Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
ΠΡΩΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗ....
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vivian27
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 08 Αύγ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 12:09 am    Θέμα δημοσίευσης: ΠΡΩΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗ.... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα κοριτσια

πρώτη του μήνα έκανα την πρώτη μου σπερματέγχυση και όπως καταλάβατε πολλές είναι σαν να κόλλησαν οι μέρες οι ώρες δεν περνάν με τίποτα.... Rolling Eyes
αυτό που ήθελα να ρωτήσω όσες έχουν κάνει σπερματέγχυση από την δεύτερη μέρα μέχρι και τώρα έχω σφάχτες και τσιμπιές χαμηλά στην αρχή είπα ''ωραία πάλι άρχισα να επινοώ συμπτώματα'' αλλά έχουν συνεχιστεί και πλέον αρχίζω να αναρωτιέμαι τι μπορεί να είναι...δεν έχω πάρει φάρμακα είχα δικό μου καλό ωάριο οποτε και δεν χρειάστικαν...
μετά από πόσες μέρες θα δείξει άραγε το τεστ κάτι αξιόπιστο?? ο γιατρός είπε μετά τις 14 που λογικά θα μου ερχόταν περίοδος κατι που τώρα φυσικά δεν το θέλουμε αλλά αυτές οι 14 είναι πάαααααααρα πολλέεεεεες για να περιμένω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΜΑΡΙΛΙΤΑ
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Τόπος: αττικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 7:00 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΙΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ-Η ΠΡΩΤΗ ΗΤΑΝ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΙΣ 9 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ-.
ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΧΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΤΗΝ 10 ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑΤΑΚΙ. ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ 13 ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥΠΙΣΤΕΥΑ.
ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΠΤΩΜΑ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ..
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΞΕΓΕΛΟΥΝ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ..ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ..
ΕΤΣΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΓΩ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?...
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ!
Επιστροφή στην κορυφή
MANITOY1
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 25 Ιαν 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 7:14 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vivian27
Κατ'αρχήν καλη επιτυχία.
ΣΥμπτώματα ψάχναμε και ψάχνουμε όλες αλλα μάλλον δεν υπάρχουν ή είναι διαφορετικά σε όλες τις περιπτώσεις. Εγω είχα κάτι διαφορετικά τραβήγματα στο κάτω μέρος της κοιλιάς, τα οποια ήταν πρωτογνωρα , πολύ διαφορετικά απο τους πονους που ειχα μέχρι εκεινη την στιγμή στην ζωή μου. ¨Εκανα χοριακή μετα απο σπερματέγχυση την 14η μέρα και βγήκε θετική. ΑΠλα θέλω να σου πω πως τα συμπτώματα ειναι σχετικά και καλό ειναι χοριακή να κάνεις την 14 μέρα και μετα , διότι υπαρχει περιπτωση για λανθάνον αποτέλεσμα νωρίτερα. Καλη επιτυχία
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 19 Οκτ 2008
Τόπος: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 9:27 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vivian27
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 9:37 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημέρα κοριτσια !!!
ξέρω για το πωσ είναι να φανταζεσε συμπτωματα 2 χρονια προσπαθουμε οποτε....
βασικα είναι οπως το είπε η MANITOY1 πρωτόγνωρα τέλος πάντων θα κάνω υπομονή που αν και παλια σε αυτο δεν το εχω συνηθησει Confused
εσεισ κορίτσια με την πρώτη σπερματεγχυση μείνατε?είχατε πάρει ορμόνες εγω το έκανα με φυσιολογικο κυκλο δικό μου πολύ καλό ωάριο
Επιστροφή στην κορυφή
X14
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 10 Σεπ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 9:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σου vivian.
Εγω εχω κανει δυο φορες σπερματενχυση . Την μια σε φυσιολογικο κυκλο και την δευτερη με φαρμακα (και καλα να εχουμε καλυτερο αποτελεσμα!)
Και στις δυο φορες λιγες μερες μετα την σπερματενχυση ειχα τα πονακια που εχω προτου την περιοδο.
Κανε υπομονη και ολα θα πανε καλα! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
vivian27
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 07, 2008 11:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

X14 έγραψε:
Γεια σου vivian.
Εγω εχω κανει δυο φορες σπερματενχυση . Την μια σε φυσιολογικο κυκλο και την δευτερη με φαρμακα (και καλα να εχουμε καλυτερο αποτελεσμα!)
Και στις δυο φορες λιγες μερες μετα την σπερματενχυση ειχα τα πονακια που εχω προτου την περιοδο.

και αποτέλεσμα???τελικά απο αυτά που διαβάζω πολυ λίγες είναι αυτες που έχουν επιτυχία τι να πω θα δείξει Sad
Επιστροφή στην κορυφή
X14
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 10 Σεπ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 08, 2008 12:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vivian27 έγραψε:
X14 έγραψε:
Γεια σου vivian.

και αποτέλεσμα???τελικά απο αυτά που διαβάζω πολυ λίγες είναι αυτες που έχουν επιτυχία τι να πω θα δείξει Sad

Tο αποτελεσμα ηταν οτι δεν ειχα εγκυμοσινη.
Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα εχεις εσυ!!!
Εγω ειχα προβληματα και η σπερματενχυσεις ηταν χασιμο χρονου και χρηματος.
Επιστροφή στην κορυφή
foteini
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 05 Σεπ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 08, 2008 1:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

VIVIAN
ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ 4-5 ΦΟΡΕΣ. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΟΜΙΖΑ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ) ΟΤΙ ΕΒΛΕΠΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ: ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΗΘΟΥΣ, ΚΟΙΛΙΑΣ, ΠΟΝΑΚΙΑ Κ.ΛΠ. ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΟΥΔΕΝ.

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΝΑ. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ.

ΑΠΛΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ, ΣΥΜΒΟΥΛΗ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΜΟΝΟ Η ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ (Β΄ΧΟΡΙΑΚΗ) ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ, ΚΙ ΑΥΤΟ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ 14 ΜΕΡΕΣ. ΥΠΟΜΟΝΗ.

ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΙΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ, ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ. ΟΝΤΩΣ ΧΑΣΙΜΟ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ. ΙΔΙΩΣ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
Φ.
Επιστροφή στην κορυφή
vivian27
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 08, 2008 3:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πλέον το έχω πάρει απόφαση ότι μονο να περίμενω μπόρω και τιποτε άλλο υπομονή μέχρι την παρασκευή ..σας ευχαριστώ για τις ευχές σας και σε σας ότι καλύτερο μέσα από την καρδιά μου
Επιστροφή στην κορυφή
magda39
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 08, 2008 3:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΑΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΤΥΧΕΡΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vivian27
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 08, 2008 7:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

magda39 έγραψε:
ΝΑΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΤΥΧΕΡΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ Very Happy

μακαααρι και εσυ στα ιδια σταδια είσαι?
Επιστροφή στην κορυφή
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 09 Νοέ 2008
Τόπος: AΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 8:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα!
αν και ειμαι νεα στο φορουμ θα ηθελα να σας πω κι εγω την εμπειρια μου απ την σπερματεγχυση.
Την πρωτη φορα που εκανα σπερματεγχυση και επι 1 βδομαδα μετα ,ειχα πονους και φουσκωμα στην κοιλια. Ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι απ την εντονη ωορηξια και την σπερματεγχυση. Οντως μετα απο μια βδομαδα ολα περασαν.

Αυτο που ειχα περιπου την 10 μερα ηταν μια καουρα στον λαιμο. Δεν ειχα ποτε μου.
Περιπου την 14η μερα ειχα λιγο 'καφετι'. κρατησε μονο μια μερα
Την 18η μερα εκανα χοριακη και εμαθα οτι εμαθα ειμαι εγκυος. Δυστυχως ομως κρατησε μονο μια βδομαδα. Το χασαμε...

Στην δευτερη σπερματεγχυση, τιποτα. Λες και δεν ειχαμε κανει καν προσπαθεια...τιποτα.

Μετα , μιας και ειχαμε καλο σπερμα, ο γιατρος ειπε να κανουμε ξανα timing (το χω ξανακανει αλλες 2 φορες), και μετα τελος οι σπερματεγχυσεις/timing.

Οποια μεθοδο κι αν ακολουθησεις, η αναμονη ειναι δυσκολη. Ευτυχως υπαρχει αυτο το φορουμ που απ οτι βλεπω ολες δινουν τρομερο κουραγιο και ελπιδα και πανω απ'ολα συμπαρασταση....
Μακαρι να ειναι η τυχερη σου πρωτη φορα.
αν οχι , μην απελπιζεσαι.
δεν υπαρχει γυναικα που δεν μπορει να μεινει εγκυος......
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 8:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

demak έγραψε:
καλησπερα!
αν και ειμαι νεα στο φορουμ θα ηθελα να σας πω κι εγω την εμπειρια μου απ την σπερματεγχυση.
Την πρωτη φορα που εκανα σπερματεγχυση και επι 1 βδομαδα μετα ,ειχα πονους και φουσκωμα στην κοιλια. Ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι απ την εντονη ωορηξια και την σπερματεγχυση. Οντως μετα απο μια βδομαδα ολα περασαν.

Αυτο που ειχα περιπου την 10 μερα ηταν μια καουρα στον λαιμο. Δεν ειχα ποτε μου.
Περιπου την 14η μερα ειχα λιγο 'καφετι'. κρατησε μονο μια μερα
Την 18η μερα εκανα χοριακη και εμαθα οτι εμαθα ειμαι εγκυος. Δυστυχως ομως κρατησε μονο μια βδομαδα. Το χασαμε...

Στην δευτερη σπερματεγχυση, τιποτα. Λες και δεν ειχαμε κανει καν προσπαθεια...τιποτα.

Μετα , μιας και ειχαμε καλο σπερμα, ο γιατρος ειπε να κανουμε ξανα timing (το χω ξανακανει αλλες 2 φορες), και μετα τελος οι σπερματεγχυσεις/timing.

Οποια μεθοδο κι αν ακολουθησεις, η αναμονη ειναι δυσκολη. Ευτυχως υπαρχει αυτο το φορουμ που απ οτι βλεπω ολες δινουν τρομερο κουραγιο και ελπιδα και πανω απ'ολα συμπαρασταση....
Μακαρι να ειναι η τυχερη σου πρωτη φορα.
αν οχι , μην απελπιζεσαι.
δεν υπαρχει γυναικα που δεν μπορει να μεινει εγκυος......

καλησπερα σου
τουλαχιστον όμως πέτυχες συληψη οπότε ξέρεις οτι μπορείς και αργά η γρήγορα θα το πετύχετε παλι και σου ευχομαι παααρα πολυ γριγορα να γίνει αυτό.τώρα σε τι φάσει βρίσκεστε? πέτυχε η τρίτη σπερματέγχυση?
Επιστροφή στην κορυφή
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 9:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vivian καλησπερα!
ευχαριστω για τις ευχες σου και σου ευχομαι κι εσενα το ιδιο! Συντομα οτι επιθυμουμε

Ναι η αληθεια ειναι οτι και ο γιατρος μετα μας ειπε οτι ειναι πολυ καλο το οτι εστω φτασαμε ως εδω και οτι προφανως δεν υπαρχει προβλημα.

απο τοτε ομως ειχα ενα - δυο timing αποτυχια,μια δευτερη σπερματεγχυση αποτυχια, και σαλπιγγογραφια αψογη.

Αυτος ο κυκλος που διανυω τωρα ειναι ο τελευταιος συμφωνα με τον γιατρο. Καναμε clomiphene , μετα pregnyl. Μετα απο 36 ωρες ηρθαμε σε επαφη (χθες βραδυ).
αν και δεν εχω πολλες ελπιδες,διοτι περιεργως εβγαλα μονο 1 αυγο αυτη τη φορα..ειμαι λιγο απαισιοδοξη. Και καθοτι εχουμε καλο σπερμα , καναμε με timing και οχι σπερματεγχυση.
Ο γιατρος λεει να παμε εξωσωματικη .....

Ισως με τον καινουργιο χρονο....
τον επομενο μηνα, αν βεβαια δεν σταθω τυχερη σε αυτον, που δεν θα παρω καποιο φαρμακο, λεω να δοκιμασω αυτο το vitex......
Εσύ? το ξερεις αυτο το vitex?

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Demak στις Δευ Νοέ 10, 2008 11:20 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sofia
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 22 Μάϊ 2008
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 10, 2008 11:13 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vivian27
Βίβιαν, εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα, έκανα τη χοριακή την 14η ημέρα και ήταν θετική. Μην σκέφτεσαι συμπτώματα και τέτοια, υπομονή μέχρι την ημέρα της χοριακής!!! Σου εύχομαι να είνα θετικότατη.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
vivian27
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 10, 2008 3:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

demak

δεν έχω ιδέα απο φάρμακα δεν έχουμε μπει ακόμα σε αυτά τα μονοπάτια ο γιατρός είπε οτι εφόσον δεν έχω σωστή ωορεξία τότε θα μου δώσει αλλά το τι δεν το ξέρω και ελπίζω να μην το μάθω
πάντως δεν ξέρω γιατί αλλά εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα ουτε το παραμικρό και μετά απο μία μόνο σπερματέγχυση δεν είναι πολύ γρίγορη η απόφαση σας να πάτε αμέσως σε εξωσωματική?

Sofia
μου 4 και σήμερα μετράω αντριστροφα αν και όταν περνάω απο τα φαρμακεία είναι πειρασμός ακομα στέκομαι στο ύψοσ μου χαχαχα να κάνουμε και λιγο πλάκα γιατί δεν θα την βγάλουμε καθαρή με το αγχος Razz
Επιστροφή στην κορυφή
PAVIVI74
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 02 Νοέ 2008
Τόπος: ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 10, 2008 3:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλά αποτελέσματα Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
magda39
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 10, 2008 4:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vivian27 έγραψε:
magda39 έγραψε:

μακαααρι και εσυ στα ιδια σταδια είσαι?

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΑΝΑΜΟΝΗ
Επιστροφή στην κορυφή
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 10, 2008 7:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα σε ολες!

vivian τον εφαγες τον γαιδαρο. Λιγες μερες μονο μεινανε! Υπομονη ! Μακαρι να πανε ολα καλα! Πολυ θα ηθελα να ακουσω οτι ειναι αυτος ο τυχερος κυκλος για σενα!

με ρωτας μημπως ειναι γρηγορη η αποφαση μας για εξωσωματικη.....Βασικα μετα απο 2 σπερματεγχυσεις, 3 timing, και επειδη αυτη την βδομαδα μπαινω στα 34, ο γιατρος λεει οτι δεν εχουμε αλλα περιθωρια Confused

Να σου πω, απ την μια λεω ας παω σε εξωσωματικη για να τελειωνουμε και οτι ειναι να γινει να γινει....απ την αλλη δεν ξερω αν νιωθω ετοιμη.... Δεν μου αρεσε το τελεσιγραφο που μου δωσε ο γιατρος. Αλλα απ την αλλη , τι αλλο να κανω???
Ο κυκλος αυτος που διανυω ειναι ο τελευταιος με τετοια προσπαθεια.....

Καλα αποτελεσματα κι απο μενα!!!
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 11, 2008 12:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

demak
η σπερματέγχυση δεν ειναι καλυτερη απο τα timing? οσο να ναι ενισχυουν το σπερμα και καλό να είναι το κάνουν ακόμα καλύτερο πάρε και μία δεύτερη γνώμη που ξέρεις μπορεί να δει κάτι που ο γιατρός σου δεν το βλέπει...δεν ξέρω πολύ εύκολα μιλάνε όλοι για εξωσωματική εγώ πάλι γιατί δεν τον βλέπω τόσο απλό...

ευχαριστώ πολύ πάντως κορίτσια για τισ ευχές σας και σε σας ότι καλύτερο Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Sofia
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 22 Μάϊ 2008
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 11, 2008 2:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vivian27

Μην πάρεις τεστ από το φαρμακείο, τσάμπα λεφτά!!! Εγώ έκανα και ήταν αρνητικό ενώ η χοριακή θετική. Υπομονη, τη 14η ημέρα να πας να δώσεις το αιματάκι σου και θα δούμε. Άντε, με το καλό.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mario
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 16 Οκτ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 11, 2008 3:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

demak όπως και να το κάνεις το να σου βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό είναι άσχημο πράγμα, καλή δύναμη για την συνέχεια να έχεις ότι και να αποφάσησεις
Επιστροφή στην κορυφή
Sofika
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 01 Δεκ 2007
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 11, 2008 3:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vivian27 έγραψε:
demak

δεν έχω ιδέα απο φάρμακα δεν έχουμε μπει ακόμα σε αυτά τα μονοπάτια ο γιατρός είπε οτι εφόσον δεν έχω σωστή ωορεξία τότε θα μου δώσει αλλά το τι δεν το ξέρω και ελπίζω να μην το μάθω
πάντως δεν ξέρω γιατί αλλά εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα ουτε το παραμικρό και μετά απο μία μόνο σπερματέγχυση δεν είναι πολύ γρίγορη η απόφαση σας να πάτε αμέσως σε εξωσωματική?

Sofia
μου 4 και σήμερα μετράω αντριστροφα αν και όταν περνάω απο τα φαρμακεία είναι πειρασμός ακομα στέκομαι στο ύψοσ μου χαχαχα να κάνουμε και λιγο πλάκα γιατί δεν θα την βγάλουμε καθαρή με το αγχος Razz

Μην κάνεις τεστ, μόνο υποσχέσεις και λόγια είναι...Εκανα δύο, το πρώτο την πρώτη μέρα καθυστέρησης και το δεύτερο την τρίτη μέρα κα τα δύο αρνητικά. Την τέταρτη μέρα η χοριακή μου ήταν 244....Ούτε συμπτώματα είχα ούτε τίποτα....Υπομονή να περάσουν οι μέρες και κατευθείαν για χοριακή!!!!Καλή επιτυχία σου εύχομαι1!!!!!!!!!!!!!
vivian27
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 11, 2008 11:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απαπα τωρα τι μου κανετε ντρεπομαι που το λεω αλλα ξανα επεσα στα τεστ σημερα πηρα ενα χαχαχαχα
βεβαια δεν το εχω κανει αλλα σκεφτομαι να το κανω αυριο δεν ξερω θα δω ειναι πολυ δυσκολο να κρατηθειςςςςςς
Επιστροφή στην κορυφή
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 14, 2008 9:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα σε ολες!

vivian,δεν ξερω αλλα σημερα σε σκεφτομουν και ηθελα να μπω στο φορουμ και να διαβασω νεα σου.
Αν δεν κανω λαθος σημερα θα εκανες χοριακη?
Αν εκανες τελικα ,τοτε σου ευχομαι ολοψυχα τα νεα να ειναι ευχαριστα. Αν οχι , μην ανυσηχεις! Αλλωστε πρωτη φορα ειναι...

Εγω ακομα στην αναμονη αυτου του κυκλου ειμαι και εχω μελλον. Συνηθως 15 μερες μετα την ωορηξια , αδιαθετω. Αλλα οταν παιρνω τα clomiphen με πηγαινει 18 μερες. Σημερα ειμαι στην 7η μερα...οποτε εεεχωωω ακοοοομμααα....

Καλη επιτυχια!
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 14, 2008 11:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

demak έγραψε:
καλησπερα σε ολες!

vivian,δεν ξερω αλλα σημερα σε σκεφτομουν και ηθελα να μπω στο φορουμ και να διαβασω νεα σου.
Αν δεν κανω λαθος σημερα θα εκανες χοριακη?
Αν εκανες τελικα ,τοτε σου ευχομαι ολοψυχα τα νεα να ειναι ευχαριστα. Αν οχι , μην ανυσηχεις! Αλλωστε πρωτη φορα ειναι...

Εγω ακομα στην αναμονη αυτου του κυκλου ειμαι και εχω μελλον. Συνηθως 15 μερες μετα την ωορηξια , αδιαθετω. Αλλα οταν παιρνω τα clomiphen με πηγαινει 18 μερες. Σημερα ειμαι στην 7η μερα...οποτε εεεχωωω ακοοοομμααα....

Καλη επιτυχια!

καλησπερα σου ο γιατρος μου ειχε πει οτι μετα την 14 μερα να κανω τεστ η χοριακη την σπερματεγχυση την εκανα 1 του μηνα οποτε μεχρι και αυριο ειμαι σε αναμονη την κυριακη θα κανω το τεστ που το εχω και κρατιεμαι να μην το κανω με τρομαζει η ιδεα του αρνητικου και αναλογα την δευτερα θα κανω χοριακη θα δουμε εγω ειμαι στην ουρα του γαιδαρου Razz
και σε καταλαωενω απολυταααα υπομονη κουκλα και αντε ελπιζω μαζι να χαρουμε αυτον τον μηνα Smile
Επιστροφή στην κορυφή
choko
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 25 Ιούλ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 15, 2008 7:41 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απαπα.. κι αλλο test-cholic αχαχαααχαχ.... κατι μου θυμιζουν εμενα τα τεστ.. κοριτσια θυμηθητε.. τα πρωορα τεστ βλαπτουν σοβαρα το νευρικο σας συστημα... σας το λεω διοτι ειμαι παθως και μαθως.., Cool Laughing
magda39
Πιάνο
Πιάνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 15, 2008 10:22 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vivian27

ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΟΥ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 15, 2008 10:52 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

συμφωνω!!! τα προωρα τεστ βλαπτουν πολυ σοβαρα εμας και τους γυρω μας ..!! Παθουσα κι εγω! για το μαθουσα δεν ξερω... Laughing Laughing

vivian.....αντε υπομονη!! Ολα να πανε καλα!
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης