Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
Ερωτηση SOS fsh lh
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Εξετάσεις - Αποτελέσματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
val
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 05 Απρ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 21, 2011 7:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tzianna
Με συγχωρείς που πετάγομαι, διαβάζω τόσο καιρό τα δρώμρνα κι έχω βγει έξω απ΄τα ρούχα μο.
Μήπως θα έπρεπε να αρχίσεις να σκέφτεσαι το ενδεχόμενο ν αλλάξεις γιατρό, ίσως και εξωσωματικό?
Εντάξει, το δέχομαι ότι ίσως να είναι κορυφή, αλλά σίγουρα θα υπάρχει κάποιος πολύ καλός ο οποίος θα είναι και άνθρωπος.
Δεν είναι δυνατόν ρε γμτ να μας προσβάλουν έτσι, υπογόνιμες είμαστε, όχι σκουπίδια! Twisted Evil

ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 10 Ιαν 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 21, 2011 7:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξερεις, το προβλημα ειναι (τωρα το σκεφτηκα) οτι δεν του φτανει το ιστορικο της και θελει να το εμπλουτισει με δικερη μητρα κλπ Smile)))))))))))
Αρα δηλαδη αν καταλαβα καλα η υστεροσκοπηση αποφευγεται αν του βαλεις τη φωνη?
Θα προχωρησει σ αλλη μεθοδο την οποια ισως εσυ ακουσεις ψυχραιμα?
Σε περιπτωση που ξαναβαλεις τα κλαμματα, εχει κι αλλη εναλλακτικη?
Ολα αυτα τα φλεγοντα ερωτηματα τι θα ελεγε αν του τα υπεβαλλες?

Καλα που δεν εχω παει στον Guru, ο Θεος τον γλυτωσε.
Ειναι που ειναι πειραγμενα τα νευρα μου, αν πηγαινα να με βρισει, να μου πει τι αλλο ειναι πεπεισμενος οτι εχω χωρις εξετάσεις και να παρει και τα 150, θα το σκυλογλεντουσαμε εκει μεσα...
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 24 Οκτ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 21, 2011 7:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αφηστε τα κοριτσια ακομη δεν εχω συνελθει. τα εχει παρει κι αντρας μου και λεει να παρω τον εξωσωματικο και να τον ρωτησω : Αφου εσυ μου εκανες την υστεροσκοπηση και την βρηκες μια χαρα τη μητρα, τωρα γιατι συμφωνησες να ξανακανω υστεροσκοπηση?

Σε οτι πειτε δικιο εχετε, και λιγα λετε....

Σκουπιδια ειναι ολοι τους. το σκεφτομαι πολυ σοβαρα το να αλλαξω γιατρο...

Μου ειπε κι αλλα πολλα προσβλητικα, αλλα δεν τα γραφω γιατι θελω να τα ξεχασω.

Οντως μια λοβοτομη την χρειαζομαι!
Επιστροφή στην κορυφή
Maroulita
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 15 Ιούν 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 21, 2011 8:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tzianna
Συγνώμη αλλά τη λοβοτομη την χρειαζονται εκείνοι, όχι εσύ!
Επιστροφή στην κορυφή
vvirginia
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 09 Φεβ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 21, 2011 8:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tzianna έχω φρικάρει!!!!!!!
Κοίτα, όταν σου έλεγα με πμ για τον συγκεκριμένο, είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι ναι, εμένα με έστειλε στον συνεργάτη του τον εξωσωματικό και γι΄αυτό για την τελευταία μου προσπάθεια που έγινε με φετ από άλλο κέντρο +ωοληψία του τρέχοντος κύκλου έδωσα 5000!!!!! Ήξερα ότι το ποσό αυτό αποκλείεται να πήγε όλο στο κέντρο. Ξέρω πόσα παίρνει το κέντρο για εξωσωματικές από άλλες κοπέλες που πάνε εκεί. Υπολόγισα λοιπόν ότι ένα μέρος από αυτά τα χρήματα πήγε στον ενδο, αλλά είπα δε γ@.... Χαλάλι, ας έχω αποτέλεσμα και δεν πειράζει. Τους υπολογισμούς αυτούς τους έχουμε συζητήσει με τα κορίτσια από τότε, δεν τους κάνω τώρα πρώτη φορά.

Όταν λοιπόν στον πρότεινα εσένα, έλεγα μέσα μου: την tzianna δεν μπορούν να την μαδήσουν, γιατί το κορίτσι έχει ήδη αυτό τον εξωσω για γιατρό της, δε θα μπορέσει ο ενδο να πάρει μερτικό!!!! Αλλά να που έπεσα έξω!!!! Βρήκε τον τρόπο ο μάγκας: extra υστεροσκόπηση.
Να τον πάρεις τον ντόκτορα τηλ και να του την πεις. Να του πεις αυτό που λες κι εδώ: έλα δω ρε, αφού εσύ μου την έκανες την υστεροσκόπηση, τι μου τσαμπουνάς τώρα; θέλω να δω τι θα σου απαντήσει.
tzianna έγραψε:

Μου ειπε κι αλλα πολλα προσβλητικα, αλλα δεν τα γραφω γιατι θελω να τα ξεχασω.

αν δε σε επιβαρύνει πολύ ψυχολογικά, θα ήθελα να μας τα πεις.
Μη σκας πάντως, θα την βρεις την άκρη.
Και για το σπέρμα θα σου πει η Μαρουλίτα μας. Έχει ψαχτεί πολύ.
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 21, 2011 9:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το χειροτερο ηταν οτι υποτιμουσε συνεχως την αντιληψη μου.
Οταν μου ειπε οτι τα δυο μυαλα συμφωνησαν για την νεα υστεροσκοπηση , του λεω πηγα στον γυναικολογο μου και ειδαμε μαζι το dvdκαι μου εδειξε καθαρα την μια κοιλοτητα της μητρας με της δυο τρυπες , (σαλπιγγες). Αρχικα μου απαντησε :Τοτε ενταξει,ΕΓΩ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΕΣ
μετα εκανε οτι εγραφε κατι στον υπολογιστη, γυρισε με κοιταξε ειρωνικα και αρχησε τον εκφοβισμο. Οτι θα με διωξει κτλ
Αργοτερα κι ενω κοιλουσε η συζητηση, του ειπα οτι οταν ειδε ο π...ς την σαλπιγγογραφια μου μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικη και οτι κακως ο γυναικολογος μου με ειχε βαλει να κανω δισγνωστικη λαπαροσκοπηση για συμφησεις και μου απανταει : [b] ο Π..ς ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙςΣ ΣΑΛΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΟΠΩΣ ΕΓΩ[b]

Μου ειπε οτι προφανως δεν με ενδιαφερει να κανω παιδι αφου δεν εξαντλω ολα τα ενδεχομενα εδω που φτασαμε.
οτι ειμαι ενοχικη γιατι δεν μπορω να χαρισω στον αντρα μου παιδακι.
οτι επρεπε να παω σε αυτον απο την αρχη, γιατι τι ν αμε κανει τωρα μετα απο 3 εξωσωματικες , δυο λαπαροσκποπησεις και 1 υστεροσκοπηση, το σωμα μου ειναι επηρεασμενο.
Και επιδη καταλαβε τον επαγγελματικο κυκλο του αντρα μου, αρχισε να κραζει εμμεσα καποιους συναδελφους του και να τους ειρωνευεται , χωρις να λεει τα ονοματα τους αλλα φωτογραφιζοντας τους, επιδη ηταν ασθενεις του. να σας πω οτι αηδιασα? και λιγα λεω.
Ειπαμε κι αλλα ωραια που μου διαφευγουν τωρα.

Παντως οταν ξαναγυρησε , μετα το ξεσπασμα μου, ηταν αλλος ανθρωπος, γλυκομιλητος και χιουμοριστας!

Εγω καταλαβα οτι ειναι ολοι τους μια σφιγκοφωλια και αντε να δουμε πως θα ξεμπερδεψουμε απο δαυτους.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την tzianna στις Σαβ Ιαν 22, 2011 10:34 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 21, 2011 9:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α και κατι αλλο που θυμηθηκα , με ειπε εμμεσως πλυν σαφως τρελη γιατι υπενηχθηκε οτι χρειαζομαι ψυχολογικη υποστηριξη.
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 21, 2011 9:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α και αυτα που κοροϊδευαμε εχθες , το τι θα ειπωθηκε στην μεταξυ τους συναντηση και λεγαμε οτι ο εξω δεν θα δεχοταν να του ελεγε ο ενδο πως να κανει την δουλεια του, πεσαμε εντελως εξω.
Την ωρα που ημουν εκει, γιατι ημουν πολυ ωρα, τον πηρα ο εξω τηλ και ο ενδο απαντησε με γλυκητατη φωνη, :- Ελα Κωστα μου....
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 21, 2011 10:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tzianna έγραψε:
Α και αυτα που κοροϊδευαμε εχθες , το τι θα ειπωθηκε στην μεταξυ τους συναντηση και λεγαμε οτι ο εξω δεν θα δεχοταν να του ελεγε ο ενδο πως να κανει την δουλεια του, πεσαμε εντελως εξω.
Την ωρα που ημουν εκει, γιατι ημουν πολυ ωρα, τον πηρα ο εξω τηλ και ο ενδο απαντησε με γλυκητατη φωνη, :- Ελα Κωστα μου....

Einai sas leo org@nomeno eglhma
Επιστροφή στην κορυφή
Maroulita
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 21, 2011 11:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tzianna
Πραγματικά έχω φρικάρει με αυτά που διαβάζω... Ευτυχώς δεν ειναι όλοι οι γιατροί ετσι. Προσπάθησε να ηρεμίσεις και να επικεντρωθείς στα πραγματικά σας προβήματα.
1. Να φύγουν τα μικρόβια. Αυτό είναι πολύ σημαντικό, για να έχετε καθαρό γενετικό υλικό. Η άποψη μου ότι γιαυτό τον σκοπό αρμόδιος είναι ο λοιμωξιολόγος.
2. Να κάνετε κάτι για την κατάτμιση. Αρμόδιος είναι ο ουρολόγος.
3. Να δεις το θέμα ινσουλίνης, αν χρειάζεται ρύθμιση λόγω του συνδρόμου πολυκυστικών.
Να μην στεναχωριέσαι για τίποτα άλλο. Πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο. Και όπως λέει ο αγαπημένος μου γιατρός (λοιμοξιολόγος): "What's the big deal... Οι γυναίκες ξεκινάνε τη διαδικασία να κάνουν παιδί μετά τα 40, μικρή είσαι ακόμα."
Εσυ λοιπόν όντως είσαι μικρή και παιδί θα κάνεις. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Εμείς είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς... Διανυκτερευουμε λέμε!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Χαμογελω
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 12 Απρ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 22, 2011 10:34 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tzianna
Γεια σου Τζιαννα μου.Ηθελα να σε ρωτησω το ονομα του εξωσωματικου ,του λοιμοξιολογου και του ενδοκρινολογου προς αποφυγη!αλλαξε γιατρο αν θες την γνωμη μου...φιλακια!
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 22, 2011 10:37 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε κοριτσια εχω κι αλλη απορια, αυτη την αγωγη με τα αντισυληπτικα την εχετε ξανακουσει? Μηπως μετα απο τους δυο μηνες που θα τα παρω μου δωσει κι αλλη αναβολη για την επομενη προσπαθεια για να ξανασυνελθουν οι ωοθηκες μου απο τα αντισυληπτικα?
Επιστροφή στην κορυφή
melisa
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 25 Μάϊ 2010
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 22, 2011 10:53 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tzianna
ξερω ελαχιστα απο ιατρικης αποψεως για αυτα που γραφεις αλλα καταλαβαινω ότι σαν ανθρωποι και απο ηθικής αποψεως είναι απαράδεκτοι όλοι αυτοί οι γιατροι. γιατί δεν φεύγεις; αφου ουτε σε βοηθανε αποτελεσματικα και σου διαλυουν και την ψυχολογια.
Επιστροφή στην κορυφή
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 09 Νοέ 2008
Τόπος: AΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 22, 2011 12:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για ονομα του Θεου κοπελα μου σηκω φυγε απο αυτους !!!
Συγνωμη βρε τζιαννα μου που επεμβαινω αλλα μιλαμε εχω ανεβασει παλμους που τα διαβαζω ολα αυτα !! ταχυπαλμια σου λεω!!!

μα γιατι καθεσαι????? δεν ειναι οι μοναδικοι στο κοσμο τι λεμε τωρα?????
Δηλαδη δεν υπαρχει αλλος ενδοκρινολογος?????
Σε αλλους 3 θα μπορουσες να πας μονο για δοκιμη και θα δινες τα λεφτα που δωσες σ'αυτον για μια συναντηση !!!

εξωσωματικοι αλλοι δοκιμασμενοι υπαρχουν ΠΟΛΛΟΙ !!!
θα σου πω ΕΓΩ με δικη μου ευθυνη !!! Θα σου πει η Εκκινηση !!!
Τι λεμε τωρα!!!
Με τοσες εξετασεις και τοσα ψαξιματα ο επομενος θα χει μια καθαρη εικονα να σε καθοδηγησει ΗΡΕΜΑ και οχι με ΑΠΕΙΛΕΣ!!!
Τι πραγμα ειναι αυτο??? Να σε διωξει??? αν πας αλλου παλι θα σε διωξει??? Για ονομα του Θεου !!!

Κοριτσακι μου ΟΣΕΣ επεμβασεις κι αν κανεις, οπου κι αν τις κανεις , δικερη μητρα ΔΕΝ θα βρουν !
Αν και δεν θα μου φανει καθολου μα καθολου περιεργο αν δεχτεις τελικα να ξανακανεις εκει υστεροσκοπηση,ξαφνικα να εμφανιστει μια δικερη ...ωωω ναι !!

Και στην τελικη να σου πω τι πιστευω??? Εστω κι αν υπαρχει μια πιθανοτητα να συλλαβετε φυσιολογικα .... εε ετσι δεν προκειται να γινει με ο αγχος και ολη τη ψυχολογια που σου χει δημιουργησει αυτος/αυτοι οι ανθρωποι....!!!
Για ονομα του Θεου !!

Συγνωμη που μπλεχτηκα...που πεταχτηκα..για το ξεσπασμα...και πολλα αλλα ηθελα να γραψω αλλα ... οκ..
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 22, 2011 12:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοίτα, όσο τους έχω δει αυτούς τους 2, έχω καταλάβει ότι έχουν πολύ καλή σχέση γιατί ο ενδο στέλνει πελάτες -με το αζημίωτο βέβαια- στον άλλο.
Προφανώς ο εξωσω θα σε έβαζε για υστεροσκόπηση, θα "έβρισκε" δίκερη μήτρα, θα την "διόρθωνε" τάχα μου τάχα μου και όταν θα ξύπναγες θα πλήρωνες το ποσό που πρέπει να πάρει ο ενδο γιατί ο άλλος ούτε απ΄έξω δε θα πέρναγε απ΄το χειρουργείο. Απλά θα σε κοίμιζε ο αναισθησιολόγος! Shocked
Προσπαθώ να δω πως σκέφτονται αυτά τα μεγάλα μυαλά και δεν βρίσκω κάτι άλλο να πω. Evil or Very Mad Το σκέφτομαι από χτες συνέχεια, πραγματικά δε βλέπω άλλο σενάριο.

Μη στενοχωριέσαι, εγώ στη θέση σου θα απαιτούσα μια εξήγηση από τον γιατρό μου, γιατί όπως και να το κάνεις ο εξωσω είναι ο γιατρός σου. Δε λέω να πας εκεί και να φας ώρες στην αναμονή, κάνε ένα τηλ στην γραμματεία και πες να σε πάρει αυτός. Σου οφείλει μια εξήγηση για το ότι αποφάσισε τηλεφωνικά μαζί με τον συνέταιρό του πως χρειάζεσαι επέμβαση!!!

Φυσικά και δεν είσαι ενοχική, φυσικά και δε χρειάζεσαι ψυχολογική στήριξη. Παιδί χρειάζεσαι και θα το κάνεις. Και πολύ εύκολα μάλιστα!!! Μη σκας για κανένα τους. Αποφάσισε αν αξίζει να συνεχίσεις με τον εξωσω που έχεις -ένδο εννοείται θα βρεις άλλον- ή αν θέλεις να ρίξεις μια μούτζα και στους δυό τους. Δεν είναι λίγο αυτό που πέρασες...σου ζητώ ένα μεγάλο συγνώμη που στάθηκα η αιτία να έρθεις σε επαφή μ΄αυτό το τέρας. Αλλιώς τα υπολόγιζα...
Ελπίζω να μη μου κρατάς κακία.

tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 22, 2011 2:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vvirginia μου μην το παιρνεις ετσι, δεν φταις εσυ, αλιμονο.
Κοριτσια σας ευχαριστω για την συμπαρασταση, την εχω αναγκη.

Θα ηθελα να μου προτεινετε αλλο ενδο που να ειναι καλος γιατρος και σωστος ανθρωπος και που να μην ειναι σε κυκλωμα.
Το ιδιο και εξωσω.

Εγω ειχα ψαχτει το καλοκαιρι μετα το εξωμητριο να αλλαξω εξωσω γιατι μου ειχε μπει η ιδεα οτι ηταν δικο τους λαθως. απο αυτα που θα σας πω παρακατω please μην με παρεξηγησετε, δεν βλεπω ανεμομυλους για εχθρους, απλα προσπαθω να εξηγησω τα συμβαντα..Βλεπετε οι σαλπιγγες μου φαινοταν καθαρες και διαβατες στην σαλπιγγογραφια , στην υστεροσκοπηση και στην λαπαροσκοπηση.Ειχα κανει και pcr με ιστο περιοδου και ηταν αρνητικη και ΝΚ που ηταν επισης αρνητικη.
Αφου μου συνεβει και μετα εψαξα στο ιντερνετ για ποιους λογους μπορει να προκυψει ενα εξωμητριο και μεταξυ αλλων ελεγε οτι μπορει να προκλυθει απο υπερβολικη δοση προγεστερονης. Εμενα μου δινανε 12 ουτρογεσταν την μερα. Οι εξετασεις προγεστερονης που εκανα ηταν παντα πολυ πιο πανω απο εκει που επρεπε να ειναι. Ελεγε λοιπον στο ιντερνετ οτι η μεγαλη δοση προγαστερονης ασκει μυοχαλαρωτικη δραση στις σαλπιγγες και αδρανοποιει τους κροσους με αποτελεσμα οι κροσοι να μην μπορουν να στειλουν το εμβρυο στην μητρα και να κολαει στην σαλπιγγα.
Με οποιον γιατρο και αν το συζητησα κανεις δεν μπορεσε να μου αποκλυσει αυτο το σεναριο, πλυν του εξωσω ο οποιος μου μιλησε πολυ λιγο στο τηλ μου ειπε οτι μπορει να μου ξανασυμβει στην επομενη προσπαθεια. Το αλλο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι ειχα παει στον εξωσω με χοριακη 1450 και δεν φαινοταν σακος και το επομενο ραντεβου για υπερηχο μου το εκλεισε μετα απο δεκα μερες. Το πως δεν εσκασε η σαλπιγγα μεσα μου πιστευω οτι με βοηθησε ο θεος. Πηγα λοιπον σε δεκα μερες και μου λεει: εξωμητριο το οποιο φαινεται οτι ειναι εξω απο την σαλπιγγα (στον υπερηχο).
Κανουμε προεγχυρηντικο ελεγχο και μου λεει η υπευθυνη οτι αυριο το πρωι που θα μπουμε θα σου αφαιρεσουμε την σαλπιγγα ετσι κι αλλιως γιατι θα σου το ξανακανει αν την αφησουμε. Το αλλο πρωι πηγα στο Ι@σω στον γιατρο μου και καναμε την λαπαροσκοπηση, αυτους τους αφησα να με περιμενουν. Τελικα ηταν μεσα στην σαλπιγγα.
Οταν μιλησα για το εξωμητριο στον ενδο μου λεει, καλα γιατι σου πηραν την σαλπιγγα και δεν διακοψαν την κυηση με φαρμακα? Του ειπα, για να μου παρουν περισσοτερα λεφτα. Μου λεει ,εχεις δικιο σε αυτο που λες εγω συνεργαζομαι με τον εξωσω αλλα παιρνω παντα το μερος αυτουνου που εχω μπροστα μου, οταν εχει δικιο.
Φαινεται οτι τον ξεχασε αυτο το διαλογο.

Τελος παντων το καλοκαιρι ψαχτηκα για εξωσω αλλα απογοητευτηκα, πηγα σε εναν νεο πολλα υποσχομενο και μου ειπε οτι μπαινωψ σε προωρη κλιμακτηριο, ενας αλλος μου ειπε οτι η αριστερη μου σαλπιγγα (αυτη που δινει παντα τα περισσοτερα ωαρια) μπαινει σε κλιμακτηριο. Ετσι λοιπων γυρισα με την ουρα στα σκελια σε αυτον πυ ημουν με την σκεψη οτι ειναι ο μονοφθαλμος στους τυφλους.

Sorry για το τεραστιο κειμενο, περιμενω τις προτασεις σας και τις συμβουλες σας.
Επιστροφή στην κορυφή
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 22, 2011 6:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1. Στειλε μου το ονομα του νεου που σου ειπε για την προωρη κλιμακτήριο.
2. Το προβλημα σας κατα τη γνωμη μου (ήτοι βαρύτης 0 ειμαι ιδιωτική υπάλληλος) εντοπιζεται στο σπερμα. Αλιμονο να μην μπορει να κανει παιδι μια πολυκυστικου. Δηλαδή θα ξεχάσουμε κι αυτα που μαθαμε.
3. vvirginia τα πολλα ουτροτζεσταν.... τα ακουσες?
4. Χαμογελώ ο λοιμωξιολογος δεν ειναι του γκρουπ Smile
ειναι ο καλος Smile
μην τον παρει η μπαλλα κι αυτον (αν κι εχω να του επισημανω μια ανακρίβεια : με 50% κατατμηση ματαιοπονουμε να περιμενουμε να συλλαβει φυσιολογικα, καθώς και με μικροβιο, εκει εχω ενα κενο).
5. Οσο για την αγωγή με τα αντισυλληπτικα, δεν ειναι λαθος μην ανησυχεις.
Επειδή στις 35+ συνηθως δεν κανουν καταστολή (μακρύ πρωτοκολλο), κατι αντιστοιχο ειναι το διμηνο με τα αντισυλληπτικα.
Ειναι ενα reset στις ωοθήκες.

Διανυκτερευουμε.
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 11 Αύγ 2009
Τόπος: Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 22, 2011 9:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω φρικαρει με αυτα που διαβαζω
οσο για το εξωμητριο μην το ψαχνεις γιατι και πως
απλα συνεβει , στο λεω απο εμπειρεια
δεν φταις ουτε εσυ ουτε τα ουλτρο
βρες αλλο γιατρο τωρα ομως μην αφησεις κανενα να σε τρελανει
την αντισταση στην ινσουλινη μπορει να την αντιμετωπισει ενας καλος ενδοκρινολογος
εγω που την εχω και ειμαι καραντι περιπτωση με παρακολουθει μια απλη ενδοκρινολογος και μια χαρα ειμαι

βεβαια εγω ειμαι μια απλη φυσικος
αλλα ενα ξερω κανενας μα κανενας δεν ειναι μοναδικος
κανενας μα κανενας δεν εχει δικαιωμα να παιζει με την υγιεια σου και με την τσεπη σου και κυριως με την ψυχολογια σου

και ενας εξωσωματικος που δεν μπορει να διαβασει ενα dvd υστεροσκοπησης ουτε για φτυσιμο δεν ειναι Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Mad Mad Mad
πιο καταλληλη ειμαι εγω να σου κανω την ωοληψια και την προσπαθεια παρα αυτος που λεει ο λογος

μια συμβουλη σου δινω: γραψτους ολους και βρες αλλους πριν παθεις καμια ζημια στο τελος

υ.γ στειλτε μου αν θελετε ενα πμ με τα ονοματα
εχω φρικαρει λεμεMad Mad Mad
Mad Mad Mad Mad Mad Mad

υ.γ ισως να σου φαινεται αποτομο και σκληρο το ποστ μου
ζητω συγνωμη γι αυτο αλλα εχω παθει και εμαθα με τον ασχημο τροπο
προστατευσε τον εαυτο σου κοριτσι μου οσο μπορεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
foteini
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 05 Σεπ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 23, 2011 12:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τζιαννα
εφυγες κι ούτε καν το σκέφτεσαι δεύτερη φορά!!! Εφυγες και από τον ενδοκρινολόγο και από τον εξωσωματικό!

Στα λέει μια παλιά καραβάνα που έχει φάει τις προσβολές, τις τζάμπα επεμβάσεις και τον χρόνο της στη μάπα!!!! (Συγνώμη για την έκφραση...)
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 23, 2011 1:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας ευχαριστω κοριτσακια !!!
ελπιζω να μην σας βαρυνα πολυ το κλιμα, ηδη μου εχετε στειλει αρκετα πμ και σας ευχαριστω γιατι χαρη στην δικη σας προτροπη πηρα την αποφαση να ξαναψαχτω για γιατρους.
Να ειστε καλα!!
καθε προσφορα δεκτη... Ελεηστε τον φτωχο.... Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
ritaf
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 11 Αύγ 2009
Τόπος: Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 23, 2011 2:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tzianna έγραψε:
Σας ευχαριστω κοριτσακια !!!
ελπιζω να μην σας βαρυνα πολυ το κλιμα, ηδη μου εχετε στειλει αρκετα πμ και σας ευχαριστω γιατι χαρη στην δικη σας προτροπη πηρα την αποφαση να ξαναψαχτω για γιατρους.
Να ειστε καλα!!
καθε προσφορα δεκτη... Ελεηστε τον φτωχο.... Laughing Laughing Laughing

δεν βαρυνες καμια ατμοσφαιρα
για αυτο υπαρχει αυτο το φορουμ
για να βοηθαμε και να προλαμβανουμε κοριτσια που δεν ξερουν απο κακοτοπιες που εμεις δυστυχως δεν γλιτωσαμε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 23, 2011 2:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πειστηκε...
Θα αλλαξει Smile
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 29 Οκτ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 9:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοριτσάκια, εσείς που διανυκτερεύετε για ενισχύστε και μένα λίγο. Αφού αφαιρέσαμε το διάφραγμα και μέιναμε φυσικά χωρίς γιατρό μετά την εγκληματική αδιαφορία του, αποφάσισα κόντρα σε όλους που επιμένουν να ξεκινήσω άμεσα με δανεικά γιατί δεν έχω άλλα περιθώρια, να προσπαθήσω να ρυθμίσω τις ορμόνες μου με την ομοιοπαθητική. Τα δανεικά ας περιμένουν!Μέτρησα όντως την fsh σε ιστορικά χαμηλά, δηλ. 11 και lh πολύ καλή (δε θυμάμαι τιμή). Είμαι όμως στην 38η μέρα του κύκλου και περίοδος γιοκ. Υπάρχει περίπτωση να σταμάτησε η περίδος μου μια και καλή γιατί τα έχω ακούσει κι αυτά. Είμαι λίγο τρομοκρατημένη μιας και η ψυχραιμία ποτέ δε με χαρακτήριζε. Τι λέτε και σεις? Εκκινησούλα????
Επιστροφή στην κορυφή
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 9:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι η πρωτη φορα που εγινε αυτο?
να "πηδηξεις" ενα κύκλο?

Πιστευω οτι θα επρεπε να κανεις εναν υπερηχο, αν μεχρι την αλλη εβδομαδα δεν γινει κατι, να δεις τι παχος εχει το ενδομητριο ωστε να δουμε αν πλησιαζει να πεσει (δηλ. να αδιαθετήσεις).
Δε θα σταματουσε ξαφνικα Αθηνα μου...
Ουτε χωρις προηγουμενα συμπτωματα κρυαδεις, εξάψεις και διαφορα αλλα.
Μην το βαζεις ουτε καν σαν ιδεα, γιατι κανουμε παρα πολλα ψυχοσωματικα.
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 10:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

athena72 απ΄αυτά που γνωρίζω η περίοδος δε σταματάει μια και καλή. Αυτό που γίνεται είναι αρχικά να μικρύνουν οι κύκλοι και να γίνουν 20-22 ημερών ή και ακόμα μικρότεροι για κάποιες περιόδους, μετά φτιάχνει για λίγο και μετά οι κύκλοι αρχίζουν να μεγαλώνουν: 30-35-40-45... Όταν ο κύκλος ξεπεράσει τις 40 μέρες θεωρείται πως "έχασες κύκλο". Μεγαλώνουν λοιπόν οι κύκλοι και οι χαμένοι κύκλοι γίνονται όλο και περισσότεροι και μετά ο κύκλος γίνεται 60άρης, 60+ και τότε μπορεί και να μην ξαναδείς περίοδο.

Αυτή είναι η πορεία. Τώρα πόσα χρόνια θα κρατήσει το κάθε στάδιο; άγνωστο Rolling Eyes
Το βέβαιο είναι πως όλοι αυτοί οι κύκλοι δεν έχουν ωάριο καλό, αλλά δεν είναι κι όλοι αωορρηκτικοί. Τόσα κορίτσια που έχουν πετύχει με φυσικούς γι΄αυτό πετύχανε. Έχω μια θεία -απ΄το σόι του πατέρα μου δυστυχώς- που έκανε το 5ο της παιδί στα 48 της. Νόμιζε ότι δεν θα ξαναείχε πια περίοδο, γιατί τους προηγούμενους μήνες είχε αραιώσει πολύ πια ο κύκλος της αλλά έλα που ήταν έγκυος και δεν το είχε καταλάβει! Αφού γέννησε την ξαδερφούλα μου, δεν ξαναείδε περίοδο. Ήταν ο τελευταίος της κύκλος και έδωσε τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Συμβαίνουν ΚΑΙ αυτά. Αν δε νιώθεις έτοιμη άστα τα δανεικά. Στο κάτω-κάτω πάντα εκεί θα είναι. Δεν κατάλαβα όμως, μέτρησες την FSH την 3η μέρα αυτού του κύκλου που τώρα είναι στις 38 μέρες;
athena72
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 29 Οκτ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 27, 2011 9:39 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vvirginia

Aαααα, έχουμε χαθεί τελείως my Virginia! Ελπίζω να είσαι καλά!
Λοιπόν, στην ερώτηση σου, όχι δεν την μέτρησα αυτό το μήνα αλλά τον προηγούμενο που είχα αδιαθετήσει στις 24 μέρες κανονικά δηλ. για μένα.
Δεν ξέρω...Θα μιλήσω και με τον ομοιοπαθητικό μου σήμερα. Πάντως αυτό που μου λέτε είναι ότι δε σταματαέι από τη μία μέρα στην άλλη αλλά μεσολαβεί μια περίοδος με χαμένους κύκλους.
Είμαι λίγο απογοητευμένη, γιατί ήλπιζα μέσα μου να μπορέσω να τρενάρω την κατάσταση. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι είμαι στην κλιμακτήριο στα 38 μου, χωρίς ιστορικό. Είναι και θέμα υγείας πάνω από όλα.
Anyway, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Επιστροφή στην κορυφή
just me
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 04 Ιούν 2009
Τόπος: Kυπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 27, 2011 11:06 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

athena72 τι κανεις καλη μου φιλη?Και εγω συμφωνω οτι η περιοδος δεν σταματαει απο την μια μερα στην αλλη...υπαρχει μια αναλυση αιματος..που λεει εαν σταματησε η εαν εισαι κοντα...Αλλα πιστευω εισαι μικρη ακομη να σταματησει...Ελπιζω να σου πανε ολα καλα
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 28, 2011 10:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοριτσια νεο θεμα που με προβληματησε προεκυψε. Η εξεταση που εκανα για ΝΚ εχει αποτελεσμα 11,6 με οριο το 12,5. Ο γιατρος που συναντησα προσφατα μου ειπε οτι θα παρω ενα μηνα κορτιζονη πριν απο την εμβρυομεταφορα για να καταστειλουμε το ανοσοποιητικο μου, παρολο που ειμαι κατω απο το οριο.. εμενα μου φαινεται τραβηγμενη η αντιμετωπιση γιατι μια φιλη μου που ειχε σοβαρο θεμα με ΝΚ τα εριξε με βιταμηνες απο 23 % σε 10% και τωρα ειναι εγκυος. Εσεις τι λετε?
Επιστροφή στην κορυφή
Maroulita
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 29, 2011 2:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tzianna
Για δώσε συγκεκριμένη τιμή, καθώς και όλο το πακέτο που περιλαμβάνεται στον ανασολογικό έλεγχο... Που έκανες την εξέταση?
Αν υπάρχει μικρόβιο, είναι λογικό να είναι ψιλοτσιμπημένες κάποιες τιμές (αυτές που αφορούν το ενδομήτριο). Δυστυχώς δεν είναι του αντικειμένου μου τα ΝΚ (είναι το μόνο που δεν έχουμε), αλλά θα σου απαντησουν οι αρμόδιες ειδικευμένες γιατρίνες.
Αν είναι ο γιατρός που νομίζω, εμένα που είναι φυσιολογικά μου δίνει μια μικρή δόση (1 χαπάκι πρεζολον) με την έναρξη της διέγερσης. Είναι στο πρωτόκολλο των φαρμάκων που χρησιμοποιεί. Πάντως η δόση αυτή είναι πολύ πολύ μικρή (καμία σχέση με αυτή που δίνει ο προηγούμενος γιατρός σου μετά την εμβρυομεταφορά), να φανταστείς ότι μπορείς να την κόψεις αμέσως, χωρίς να χρειαστεί να την ελαττώσεις σταδιακά. Εσένα για το δόση σου μίλησε??
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 29, 2011 2:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Maroulita μου εχω κι εγω φυσιολογικη τιμη.
Εχω 11,6% φυσιολογικες τιμες 3,5%-12,5%. Την εκανα στο Ι@σω. Τωρα μου ειπε να κανω και κατι αλλα ανοσολογικα που δεν ειχα κανει ποτε πριν , που θα τα κανω την Δευτερα και οταν θα βγουν τα αποτελεσματα θα τα δουμε ολα μαζι και αναλογος. Βλεποντας παντως την τιμη των ΝΚ μου μου ειπε οτι θα παρω κορτιζονη ενα μηνα πριν την εμβρυομετφορα.
Μια φιλη μου που ειχε σοβαρο προβλημα με τιμη πανω απο 20% τα εριξε με μια βιταμινη που λεγεται ρεσβερατρολη στο 10% και τωρα ειανι εγκυος κι εγω να παρω ενα μηνα κορτιζονη?
Θα προτιμουσα μια θεραπεια πιο φιλικη προς τον οργανισμο μου ειδικα οταν δεν υπαρχει προβλημα. Ισως εχω γινει κι εγω πολυ καχυποπτη αλλα δεν φταιω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Εξετάσεις - Αποτελέσματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης