Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
Αυξημενη προλακτινη!

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
yiannoulitsa
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 26 Νοέ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 12, 2009 12:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Αυξημενη προλακτινη! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

hello!!ηθελα να ρωτησω ,αν καποια κοπελα ξερει τι γινεται οταν εχεις αυξημενη προλακτινη,ο γιατρος μου ειπε οτι με την τιμη που εχω αυτη την στιγμη ειναι δυσκολο να μεινω εγκυος,20.7 και η οιστραδιολη για τριτη μερα οχι καλη 72,μου ειπε να κανουμε τις προσπαθειες μας αλλα αν δεν περασει ο καιρος να κατεβει η τιμη της προλακτινης με τα χαπακια που μου εδωσε ειναι δυσκολο,μας ειπε ο ισως αυτο ειναι το προβλημα που δεν μπορουμε,πριν ενα μηνα ειχαμε κανει σπερματεγχυση αλλα τιποτα!thank you !!φιλια!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ελενα!!!!!!
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 01 Ιούλ 2009
Τόπος: ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 12, 2009 12:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

yiannoulitsa
72 fsh??????????? Ειναι υψηλη καλη μου!!!! Πολυ!!! Μηπως ειναι 7,2????????? Υπαρχει τροπος να κατεβει η προλακτινη! Δεν σου εδωσε χαπια ή κατι τελοσπαντων??????????
ritaf
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 11 Αύγ 2009
Τόπος: Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 12, 2009 12:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ελενα!!!!!!
FSH (θυλακιοτρόπος ορμόνη)
ενω η προλακτινη ειναι η PRL
yiannoulitsa
θα σε κατατοπισουν καλυτερα τα υπολοιπα κοριτσια
νομιζω οτι υπαρχει καπου μεσα στο φορουμ συζητηση για αυτην την ορμονη
παντωσ οι φυσιολογικες τιμες ειναι
Prolaktini(PRL): FYSIOLOGIKES : 3.0- 23.2 ng/ml
μπορει ομως να κανω και λαθος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ελενα!!!!!!
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 01 Ιούλ 2009
Τόπος: ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 12, 2009 12:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχ μπερδευτηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ακομη βλεπω fsh γυρω γυρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 10 Ιαν 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 12, 2009 4:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η οιστραδιολη σου στο 72 δεν ειναι παααααρα πολυ κακη...
ισως απλα αυτου του μηνα το ωαριο να ειναι κυστικο...
Η προλακτινη σου μηπως μετρήθηκε σε φαση αγχους?
γιατι ανεβαινει...
πχ. οταν εφτασες στο μικροβιολογο μηπως ησουν λιγο τσιτωμένη?
συνήθως μας βάζουν και καθομαστε λιγο αν εχουμε παει βιαστικα
ακομα και η ιδεα οτι πας για μετρηση μηπως σε αγχωσε λιγο?
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 26 Νοέ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 13, 2009 4:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρωτα απο ολα ευχαριστω που μου απαντησατε!!72 ηταν η οιστραδιολη την τριτη μερα περιοδου οχι η fsh που ηταν 5.1 παντα την τριτη μερα,οσον αφορα την προλακτινη που ηταν 20.7 ειναι οντως ανεβασμενη ισως απο το αγχος που περασα με την σπερματεχγυση και μετα την στεναχωρια που δεν πετυχε,μεχρι και απο το στηθος μου βγηκε γαλα,τωρα περνω χαπακια αλλα θα ηθελα πολυ να ξαναδοκιμασω με σπερματεχγυση τον αλλα μηνα αλλα γιατρος μου ειπε οτι αν δεν κατεβει η προλακτινη ειναι δυσκολο,ισως το οτι βγηκε εκριμμα απο το στηθος ηταν και για καλο αφου κανεις δεν μου ειχε πει να κανω εξεταση για την προλακτινη,που μπορει να οφειλετε και γιατι εδω και 1.5 χρονο δεν μπορω να μεινω εγκυος!δεν ξερω τι να πω!!thank you girls!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thinkpositive
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 13 Μάρ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 22, 2009 9:05 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

yiannoulitsa για να κανεις οποιαδηποτε μεθοδο υποβοηθουμενης αναπαραγωγης ζητανε ορμονολογικες πρωτα.
πώς δεν σου ζητησαν προλακτινη;
απορώ!

http://www.ivfforums.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης