Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ.
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Εξετάσεις - Αποτελέσματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DREAMS
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 04 Μάϊ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 3:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΤΩΡΑ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΓΩ.ΕΙΜΑΙ 43 ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ...ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΧΑΛΑΕΙ Η ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ(ΟΙΣΤΡΑΔΙΑΟΛΗ ΤΗΝ ΛΕΩ ΕΓΩ!).ΕΝΩ ΤΟ ΠΑΧΟΣ ΤΟΥ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ,Η ΑΤΙΜΗ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ..ΣΥΝΕΧΩΣ!
thinkpositive
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 13 Μάρ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 3:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο γιατρός σου τί λεει;;

http://www.ivfforums.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DREAMS
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 7:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να αυξησω τα σικλακουρ και την Πεμπτη να ξανακανω μετρηση.Δεν διακινδυνευει λεει μια μεταφορα αν δεν ανεβει η οιστραδιολη.
thinkpositive
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 04, 2009 9:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωοληψια εχεις κανει;; τί οιστραδιολη εχεις δηλαδή;;

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DREAMS
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 05, 2009 12:30 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΩΑΡΙΑ ΔΑΝΕΙΚΑ ΘΑ ΠΑΡΩ.Η ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ ΕΙΝΑΙ 155.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ.ΠΑΙΡΝΩ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΣΙΚΛΑΚΟΥΡ.ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΗΓΕ ΤΖΑΜΠΑ ΟΛΗ Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ.ΕΧΩ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΩΟΛΗΨΙΕς,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΙΣ ...
Elena_2011
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 24 Ιαν 2009
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 05, 2009 10:20 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπομονή μέχρι την επόμενη μέτρηση την Πέμπτη...
εύχομαι να ανέβει η τιμή και να προχωρήσεις κανονικά...
προσπάθησε, όσο γίνεται, να χαλαρώσεις μέχρι τότε... ξέρω... δύσκολο....
beata
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 12 Οκτ 2007
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 05, 2009 11:38 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα μπερδεύτηκα Confused
Με δανικά μετράνε οιστραδιόλη?
Εγώ που έκανα μεταφορά με κατεψυγμένα (έπαιρνα μόνο cyclakur για το ενδομήτριο) μου μετράγανε μόνο το πάχος του ενδομήτριου…
αν ξέρετε κάτι πείτε μου
Question Idea
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 05, 2009 1:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οΠΩς φαινεται μετρανε και οιστραδιολη.Τι να πω και γω δε ξερω. Exclamation
elena ευχαριστω κοριτσι μου για τις ευχες....
thinkpositive
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 05, 2009 1:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

beata έγραψε:
Τώρα μπερδεύτηκα Confused
Με δανικά μετράνε οιστραδιόλη?
Εγώ που έκανα μεταφορά με κατεψυγμένα (έπαιρνα μόνο cyclakur για το ενδομήτριο) μου μετράγανε μόνο το πάχος του ενδομήτριου…
αν ξέρετε κάτι πείτε μου
Question Idea

Η συγκέντρωση της οιστραδιόλης αυξάνει σταδιακά το πρώτο μισό του κύκλου (παραγωγική φάση) και εμφανίζει τη μέγιστη συγκέντρωσή της κατά την ωοθυλακιορρηξία. Με τη δράση της οιστραδιόλης το πάχος του ενδομητρίου και το μήκος των αδένων του αυξάνεται προοδευτικά.

Επιστροφή στην κορυφή
DREAMS
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 29, 2009 10:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετα απο πολυυυυυ καιρο γραφω ξανα.Τελικα μου διελυσε τη μητρα ο κυριος αυτος.Εναμιση μηνα χαπια συκλακουρ και πηγα σε αλλο γιατρο.Με την υστεροσκοπηση ειδε ο ανθρωπος τα χαλια της μητρας και τραβουσαμε και οι δυο τα μαλλια μας.
Τελικα,δεν την μετρανε την οιστραδιολη κατα την προετοιμασια του ενδομητριου για μεταφορα με δανεικα.Το καταλαβα πολυ αργα το βουρλο.Τωρα προσπαθω να συνεφερω τη μητρα και το στηθος απο τις πολλες ορμονες τουμπανο.
Υπατία
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 30, 2009 12:26 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από τι έγινε χάλια η μήτρα; Από το σικλακούρ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thinkpositive
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 30, 2009 5:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DREAMS έγραψε:

Τελικα,δεν την μετρανε την οιστραδιολη κατα την προετοιμασια του ενδομητριου για μεταφορα με δανεικα.Το καταλαβα πολυ αργα το βουρλο.

φυσικά και την μετράνε την Ε2. και τα σικλακουρ τα δινουν για προετοιμασια του ενδομητριου, σωστά επραξε ο γιατρός σου, ποιός είπε το αντιθετο;; Rolling Eyes Rolling Eyes

Επιστροφή στην κορυφή
Υπατία
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 30, 2009 8:52 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα σικλακούρ καταστρέφουν τη μήτρα;
Επιστροφή στην κορυφή
vvirginia
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 09 Φεβ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 30, 2009 10:52 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ούτε εγώ έκανα μέτρηση της οισταριόλης όταν πήγα με κατεψυγμένα.
Μόνο το πάχος του ενδομητρίου μέτραγε.
Και μάλιστα ρώτησα: "γιατρέ, μήπως πρέπει να κάνω οιστραδιόλη;"
Οοοοοοοοοοοχι μου λέει, δε χρειάζεται.
Αφού αυξάνεται το πάχος του ενδομητρίου, σίγουρα είναι εντάξει κι αυτή.
Κι εγώ το ζώον δεν πήγαινα να την κάνω από μόνη μου, να δω που βρίσκεται!!!
vvirginia
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 09 Φεβ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 30, 2009 11:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DREAMS καλή μου κι έλεγα που χάθηκε αυτό το κοριτσάκι!!!!!!!
Είχαμε μιλήσει παλιότερα και θυμάμαι που το λέγαμε πως τόσος καιρός με cyclacur, δεν είναι φυσιολογικό, δεν ξέρω αν το θυμάσαι. Rolling Eyes

Σε ποιόν πήγες τώρα; Τι είδε δηλαδή στην υστεροσκόπηση και λες πως είναι χάλια;

Και βρε συ, όταν έπαιρνες τα cyclacur εμπλοκή ήταν Μάιος, ΑΚΟΜΑ δεν ξεπρήστηκε το στήθος Shocked Shocked Shocked ή ξανάκανες πάλι προσπάθεια;
DREAMS
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 30, 2009 8:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επαιρνα σικλακουρ επι εναμιση μηνα.Το ενδομητριο ηταν 8,50.Μετα μου τα σταματησε.Τον επομενο μηνα κοιταξα με δικο μου ωαριο,χωρις φαρμακα,με φυσικο κυκλο.Εβγαλα ενα ωαριο,πηγα να το παρουν και το εχασαν,δεν το προλαβαβ.Με ξαναρχιζει στα ουτρογκεσταν αυτη τη φορα για να βαλουμε ξενα ωαρια.Τα επαιρνα μερικες μερες.Με παιρνει τηλ η εμβρυολογος του και μουλεει οτι εχουν κατεψυγμενα ετοιμα για μενα 4 εμβρυα,εκ των οποιων τα δυο δεν προχωρουν και τα αλλα δυο δεν εχουν ικανοποιητικες διαιαρεσεις.Μου λεει και συνεχιζω τα χαπια.Με ξαναπαιρνει μετα απο μια μερα και μου λεει οτι θα ακυρωθει η προσπαθεια διοτι τα εμβρυα...δεν τα καταφεραν.
Δηλαδη εγω απο τις αρχες του Απριλη μεχρι Ιουνιο επαιρνα χαπια και εμβρυομεταφορα δεν ειδα...
μου ειχε κανει πριν μηνες υστεροσκοπηση και η μητρα ηταν καθαροτατη,εναν πολυποδα ειχαμε αφαιρεσει.
Φευγω απο αυτον τον γιατρο,παω κανω εμβρυομεταφορα σε αλλον με δικο μου ωαριο και απετυχε.Μου λεει παμε για υπστεροσκοπηση να δουμε τι γινεται με την μητρα.Και ειδαμε τα χαλια της.
τι φταιει; οι εξετασεις της βιοψιας γραφουν: "το υλικο που σταλθηκε παρουσιαζει εικονα ενδομητριου με ανισοχρονη ωριμανση.Το επιθηλιο των αδενιων ειναι παραγωγικου τυπου ταπεινο,ενω το στρωμα παρουσιαζει εντονη προγεστερονικη επιδραση.Η παραπανω εικονα ειναι δυνατον να οφειλεται και σε ληψη ορμονικων σκευασματων.""
DREAMS
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 30, 2009 10:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η τιμη της οιστραδιολης ξεκινησε 283, ανεβηκε 432 και μετα απο τοοοσα σικλακουρ και αφου ειχε περασει ενας μηνας κατεβηκε στο 155 και μου λεει οτι δεν αξιζει να συνεχισουμε( τι να συνεχισουμε;; το χαπακωμα,να πιασουμε τους δυο μηνες;Wink
παρακολουθω με φυσικο κυκλο το δικο μου ωαριο,οπως σας εγραψα πριν,παμε,δεν το προλαβαν και μου λεει μη χασουμε τονκυκλο αυτο γιατι ισως εχεις παλι προβληματα τον επομενο(τι προβληματα;Wink
με αρχιζει ουτρογκεσταν την ιδια μερα που θα εκανα ωοληψια αν το προλαβαινανε, με σκοπο να παμε για εμβρυο μεταφορα μετα απο μερικες μερες.Μου πηραν αιμα να δουν τη
ν οιστραδιολη.Το ιδιο βραδυ με παιρνει τηλ και μου λεει οτι το εργαστηριο του του εδειξε μια απιστευτη τιμη οιστραδιολης και μαλλον λαθος θα εχουν κανει γιατι του εχουν ξανακανει λαθος.¨¨ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ ΓΙΑΤΡΕ;;"' ΡΩΤΩ. Μου λεει.....40!!
και μετα μου λεει"" παρε ουτρογκεσταν των 200 και προχωραμε για μεταφορα,δεν μας πειραζει αυτη η τιμη!!!!!
επι εναμιση μηνα με ειχε στο χαπακωμα με αυτην την ρημαδα την οιστραδιολη που δεν καταλαβα ποτε τι ζητουσαμε,ποιο ηταν το προβλημα απο τη στιγμη που ηταν ψηλη και τωρα ετοιμαζοταν για μεταφορα με οιστραδιολη 40;;;;;
κοριτσια κατι δεν καταλαβα εγω η κατι πηγαινε στραβα;
δηλαδη οιστραδιολη στον πατο;;;
toniakots
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 21 Ιούν 2009
Τόπος: ΞΑΝΘΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 31, 2009 7:48 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DREAMS
Διαβασα την ιστορια σου και εχω μεινει αναυδη.
Δεν ξερω απο ιατρικα για κατεψυγμενα πολλα αλλα ξερω οτι δεν θελω να παω στον γιατρο σου.
Αν μπορεις στειλε πμ το ονομα του γιατι εχω μαγνητη στους ανισορροπους(ολοι πανω μου πεφτουν)
Ευχομαι καλο κουραγιο και ειμαι σιγουρη οτι θα βρεις την ακρη συντομα
Επιστροφή στην κορυφή
Υπατία
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 01, 2009 9:44 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή κι εγώ έχω μαλακομαγνήτη στείλε σε παρακαλώ και σε εμένα το όνομά του
Επιστροφή στην κορυφή
thinkpositive
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 01, 2009 5:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με τετοια οιστραδιολη αποκλειεται ναχες ωαριο και καλο!!
στειλε μου με πμ και μενα τον σουπερ γιατρο σου!

Επιστροφή στην κορυφή
ion
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 01, 2009 5:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοριτσια και σε εμενα το ονομα του γιατρου,γιατι μετα απο τοσες προσπαθειες αυτο μου ελειπε να πεσω σε .........και να πω τελος στις προσπαθειες.
Επιστροφή στην κορυφή
Ελενα!!!!!!
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 01 Ιούλ 2009
Τόπος: ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 01, 2009 5:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΙ? Η ιστραδιολη ειναι ποια η ε2??
agy
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 15 Ιούλ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 01, 2009 6:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι Έλενα!!!!!!!! η Ε2 είναι.
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΛΙΖΑ
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 30 Μάϊ 2008
Τόπος: ΠΑΤΡΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 01, 2009 6:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θελω και εγω το ονομα του γιατρουυυυυυυυ Laughing
DREAMS
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 01, 2009 10:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η οιστραδιολη με φυσικο κυκλο και ενα ωαριο ( το οποι δεν προλαβαν) ηταν 230.Μετα που εσπασε και χαθηκε το ωαριο η οιστραδιολη επεσε στο ...40..
alia
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 08 Ιούλ 2008
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 02, 2009 1:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dreams θελω και γω αν γινεται το ονομα αυτου του ..... γιατρου.
Επιστροφή στην κορυφή
Ελενα!!!!!!
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 02, 2009 12:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και βρε κοριτσακια μου ποιες ειπαμε οτι ειναι οι φισιολογικες τιμες της Ε2? Αρχιζω να πανικοβαλομα μου φαινεται!!!!!!
DREAMS
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 02, 2009 12:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε ποια περιπτωση; για προετοιμασια ενδομητριου ή για ωαρια;
Ελενα!!!!!!
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 03, 2009 12:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DREAMS Την τριτη μερα κυκλου!?
DREAMS
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 03, 2009 12:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την τριτη μερα η Ε2 πρπει να ειναι γυρω στο 50.
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Εξετάσεις - Αποτελέσματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 1 από 8

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης