Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
ΑΝΤΙΠΥΡΗΝΙΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Εξετάσεις - Αποτελέσματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ilenia
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 27 Αύγ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 28, 2009 12:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΑΝΤΙΠΥΡΗΝΙΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΙΠΥΡΙΝΗΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΙ ΑΓΩΓΗ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΤΕ (ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΕΙΧΕ) ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΙΧΕ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ? ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΝΤΙΘΥΡΕΟΕΙΔΙΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
foteini
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 05 Σεπ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 28, 2009 8:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ilenia καλησπέρα. Η coral είχε γράψει για τα αντιπυρηνικά αντισώματα. Δες στο "Τα νέα μας αντιγραμμένα". Όπως μου είπε όμως, δεν μπαίνει πολύ συχνά στο φόρουμ, οπότε στείλε της πμ. ώστε να το δει όταν τυχόν μπει.
bou-bou!
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 28 Νοέ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 26, 2009 11:47 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα κορίτσια
Μόλις έλαβα τα αποτελέσματα των εξετάσεων που σχετίζονται με τις αποβολές και σε 2 εξετάσεις τα αποτελέσματα είναι τα εξής:

ΑΝΤΙΠΥΡΙΝΗΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ 1:160 (+) (λεπτός στίκτος)
ΑΝΤΙΠΙΚΤΙΚΑ ΛΥΚΟΥ 27,7 <31-44 (φυσιολογικές τιμές)

Ολα τα άλα φυσιολογικά.

Ο γιατρός μου είπε ότι θα υποβληθώ και σε άλλες αιματολογικές εξετάσεις και σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης θα παίρνω κάποια χάπια και θα κάνω και μια ένεση.
Τι είναι όλα αυτά και πόσο επικίνδυνα είναι γενικά για την υγεία μου?
Εχω προβληματιστεί αρκετά μπορώ να πω γιατί όσο το ψάχνω τόσο πιο απόμακρο μου φαίνεται να κάνω ένα παιδί.
Επιστροφή στην κορυφή
ilenia
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 26, 2009 12:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bou-bou! έγραψε:
Καλημέρα κορίτσια
Μόλις έλαβα τα αποτελέσματα των εξετάσεων που σχετίζονται με τις αποβολές και σε 2 εξετάσεις τα αποτελέσματα είναι τα εξής:

ΑΝΤΙΠΥΡΙΝΗΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ 1:160 (+) (λεπτός στίκτος)
ΑΝΤΙΠΙΚΤΙΚΑ ΛΥΚΟΥ 27,7 <31-44 (φυσιολογικές τιμές)

Ολα τα άλα φυσιολογικά.

Ο γιατρός μου είπε ότι θα υποβληθώ και σε άλλες αιματολογικές εξετάσεις και σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης θα παίρνω κάποια χάπια και θα κάνω και μια ένεση.
Τι είναι όλα αυτά και πόσο επικίνδυνα είναι γενικά για την υγεία μου?
Εχω προβληματιστεί αρκετά μπορώ να πω γιατί όσο το ψάχνω τόσο πιο απόμακρο μου φαίνεται να κάνω ένα παιδί.

γεια σου βου-βου,

στα αντιπυρινηκα αντισωματα τι τιμη ειχες?
Εγω αλλαξα γιατρο, αφου ο προηγουμενος ηθελε να μου βαλει ΕΝΕΣΗ σφαιρινης. Ο κοινουριος γιατρος δεν εδωσε καμια σημασια σε αυτα. Απλα πηρα κορτιζονη μετα την εμβρυομεταφορα και ενεσεις ηπαρινης.
Μην σε αγχωνει καθολου. Μανουλα θα γινεις.
Επιστροφή στην κορυφή
bou-bou!
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 26, 2009 12:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπως εγραψα και παραπάνω η τιμή είναι 1/160(+) και στις παρατηρήσεις έγραφε λεπτός στικτός.
Εκτός από αυτό πρέπει να έχω πρόβλημα και με τη πήξη του αίματος και ίσως για αυτό απέβαλα. Δεν ξέρω αν υπάρχει συσχέτιση μεταξύ των δυο αυτών τιμών (αντιπυκτικό λύκου και αντιπυρινικά αντισώματα).

Πάντως και εμένα μου είπε ότι θα μου δώσει ένα χάπι σαν ασπιρίνη και απ' ότι διαβασα στο internet πρέπει να είναι ηπαρίνη.
Επιστροφή στην κορυφή
ilenia
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 26, 2009 1:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για την πηξη του αιματος θα σου δωσει σαλοσπιρ και ενεσεις που θα κανεις στην κοιλι α καθολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.

οι φυσιολογικες τιμες στα αντιπηρινικα ποιες ειναι? γιατι δεν θυμαμαι.
Επιστροφή στην κορυφή
bou-bou!
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 26, 2009 1:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ilenia έγραψε:
Για την πηξη του αιματος θα σου δωσει σαλοσπιρ και ενεσεις που θα κανεις στην κοιλι α καθολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.

οι φυσιολογικες τιμες στα αντιπηρινικα ποιες ειναι? γιατι δεν θυμαμαι.

1:80(-) φυσιολογικές τιμές για αντιπυρηνικά
Επιστροφή στην κορυφή
Corinna
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 26, 2009 2:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bou-bou!
Το χαπακιειναι το salospir (σαν ασπιρινη) και οι ηπαρινες ειναι ενεσουλες που γινονται υποδορια στην κοιλια.
Καλο ειναι να σε δει αιματολογος, ειναι πιο ειδικος απο τον γυναικολογο σε αυτα τα θεματα.
bou-bou!
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 26, 2009 2:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Corinna έγραψε:
bou-bou!
Το χαπακιειναι το salospir (σαν ασπιρινη) και οι ηπαρινες ειναι ενεσουλες που γινονται υποδορια στην κοιλια.
Καλο ειναι να σε δει αιματολογος, ειναι πιο ειδικος απο τον γυναικολογο σε αυτα τα θεματα.

Σας ευχαριστώ κορίτσια, με καθησυχάσατε!
Πολύ καλά λες Corinna σε αιματολόγο με παρέπεμψε ο γυναικολόγος μου.
Βρε εσείς έχετε πάρει master στο θέμα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Εξετάσεις - Αποτελέσματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης