Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
Από την εμβρυομεταφορά στη Β-Χοριακή
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Αποτελέσματα προσπαθειών
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
TOSCA
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 14 Μάρ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 14, 2009 8:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Από την εμβρυομεταφορά στη Β-Χοριακή Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

:?: Θα ήθελα να ΄μπω στην ομάδα σας και να θέσω μια ερώτηση που αφορά το στάδιο από την εμβρυομεταφορά (IVF) έως τη β-χοριακή. Όταν δεν υπάρχουν συμπτώματα κατά το δεύτερο μισό της αναμονής μέχρι τη χοριακή -ενώ υπάηρχαν το πρώτο μισό-, όπως πονάκια στην κοιλιά, πρησμένο στήθος κ.λπ, με εξαίρεση κάποια υγρά, η ένδειξη είναι αρνητική για εγκυμοσύνη; Ποια ήταν τα δικά σας βιώματα (συμπτώματα) και με τι αποτέλεσμα (αρνητικό - θετικό);
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
paparakos28
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 15 Ιαν 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 14, 2009 10:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλη επιτυχια σου ευχομαι!οσο για τα συμπτωματα στην ουσια δεν υπαρχουν. ολα αυτα που νιωθεις ειναι απο τα φαρμακα και πως αντιδρα ο οργανισμο σου! προσπαθησε να χαλαρωσεις και θετικη σκεψη!
KATERINA NT.
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 03 Νοέ 2008
Τόπος: ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 14, 2009 10:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα ήθελα να μπω στην ομάδα σας και να θέσω μια ερώτηση που αφορά το στάδιο από την εμβρυομεταφορά (IVF) έως τη β-χοριακή. Όταν δεν υπάρχουν συμπτώματα κατά το δεύτερο μισό της αναμονής μέχρι τη χοριακή -ενώ υπάηρχαν το πρώτο μισό-, όπως πονάκια στην κοιλιά, πρησμένο στήθος κ.λπ, με εξαίρεση κάποια υγρά, η ένδειξη είναι αρνητική για εγκυμοσύνη; Ποια ήταν τα δικά σας βιώματα (συμπτώματα) και με τι αποτέλεσμα (αρνητικό - θετικό);

Έχω κάνει 4 εξωσωματικές. Σε ότι αφορά τα συμπτώματα που αναφέρεις μην το ψάχνεις καλή μου, δεν υπάρχει κανόνας νομίζω. Στην 2η και 3η εξωσωματική, ίσως επειδή είχα πάρει μεγάλες δόσεις φαρμάκων, ένιωθα τα πονάκια που αναφέρεις στο πρώτο μισό της αναμονής με αποτέλεσμα τελικά αρνητικό. Στην τελευταία μου προσπάθεια που ήταν και επιτυχής, προς το παρόν βέβαια, δεν ένιωσα απολύτως τίποτα, ούτε τσιμπηματάκια χαμηλά, ούτε πονάκια. Ψιλιάστηκα ότι κάτι καλό μπορεί να συνέβαινε διότι το στήθος μου παρέμενε πρησμένο την 12η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Όλες τις προηγούμενες φορές το στήθος σταματούσε να πρήζεται γύρω στη 12η μέρα και ακριβώς δύο μέρες μετά μου ερχότανε η περίοδος.
Καλή σου επιτυχία!!
ΦΕΒΡ 09: IVF ΣΕ Φ.Κ., ΧΟΡΙΑΚΗ ΘΕΤΙΚΗ.....
Επιστροφή στην κορυφή
KAT***
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 13 Ιαν 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 10:26 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΡΙΝ 6ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΑΝΑΠΑΥΣΗ(ΞΑΠΛΑ)ΜΕ ΠΟΝΕΣΕ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΕΧΩ ΠΡΙΞΙΜΟ&ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΚΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ?Α! ΠΕΙΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ ΤΙΣ ΤΕΛΑΥΤΕΙΕΣ 2ΜΕΡΕΣ(ΓΙΑΤΙ ΔΙΨΑΩ)ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΡΩΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
TOSCA
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 14 Μάρ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 12:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρέπει να είναι συμπτώματα που δημιουργούνται από τα Utrogestan όσα αφορούν το στομάχι. Διάβασε τις οδηγίες του Utrogestan και νομίζω θα βρεις τις απαντήσεις που θέλεις. Και η δίψα είναι φυσιολογική, όπως και οι συχνές επισκέψεις στην τουαλέτα.
Επιστροφή στην κορυφή
thinkpositive
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 13 Μάρ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 12:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα συμπτωματα ειναι διαφορετικά απο γυναικα σε γυναικα. εξαρταται και απο το πρωτοκολλο, αν ειχαν υπερ-διέγερση, ποσο πειραχθηκαν οι ωοθηκες, τί παραγωγή ειχαν.

μετά τη πιθανή εμφύτευση παλι τα συμπτωματα διαφέρουν απο ατομο σε ατομο.

κοινως ο καθενας ειναι διαφορετικός.

εγώ βιωσα 2 θετικές χοριακές, και στις 2 αναμονές ειχα τελείως διαφορετικά συμπτώματα!!

http://www.ivfforums.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ilektroula
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 22 Οκτ 2008
Τόπος: ΗΠΕΙΡΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 4:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΓΩ 4-5 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΕΝΤΟΝΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟ ΣΤΗ ΜΕΣΗ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΗΣΜΕΝΟ.ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΜΑΤΗΣΑΝΕ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΗΔΕΝΙΣΤΗΚΕ.ΑΛΛΑ Ο ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ.
Επιστροφή στην κορυφή
KAT***
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 13 Ιαν 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 27, 2009 12:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΥΧΙΑ.ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 24/03 ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΣΥΜΑΔΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΙΣΩ.ΠΗΡΑ ΤΗΛ. ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΕΠΕΜΕΝΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ β' ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΕΜΠΤΗ (14η ΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ).ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΣΤΑΜΑΤΙΣΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

ΜΕ ΠΕΙΡΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.
Επιστροφή στην κορυφή
silver
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 05 Μάρ 2009
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 27, 2009 1:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εγώ μια από τα ίδια. Την ίδια μέρα κάναμε την εμβρυομεταφορά. Όσο περνάνε οι μέρες νιώθω καλύτερα. Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός. Βέβαια υπάρχουν και στιγμές... Sad
Είναι η πρώτη κρυάδα, μετά συνηθίζεις. Η επόμενη ας είναι και η τυχερή για όλες μας!
Επιστροφή στην κορυφή
nibelougen
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 29 Αύγ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 27, 2009 5:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωχ, κατ και σιλβερ ποναει το ατιμο στην αρχή.εγω την αλλη παρασκευη θα ξερω..
1ος φυσικος κυκλος >>κυστικο ωαριο
2ος φυσικος >>δεν το προλαβαμε.
4η ivf >>αποβολη
5η fet >>2 εμβρυα αποβολη και αποξεση
6η ivf>> 2 εμβρυα. αποβολη και τραχηλικη κύηση
7η ivf>> ?
Επιστροφή στην κορυφή
EFITHANOS
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 18 Ιούλ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 27, 2009 5:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΤ & Silver

Πονάει πολύ το άτιμο το αρνητικό...λυπάμαι πολύ που περνάτε αυτή την τόδο δύσκολη κατάσταση Sad Sad

Όμως θα συνεχίσετε, θα πεισμώσετε και θα τα καταφέρετε όπως τόσες και τόσες κοπέλες!!!!!!!!!!!!!!

Εμεις θα κερδίσουμε στο τέλος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έχετε την αγάπη μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kisses Kisses
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 24 Ιαν 2009
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 27, 2009 6:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

KAT***
silver
λυπάμαι πολύ... προσπαθείστε με υπομονή και επιμονή και θα βρείτε τη δύναμη για την επόμενη προσπάθεια..........
silver
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 27, 2009 8:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nibelougen kai elena 2009

καλά αποτελέσματα με τεράστιο νούμερο στη χοριακή!

Και στις υπόλοιπες κοπέλες καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν προγραμματίζουν!

Η συμπαράστασή σας είναι πολύτιμη!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Babs
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 01 Απρ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 01, 2009 4:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας!
Σήμερα έγινα μέλος στο φόρουμ και έχω ενθουσιαστεί!!!
Είμαι στην 6η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά και από χθες στην ουσία ξεκίνησα να οδηγώ, να πηγαίνω στην δουλειά, σήμερα μαγείρεψα κι όλας!!!Προσπαθώ να μην γίνω υστερική και να φοβάμαι να κάνω οτιδήποτε...Τις 3 πρώτες μέρες ήμουν σχεδόν συνέχεια ξαπλωμένη και πολύ χαλαρά...(φτάνει τόσο, έτσι δεν είναι?)

Ξέρει καμία αν παίζει ρόλο η κυτταρική διαίρεση των εμβρύων κατά την εμβρυομεταφορά?Αυτό είναι κάτι που στριφογυρίζει συνέχεια στο μυαλό μου!!!Ισχύει οτι την 2η μέρα καλό είναι να είναι 3 ή 4 κύτταρα???
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 25 Ιούλ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 01, 2009 5:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ.
Η ΚΥΤΤΑΡΙΚΗ ΔΙΑΙΡΕΣΗ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΣΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΕΜΒΡΥΩΝ ΚΑΙ ΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ(ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΟΥΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΕ ΜΕΤΡΙΑΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΕΜΒΡΥΑ ΚΑΙ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΑΠΕΤΥΧΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑ ΗΤΑΝ ΑΡΙΣΤΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ)
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ;ΣΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΛΥ Ο ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΤΥΧΗ.
ΧΑΛΑΡΩΣΕ . ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΝ.
Επιστροφή στην κορυφή
Babs
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 01, 2009 5:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bobos
Χαίρομαι με την απάντηση γιατί αυτή την φορά τα πράγματα ήταν σχετικά καλά για μένα...
Έχεις δίκιο πάντως...Είναι σημαντικό να κάνουμε πράγματα που μας ευχαριστούν σε αυτή την δύσκολη φάση αναμονής και να ξεχνιόμαστε...
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 02, 2009 5:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει καμία κοπέλα που είναι και αυτή αυτές τις μέρες στην φάση αναμονής για την χοριακή?????????????
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 29 Μάρ 2009
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 03, 2009 8:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ...εγώ!!! δεν με ξέρετε βέβαια, καθώς σήμερα μπήκα πρώτη φόρα στο μπλόγκ...την άλλη πέμπτη περιμένω νέα από εξέταση χοριακής...!!
βρε κορίτσια, να σας ρωτήσω και κάτι ακόμη, νυστάζει καμμία πάρα πολύ? από την εμβρυομεταφορά και μετά κοιμάμαι κάθε μέρα 10-12 ώρες... πρέπει να έιχα να κοιμηθώ τόσο από το δημοτικό... : Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Babs
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 03, 2009 10:13 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Diamond,

Καλώς ήλθες!Και εγώ φρέσκια είμαι στο φόρουμ!!!
Και εγώ έχω ανάγκη να κοιμάμαι πολλές ώρες αλλά αυτό είναι κάτι που μου συμβαίνει ούτως ή άλλως...Οπότε δεν το βλέπω σαν αλλαγή στην δική μου περίπτωση...
Γενικά πως αισθάνεσαι?Έχεις ξανακάνει κάποια προσπάθεια?Εμένα είναι η 2η ολοκληρωμένη μέχρι τέλους...Κάνω χοριακή 1 μέρα πριν από σένα.
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 29 Μάρ 2009
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 03, 2009 11:14 am    Θέμα δημοσίευσης: υπνος... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλώς σας βρήκα όλους και όλες λοιπόν...
Εμάς είανι η 2η προσπάθεια, αλλά η πρώτη ολοκληρωμένη μιας και την προηγούμενη έιχα πρόωρη οωρηξία κια΄ετσι δεν μπόρεσαν να συλλέξουν τίποτα κατα την ωοληψία...γενικά ήτανάσχημη εμπειρία η πρώτη με παρενέργειες μετά και άλλα άσχημα αλλά δε θέλω πια να τα θυμάμι...
Αυτή τη φορά αλλάξαμε γιατρό και κέντρο και πήγαν όλα καλά, τουλα΄χιστον μέχρι τώρα..να δούμε και το τελικό αποτέλσμα πα΄ντως για να πούμε με σιγουριά..

Λ'ετε να οφείλτει στα φάρμακα η υπνηλία/ έχετ ακούσει κάτι σχετικό?

ευχαριστώ,
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
EFITHANOS
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 18 Ιούλ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 03, 2009 11:17 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: υπνος... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

diamond έγραψε:
καλώς σας βρήκα όλους και όλες λοιπόν...
Εμάς είανι η 2η προσπάθεια, αλλά η πρώτη ολοκληρωμένη μιας και την προηγούμενη έιχα πρόωρη οωρηξία κια΄ετσι δεν μπόρεσαν να συλλέξουν τίποτα κατα την ωοληψία...γενικά ήτανάσχημη εμπειρία η πρώτη με παρενέργειες μετά και άλλα άσχημα αλλά δε θέλω πια να τα θυμάμι...
Αυτή τη φορά αλλάξαμε γιατρό και κέντρο και πήγαν όλα καλά, τουλα΄χιστον μέχρι τώρα..να δούμε και το τελικό αποτέλσμα πα΄ντως για να πούμε με σιγουριά..

Λ'ετε να οφείλτει στα φάρμακα η υπνηλία/ έχετ ακούσει κάτι σχετικό?

ευχαριστώ,

Καλως ήλθες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy

Πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εμένα μου έφερναν και στις 2 προσπάθειες τρελή υπνηλία τα utrogestan
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 03, 2009 11:21 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Diamond σου έστειλα πμ με παρόμοια εμπειρία που οδήγησε και εμένα σε αλλαγή γιατρού...
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 03, 2009 1:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΘΕς ΗΤΑΝ Η 14ΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ
ΚΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΚΑΦΕ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΣΚΟΥΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ Η ΟΠΟΙΑ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΤΟΝ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΑΙΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΝΑ ΞΑΑΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ....ΑΚΟΜΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΑΙΜΑ...ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙς ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΣΕ ΠΟΣΣΕς ΜΕΡΕΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΑΙΜΑ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
rozalia
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 15 Ιούν 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 15, 2009 12:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλήμερα κορίτσια.Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Ιανουάριο.Μετα την διαδικασία αυτή, δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα.Το μόνο που ένιωθα είναι λίγο πρήξιμο κι αυτό κατά πάσα πιθανότητα από τα φάρμακα.
Βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και αντιδράει με δικό του τρόπο.
Να μην αγχώνεσαι κι όλα θα πάνε καλά!
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΤΑΙΖΗ
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 17 Νοέ 2009
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 19, 2009 7:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΛΗ ΠΟΡΕΙΑ, Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΗ. ΕΓΩ ΕΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΟΜΕΤΑΦΟΡΑ 1 ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΗΣ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΗΣ ΚΑΙ ΔΥΟ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΣΕ ΣΤΑΔΙΟ. ΛΥΠΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΔΙΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΑ ΕΚΕΙ ΗΞΕΡΑ ΓΙΑ 15 ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΟΡΕΥΟΝΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ. ΟΠΟΤΕ ΕΒΑΛΑΝ 3 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕ ΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ, ΕΤΣΙ ΚΙΝΗΘΗΚΑ ΧΑΛΑΡΑ. ΕΙΝΑΙ Η 1 ΜΟΥ ΦΟΡΑ, ΠΑΝΤΟΤΕ ΑΡΙΣΤΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ, Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΧΕΙ ΧΑΜΗΛΗ ΚΙΝΙΤΙΚΟΤΗΤΑ, ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΠΟ 3 ΣΠΕΡΜ/ΣΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΝΑΙ ΧΑΜΗΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΩΟΛΗΨΙΑ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΑ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΦΑΣΗ, ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση
kristi
Κιθάρα
Κιθάρα

Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 19, 2009 9:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΤΑΙΖΗ μου καταλαβαίνω την απογοήτευση σου αλλά μην τρελαίνεσαι. Χρειαζόμαστε μόνο 1 εμβρυάκι όχι 15!!!
Έχεις τρία στην κοιλίτσα σου και πρέπει να είσαι χαλαρή για να τα βοηθήσεις να μεγαλώσουν.
Ηρέμησε, ξεκουράσου και προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά!
Καλή επιτυχία!

BabyDust
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 17 Νοέ 2009
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 19, 2009 9:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΙ ΓΛΥΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΑΣ ΣΑΣ ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση
Ελενα!!!!!!
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 01 Ιούλ 2009
Τόπος: ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 20, 2009 9:49 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΤΑΙΖΗ καλημερα!!! Θα συμφωνησω με την kristi ενα χρειαζεσαι!!!!! Και 15 να ειχες ολα θα τα εβαζαν??? Οχι βεβαια!!!! Γι αυτο το ενα να προσευχεσαι και ολα μα ολα θα γινουν !!!! Hug
just me
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 04 Ιούν 2009
Τόπος: Kυπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 20, 2009 9:57 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Simfono kai ego Ntaizo mou me tis ioloipes kopeles..3 sou valane...Makari na piasoun merika apo auta...Na proseuxese kai na eisai iremi.Fillakia
Ελενα!!!!!!
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 01 Ιούλ 2009
Τόπος: ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 20, 2009 10:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλα φανταζεσαι να πιασουν και τα 3????????????????????
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Αποτελέσματα προσπαθειών Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης