεσει περισσοτερο
Επιστροφή στην κορυφή
EFITHANOS
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 18 Ιούλ 2008
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 25, 2010 7:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pepper έγραψε:
Κορίτσια,
Μόλις επανέλαβα TSH και έχει πέσει στο 1,9 (από 4,9) με 6 εβδομάδες thyrormon (0,50). H ενδοκρινολόγος λέει ότι είμαι ΟΚ για νέα προσπάθεια. Δεν έχω μιλήσει ακόμη με τον εξωσωματικό γιατί δεν έχω αποφασίσει πως θα προχωρήσω και πότε.
Τι λέτε όμως για την τιμή; Μήπως να επισκεπτόμουν και κανέναν ενδοκρινολόγο που ειδικεύεται στην αναπαραγωγή; Έχετε καμία σύσταση για γιατρό στην Αθήνα;
P.

Σου στέλνω πμ για ενδοκρινολόγο αναπαραγωγης
Ο συγκεκεριμενος θέλει η τιμη της TSH να πεσει κάτω απο 1 πριν ξεκινησω εξωσωματικη
Πιστευω ότι καλό είναι να πάρεις τη γνώμη του
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 25 Απρ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 26, 2010 10:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

efithanos καλημερα
Μπορεις να στειλεις και σ'εμενα το ονομα του?
Επιστροφή στην κορυφή
EFITHANOS
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 18 Ιούλ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 26, 2010 10:30 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rouliw έγραψε:
efithanos καλημερα
Μπορεις να στειλεις και σ'εμενα το ονομα του?

καλημερα
σου στελνω πμ
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 12, 2010 10:31 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαίρετε και χρόνια πολλά!

Η επίσκεψη στον ενδοκρινολόγο κατέληξε στο ότι πρέπει να κάνω παρακέντηση σε έναν όζο που εντοπίστηκε στον υπέρηχο. Τα ορμονικά του θυρεοειδούς φαίνεται ότι έχουν ρυθμιστεί και θα τα παρακολουθούμε. Αλλά το καινούργιο μας εύρημα έχει μέγεθος 10mm και κάποια άλλα χαρακτηριστικά που καθιστούν απαραίτητη την περαιτέρω διερεύνησή του.
Αν και οι πιθανότητες κακοήθειας δεν είναι πολλές και σε κάθε περίπτωση αντιμετωπίσιμες, δεν σας κρύβω ότι έχω ταραχτεί πολύ. Από τη μιά σκέπτομαι ότι κάθε εμπόδιο για καλό και οτι είμαι τυχερή που η πρωτοβουλία μου να κάνω τις εξετάσεις έφερε στην επιφάνεια κάτι που θα μπορούσε αργότερα να είναι πρόβλημα. Από την άλλη όμως, βρε κορίτσια, με πιάνει ένα παράπονο που σε αυτή την προσπάθεια να κάνω παιδί σε κάθε γωνία που στρίβω πέφτω σε προβλήματα που ξεφυτρώνουν ένα-ένα γύρω μου σαν τα κεφάλια της λερναίας ύδρας...και αισθάνομαι ολοένα και πιο κουρασμένη...
Τέλοσπαντων..στον αγώνα... την Τετάρτη θα πάω για την παρακέντηση και...βλέπουμε. Έχει μήπως καμία σας εμπειρία της εξέτασης;
p.
3 ISCI (-)
αλλαγή γιατρού και...
4η ΙSCI (-)
Επιστροφή στην κορυφή
zigouli2
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 13 Μάρ 2010
Τόπος: AΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 12, 2010 2:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοπελα μου μην ανησυχεις οπως ειπε οι πιθανοτητες ειναι να ειναι ολα καλα αλλα για σιγουρια το κοιτατε,εχω κ γω οζους δυο ενα 0,6χιλ κ εναν 1εκατοστο κ τους παρακολουθω,κ οπως ειπες με το ψαξιμω για παιδι ολο κ κατι βρισκουμε! ετσι παει οσο τα ψαχνουμε κατι βρισκουμε! Μην ανησυχεις ολα καλα θα ειναι!

1 εξωμητριο, 1 παλλινδρομη 8η-11η βδομαδας,3 βιοχημικες...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
foteini
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 05 Σεπ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 12, 2010 2:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pepper
εγώ είχα κάνει παρακέντηση όζου στον Αγ. Σάββα. Δεν ήταν τίποτα η εξέταση. Μικρά τσιμπηματάκια. Και τα αποτελέσματά μου ήταν καλά!
Με το καλό λοιπόν να κάνεις την εξέταση. Να μη φοβάσαι τίποτα. Και καλά αποτελέσματα! Very Happy
rouliw
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 25 Απρ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 12, 2010 9:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pepper και εγω ειχα κανει παρακεντηση, δεν ειναι τιποτα, ενα τσιμπιματακι νιωθεις.Συνηθως, δεν δειχνει τιποτα, μην ανησυχεις,ολα θα πανε καλα,απλα θα πρεπει να το παρακολουθεις
Επιστροφή στην κορυφή
pepper
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 13, 2010 7:53 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας ευχαριστώ,
Σήμερα κατεβαίνω Αθήνα και αύριο πάω για την εξέταση. Ελπίζω και εγώ να πάνε όλα καλά. Θα σας ενημερώσω φυσικά.

Καλημέρα,
P.
3 ISCI (-)
αλλαγή γιατρού και...
4η ΙSCI (-)
Επιστροφή στην κορυφή
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 13, 2010 3:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ολα καλα θα πανε Pepper
Περιμενουμε νεα σου.
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 22, 2010 2:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κορίτσια,
Πήρα τα αποτελέσματα της παρακέντησης και ειναι καλά.

Το πόρισμα γράφει:
"Στοιχεία λεμφοκυτταρικής θυρεοειδίτιδας.΅
Επίχρισμα αρνητικό για κακοήθεια"

Περιμένω να μιλήσω με τον ντοκ για το πρώτο σκέλος, αλλά χαλάρωσα σε σχέση με το δεύτερο..ουφ....

P.
3 ISCI (-)
αλλαγή γιατρού και...
4η ΙSCI (-)
Επιστροφή στην κορυφή
zigouli2
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 13 Μάρ 2010
Τόπος: AΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 22, 2010 3:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pepper
Μπραβο ειδες ολα καλα ηταν,καλη συνεχεια Very Happy

1 εξωμητριο, 1 παλλινδρομη 8η-11η βδομαδας,3 βιοχημικες...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 22, 2010 6:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ χαρηκα με τα νεα σου Smile
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 05 Νοέ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 22, 2010 6:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pepper
Πάει και αυτό... Εύχομαι και το πρώτο να μην είναι τόσο σημαντικό και να αντιμετωπίζεται.

Laughing Περιμένω του χρόνου... ξέρεις τι... Μην ξεχνιώμαστε, τα συμφωνήσαμε!!!
elena_v
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 03 Φεβ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 22, 2010 8:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπράβο pepper,
Smile πολύ χάρηκα .
Και το 1ο δε θα είναι τίποτα, θα δείς.
Επιστροφή στην κορυφή
pepper
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 23, 2010 7:48 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μίλησα με τον ενδοκρινολόγο (όχι τον αναπαραγωγής, τον οικογενειακό μας που παρακολουθεί και την αδελφή μου η οποία έχει Χασιμότο). Λεμφοκυτταρική θυρεοδίτιδα είναι το Χασιμότο! Η διάγνωση δηλαδή είναι οτι έχω και εγώ το σύνδρομο παρόλο που δεν έχω αντισώματα. Άλλο πάλι και τούτο. Βέβαια η θεραπεία είναι η ίδια όπως για την TSH, δηλαδή θυροξίνη. Σε μια εβδομάδα θα επαναλάβω TSH, T3, T4 για να σταντάρουμε τη δόση και επανέλεγχος σε 6 μήνες.

Εγώ λέω παρόλα αυτά να κλείσω και ένα ραντεβού στον ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής που συστήσατε διάφορες από εδώ, μήπως και όλα αυτά συνεπάγονται κάτι διαφορετικό για την επόμενη προσπάθειά μου (γιατί κατά τον οικογενειακό μας ενδοκρινολόγο...όλα αυτά είναι άσχετα από την IVF...)

Αυτά...έχουμε και μια εξέλιξη ως προς τον καλό μου αλλά θα σας γράψω στο αντίστοιχο θέμα

Σας ευχαριστώ όλες για την υποστήριξη και ΜΑR_SER....ανυπομονώ για την βόλτα που συμφωνήσαμε....

P.
3 ISCI (-)
αλλαγή γιατρού και...
4η ΙSCI (-)
Επιστροφή στην κορυφή
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 24, 2010 2:44 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν μου επιτρεπετε, το Hashimoto ειναι ΑΘΑ (αυτοανοσο, υψηλά αντισώματα θυρεοειδούς ασχετα αν εσυ pepper δεν τα εχεις). Για το συγκεκριμενο συμπτωμα τα αντισωματα, ενδεικνυται η κορτιζονη για να πεσουν εκτος απο την θυροξίνη, την οποια κορτιζονη μαλλον θα σου δώσει οταν θα πλησιαζετε στην προσπαθεια.
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Εξετάσεις - Αποτελέσματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 5 από 6

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης