Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
Επιτυχία με σπερματέγχυση???
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
thelwbaby
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 10 Απρ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 28, 2010 9:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Επιτυχία με σπερματέγχυση??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια!!!
Κάναμε πριν λίγες μέρες τη δεύτερη σπερματέγχυση, καθώς ο καλός μου έχει χαμηλή κινητικότητα... 20% με τον εμπλουτισμό 42%.Είναι καποια κοριτσια που έμειναν εγκυες με τη σπερ/ση, έχοντας χαμηλή κινητικότητα? Να έχουμε ελπίδες ή χανουμε μόνο το χρόνο μας??? Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gtsat
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 09 Δεκ 2008
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 29, 2010 2:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιτυχία με σπερματέγχυση??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thelwbaby έγραψε:
Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια!!!
Κάναμε πριν λίγες μέρες τη δεύτερη σπερματέγχυση, καθώς ο καλός μου έχει χαμηλή κινητικότητα... 20% με τον εμπλουτισμό 42%.Είναι καποια κοριτσια που έμειναν εγκυες με τη σπερ/ση, έχοντας χαμηλή κινητικότητα? Να έχουμε ελπίδες ή χανουμε μόνο το χρόνο μας??? Confused

Καλησπέρα κορίτσι μου ...
Εγώ έχω εμπειρία με σπερματεγχύσεις 4 στο σύνολο όπου και στην δευτέρη έμεινα έγκυος ανεξάρτητα με το αποτέλεσμα που παλλινδρόμησε λόγω θρομβοφιλίας .
Και εμένα ο άντρας μου έχει χαμηλή κινητικότητα και εγώ πολυκιστικές ωοθήκες .
Σου εύχομαι καλή επιτυχία γιατί από ότι κατάλαβα περιμένεις αποτελέσματα..
ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΧΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ...
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 03, 2010 9:42 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!
Δεν χάνω την ελπίδα μου, απλώς θέλω να βρω το σωστό τροπο να ερθω κοντά στο θετικο αποτέλεσμα...Όσο περνα ο χρόνος με αγχωνει... Crying or Very sad
Εσύ από οτι βλέπω στο glitter είσαι εγκυος?
Σου ευχομαι οτι καλύτερο!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
gtsat
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 09 Δεκ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 03, 2010 10:37 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thelwbaby έγραψε:
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!
Δεν χάνω την ελπίδα μου, απλώς θέλω να βρω το σωστό τροπο να ερθω κοντά στο θετικο αποτέλεσμα...Όσο περνα ο χρόνος με αγχωνει... Crying or Very sad
Εσύ από οτι βλέπω στο glitter είσαι εγκυος?
Σου ευχομαι οτι καλύτερο!!!!

καλημέρα !!!
ποτέ να μην χάνεις την ελπίδα σου και όλα θα γίνουν !!!
όχι δυστηχώς δεν είμαι εγκυος αν και πολύ θα το ήθελα όπως και όλες μας!!!
η υπογραφή δηλώνει τον πόθο μου το λέω και το ξαναλέω γιατί θα γίνει !!!
και σε σένα ότι καλύτερο ...
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Τόπος: ΕΥΒΟΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 04, 2010 9:06 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιτυχία με σπερματέγχυση??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Κ ΕΓΩ ΔΥΟ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ.Η ΠΡΩΤΗ ΑΠΕΤΥΧΕ Κ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ.Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΠΕΡΜΑ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΕΧΩ ΕΓΩ..ΕΚΑΝΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ Κ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ....ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΡΙΧΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ...ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ 37 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ....ΑΡΑΓΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΟΤΕ ΜΑΝΑ;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 09 Νοέ 2008
Τόπος: AΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 04, 2010 9:22 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MARYZ
καλως ηρθες και καλη σου επιτυχια !
Και βεβαια θα γινεις μανουλα αυτο ειναι σιγουρο ! Πλεον η επιστημη εχει προχωρησει τοσο πολυ που υπαρχουν χιλιοι δυο τροποι !

Οσον αφορα την σαλπιγγογραφια σου , τι ακριβως δηλαδη εδειξε ?
Συγνωμη που θα σου το πω αλλα αν οι σαλπιγγες σου δεν ειναι βατες τοτε δωρον αδωρον η σπερματεγχυση ..

Ολα να πανε καλα ! Very Happy
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 04, 2010 1:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας κορίτσια!
Και εγώ ενώ ετοιμαζόμουν για τρίτη σπερματέγχυση έκανα την σαλπιγγογραφία και ήταν μια απογοήτευση... Crying or Very sad
Η μια σάλπιγγα σχεδόν κλειστή και η δεύτερη λίγο καλύτερη ,αλλά και παλι όχι με καλή διαβατότητα...
Μπαίνουμε στη διαδικασία της εξωσωματικής τελικά και αν όλα πάνε καλά θα ξεκινήσουμε με τον κύκλο του Ιουλίου.
Έυχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Filippia
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 09 Απρ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 04, 2010 1:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thelwbaby
καλή επιτυχία κοριτσάκι μου, στην εξωσωματική τις σάλπιγγες δεν τις χρειαζόμαστε αρα όλα καλά θα σου πάνε,
και εγώ είχα κάνει τρεις σπερματεγχυσεις με μεγάλο ποσοστο ολιγοασθενοτερατοσπερμίας ο άντρας μου και ήταν άκαρπες, έτσι προχωρήσαμε στην εξωσωματιή με μικρογονιμοποίηση που σίγουρα θα σου το προτίνουν και οι δικοί σου γιατροί αν το σπέρμα είναι αρκετά αδύναμο.
Φιλιά και πολύ και καλή δύναμη

Επιστροφή στην κορυφή
thelwbaby
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 04, 2010 2:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Filippia
Σε ευχαριστώ πολύ! Από οτι βλέπω είσαι έγκυος. Με το καλό να έρθει το νινακι σου! Πετύχατε με τη μικρογονιμοποίηση; Με την πρώτη προσπάθεια;
Συγνώμη που σε ρωταω, αλλά φαντάζεσαι την αγωνία μου...
Επιστροφή στην κορυφή
Filippia
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 09 Απρ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 04, 2010 2:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thelwbaby
πετύχαμε και με την πρώτη προσπάθεια αλλά εμείς έχουμε και μεγάλο προβλημα μορφολογίας σπέρματος που όπως μας εξήγησαν στο κέντρο πολύ υψηλές πιθανότητες αποβολής μέχρι και την 8η εβδομάδα, τελικά στην πρώτη προσπάθεια έμεινα έγκυος αλλά χάρηκα για λίγο (παλλινδρομηση πάνω στη βδομάδα) και τώρα είναι η 2η προσπάθεια που προσεύχομαι να μου πάνε όλα καλά. Εχω γίνει και λίγο υστέρο να προσέχω τα πάντα βέβαια. Διατροφή (όχι αλάτι, όχι ζάχαρη, όχι τηγανιτά, δεν βάφω νύχια, δεν βάζω αποσμητικό, δεν χρησιμοποιώ χημικές κρέμες ημέρας και νύχτας και άλλα που ίσως σε κάποιους να ακούγονται υπερβολικά. Σε θέματα υγείας δικά μου όλες οι εξετάσεις ήταν άψογες, (σαλπιγγογραφία, υστεροσκόπηση, εξετάσεις DNA, ορμονικές, κυστική ίνωση κ.α.) αλλά.......μου βρήκαν ζάχαρο που με έχει κάνει και αυτό να ζορίζομαι γιατί είναι πολύ επικίνδυνο στην κύηση.
Αυτά λίγο πολύ, θετική σκέψη,
α και για να μην το ξεχάσω εγω μετά την εμβρυομεταφορα έκατσα 12 μέρες (μέχρι την 1η χοριακή, καναπε-κρεβάτι-λίγο καρέκλα) και δεν έκανα απολύτως ΤΙΠΟΤΑ (είχα χεστεί πάνω μου μην αποβάλλω ή δεν βοηθήσω στην εμφύτευση) και μέχρι σήμερα δεν κάνω καμμία δουλειά στο σπίτι, μόνο κατεβαίνω στο μαγαζί που δουλεύω που είναι δουλειά γραφείου, ως εκεί.....

Επιστροφή στην κορυφή
thelwbaby
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 04, 2010 2:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και πολύ καλά κάνεις! Κοιτα να προσέχεις όσο μπορείς και να κάνεις ότι είναι καλύτερο για σένα και το μωράκι σου! Σου εύχομαι μια πολύ καλή εγκυμοσύνη! Φιλιά!
Επιστροφή στην κορυφή
stellitsa1978
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 31 Μάϊ 2007
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 06, 2010 2:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαλησπέρα και από εμένα. Θα ήθελα να σας δώσω θαρρος λέγοντας σας ότι έμεινα έγκυος με την πρώτη μου σπερματέγχυση, και έχω εναν παιδαρο. Τωρα περιμένω α αποτελέσματα της 2ης για 2ο μωράκι. Καλή επιτυχια σε όλες.
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 30 Αύγ 2010
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 30, 2010 12:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stellitsa1978 έγραψε:
Kαλησπέρα και από εμένα. Θα ήθελα να σας δώσω θαρρος λέγοντας σας ότι έμεινα έγκυος με την πρώτη μου σπερματέγχυση, και έχω εναν παιδαρο. Τωρα περιμένω α αποτελέσματα της 2ης για 2ο μωράκι. Καλή επιτυχια σε όλες.

Very Happy Very Happy Very Happy Άρα υπάρχει ελπίδα με τις σπερματεγχύσεις. Μου έφτιαξες τη μέρα τώρα. Πάω για την πρώτη μου και είμαι πολύ μα πολύ αγχωμένη. Embarassed

Καλή επιτυχία και με τη δευτερη. Razz
Επιστροφή στην κορυφή
SNOUPI
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 23 Φεβ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 30, 2010 1:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

newbie G
καλή σου επιτυχία!
Να είσαι χαλαρή και αισιόδοξη!!!

Σε ευχαριστώ για αυτό το θαύμα Παναγίτσα μου...
Επιστροφή στην κορυφή
karkinaki
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 15 Ιούν 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 30, 2010 2:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ειναι πολυ απλη η διαδικασια της και ειναι σα να πας για καφε!! να μη φοβηθεις καθολου! εγω στο παπ πιο πολυ ποναω.... εγω πονεσα λιγακι μονο λογω πολυ σκληρου τραχηλου...μη φοβασαι ..
καλη επιτυχιαααααα Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή
newbie G
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 30, 2010 3:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν φοβάμαι. Είμαι απλώς αγχωμένη για το αν θα πιάσει. Σας ευχαριστώ πολύ πάντως και τις δυο.
Επιστροφή στην κορυφή
karkinaki
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 30, 2010 4:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

newbie ,
Κοιταξε να δεις ....τα ποσοστα επιτυχιας της σπ-σης ειναι 20% καθε φορα. Βεβαια σημαντικος ειναι πρωτον ο παραγοντας σπερμα...ειδικα η ολιγοσπερμια αν ειναι σοβαρη (κατω απο 10 εκατομμυρια ανα μλ) δεν ενδυκνειται.
δευτερον τί ωοθηλακιορηξια εχει γινει, κλπ κλπ...
παντως ειναι και θεμα τυχης (!)
επισης βασικο προαπαιτουμενο ειναι να διασφαλιστει οτι οι σαλπιγγες ειναι διαβατες Rolling Eyes

εμεις καναμε μια ..απετυχε παταγωδως καθως ο αριθμος ηταν τραγικος Shocked Shocked Shocked 2,5 εκ/μλ....και φυσικα παμε για μικρογονιμοποιηση

καλη επιτυχια Razz Razz Razz και ευχομαι με τη πρωτη να ερθει το(τα) μπεμπεδακι(ια) Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Κωνσταντίνα
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 02 Μάϊ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 01, 2010 12:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

newbie
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!
ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
newbie G
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 01, 2010 3:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μακάρι βρε κορίτσια. Σαλπιγγογραφία έκανα κι ήταν ΟΚ και το σπέρμα του άντρα μου καλό. Τώρα κάνω ενέσεις Merional κι άυριο θα πάω για υπέρηχο να δούμε πόσα ωάρια έχω. Μακάρι να πιάσει με την πρώτη και να μην ταλαιπωρηθούμε. Απλά είμαι πολύ αγχώδης ως άτομο και έχω ακούσει ότι το άγχος εμποδίζει τη σύλληψη γενικώς. Τι να κάνω για να χαλαρώσω; Confused
Επιστροφή στην κορυφή
karkinaki
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 02, 2010 12:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μμμμ κατι μας ειπες Laughing Laughing Laughing

εγω να δεις!!κινητο αγχος ειμαι !!! ξερω γω;; μηπως να αρχιζαμε xanax??? Shocked Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
newbie G
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 02, 2010 2:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karkinaki έγραψε:
μμμμ κατι μας ειπες Laughing Laughing Laughing

εγω να δεις!!κινητο αγχος ειμαι !!! ξερω γω;; μηπως να αρχιζαμε xanax??? Shocked Shocked

Την πρώτη φορά που πήγα στη γυναικολόγο που έχω τώρα, της είπα για το άγχος μου και ότι έφτανα σε βαθμό να μην έχω όρεξη καν για σεξ απ' αυτό, και μου πρότεινε αντικαταθλιπτικά. Υποθέτω ότι το είπε για πλάκα. Γιατί την επόμενη φορά της το ζήτησα επίμονα, (δεν την πάλευα), αλλά μου είπε "πίνε κάνα κρασάκι να χαλαρώσεις καλύτερα". Δεν πιάνει τίποτα σας λέω. Με το κρασάκι χαλαρώνω το βράδυ ίσα για να με πάρει ο ύπνος. Τη μέρα στη δουλειά τι γίνεται; Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή
val
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 05 Απρ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 02, 2010 2:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρε κορίτσια, μια χαζή ερώτηση...
Όταν το σπερμα είναι άθλιο δε γίνεται να μαζέψουν 5-6 φορές , να το καταψύξουν και μετα να το επεξεργαστούν όλο μαζί και να κάνουμε σπερματέγχυση αντί να τρυπιόμαστε με τις εξωσωματικές?
Και μια πρακτική ερώτηση...
Πόσο κοστίζει περίπου η σπερματέγχυση?

ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
newbie G
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 02, 2010 6:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

val έγραψε:
Βρε κορίτσια, μια χαζή ερώτηση...
Όταν το σπερμα είναι άθλιο δε γίνεται να μαζέψουν 5-6 φορές , να το καταψύξουν και μετα να το επεξεργαστούν όλο μαζί και να κάνουμε σπερματέγχυση αντί να τρυπιόμαστε με τις εξωσωματικές?
Και μια πρακτική ερώτηση...
Πόσο κοστίζει περίπου η σπερματέγχυση?

Εμένα η γιατρός μου είπε 300 ευρώ (συν τα φάρμακα)
Επιστροφή στην κορυφή
karkinaki
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 04, 2010 10:15 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

eδω θεσνικη η αμοιβη γιατρου ειναι 250 € συν την επεξεργασια που παιρνει το κεντρο 100 € για το σπερμα

πολυ καλη η ερωτηση με το σπερμα ξερω κ γω γιατι δεν το κανουν;; για να παιρνουν τα λεφτα απο τις εξωσωματικες

οσο για το αγχος ... προσωπικα εφτασα να κανω ψυχοθεραπεια 2 χρονια καθως δεν την παλευα και εφτασα να κανω και κρισεις πανικου..ετσι δε χρειαστηκε να παρω κανενος τυπου αγχολυτικα- αντικαταθλιπτικα..Θες αν σου πω και το πιο κουφο; ειμαι ψυχολογος που σημαινει οτι ηδη ψιλιαζομουν τι παιζει ..τα αντικαταθλιπτικα ουτε να τα σκεφτεις τωρα που προσπαθεις για παιδακι!!! προσπαθησε να βρεις τί ειναι αυτο που σε χαλαει και κανει τις σκεψεις σου αρνητικες, επομενως οδηγει και σε αγχος!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Sofia
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 22 Μάϊ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 07, 2010 1:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

val

ΕΓΩ ΤΟ 2008 ΠΛΗΡΩΣΑ € 350, ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ.. ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΑ ΕΙΧΕ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΟ ΙΚΑ..

ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΟΝΟ 1 ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ.. ΕΓΩ ΠΕΤΥΧΑ ΜΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΜΕ ΣΠΕΡΜΑ ΟΧΙ ΚΑΛΟ ΛΟΓΟ ΠΥΡΕΤΟΥ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ..

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
newbie G
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 25, 2010 6:05 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karkinaki έγραψε:
eδω θεσνικη η αμοιβη γιατρου ειναι 250 € συν την επεξεργασια που παιρνει το κεντρο 100 € για το σπερμα

Σ' εμάς πήρε 170 η γιατρός και 130 το κέντρο υποβοηθούμενης παραγωγής. Στο New Life πήγα, είναι καινούριο. Στα φάρμακα πλήρωσα μόνο τη συμμετοχή στο ταμείο μου κι έτσι η όλη προσπάθεια στοίχισε λιγότερο από 400 ευρώ.

Κορίτσiα, η δική μας σπερματέγχυση πέτυχε με την πρώτη!!! Χθες πήρα τη χοριακή μου κι είναι 169,3. Δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Καλή επιτυχία εύχομαι σε όσες προσπαθούν.
Επιστροφή στην κορυφή
mea
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 27 Ιαν 2011
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 27, 2011 8:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: σπερματεγχυση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα σε ολες σας, μολις γραφτηκα, ηθελα να σας ευχηθω να εχετε γρηγορα το ποληποθητο αποτελεσμα κ να σας πω την δικη μου ιστορια. Εχω κάνει 3 σπερματεγχυσεις, η μια με φυσικο κυκλο που δεν εσπασε το αυγο κ εγινε κυστικο.Πρινλιγες μερες εκανα την τεταρτη με 2 αυγουλακια κ μετριο σπερμα.Το προβλημα μου ειναι στο μυαλο μου, δεν μπορω να χαλαρωσω κ να κανω οτι μου λενε ολοι δηλαδη "μην εχεις αγχος" ποσο δυσκολο ειναι???δεν αντεχω αν κ τωρα δεν γινει τιποτα θα παμε για εξωσωματικη αλλα σκεφτομαι "αν δεν γινει τιποτα κ τοτε?τιθα κανω?θα πεσω απ το μπαλκονι?" συγνωμη αν σας κουρασα
Επιστροφή στην κορυφή
val
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 05 Απρ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 27, 2011 10:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mea
Το μόνο εύκολο είναι να σου δίνουν συμβουλές οι απέξω να μην έχεις άγχος. Λες και εμείς το μόνο που θέλουμε είναι να αγχωνόμαστε!
Στο υπογράφω κοπέλα μου, ούτε μία από μας δεν πέρασε την αναμονή χωρίς τρελό άγχος!!
Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά, να περάσουν οι μέρες όσο το δυνατόν πιο ανώδινα και σύντομα να έχεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα. Και για ό,τι θες εδώ είμαστε Wink

ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Rosy
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 14 Ιαν 2011

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 28, 2011 11:37 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mea, η συμβουλη μου ειναι να εισαι αισιοδοξη και θετικη, κι ας εχεις αγχος..Να λες εγω θα μεινω εγκυος, θα πετυχει δεν υπαρχει περιπτωση, να το λες και να το ξαναλες να το πιστεψεις!
Αν δεν εχεις διαβασει το βιβλιο "Το μυστικο", ακουσε με και αγορασε το. Θα σε κανει να νοιωσεις πιο δυνατη...
Καλη επιτυχια !!
Επιστροφή στην κορυφή
SNOUPI
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 23 Φεβ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 28, 2011 1:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mea
Όταν μπήκα σ' αυτήν εδώ την παρέα ήμουν με ανάμεικτα συναισθήματα...
Υπήρχαν φορές που έλεγα οτι δεν θα τα καταφέρω αλλά ας προσπαθώ για να μην κατηγορήσω τον εαυτό μου αργότερα οτι δεν προσπάθησα...
Εδώ έμαθα κάτι που μπήκε στο μυαλό μου και δεν βγήκε ποτέ...
Όλες θα γίνουμε μια μέρα μανούλες
Σήμερα το πιστεύω πολύ μιας και είμαι και εγώ στις εγκυούλες!
Θα δεις που θα έρθει η μέρα που θα γίνεις και εσύ μανούλα και δεν θα το πιστεύεις!

Σε ευχαριστώ για αυτό το θαύμα Παναγίτσα μου...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης