Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
ΕΝΑΣ ΥΠΕΡΟΧΟΣ, ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ, ΦΥΣΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 10 Ιαν 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 1:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΕΝΑΣ ΥΠΕΡΟΧΟΣ, ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ, ΦΥΣΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα προβληματα μου ειναι λιγο πολυ γνωστα.
Τα ωάρια δεν ειναι καλής ποιοτητας, μετά απο δυο διεγέρσεις που δεν μου επιτρεπει η ανατροφή μου να σας πω τι πήραμε, καταλήξαμε με τον Αγαπημένο μου γιατρό, στους φυσικούς κύκλους (για να ειμαι ακριβής, του ανακοινωσα οτι τους προτιμώ, δεν ειναι fan αλλα μου χει αδυναμία). Smile

Στις 17 Απριλίου, ήταν να παμε σ ενα γαμο μιας συναδέλφου. Πάω κομμωτήριο δεν εστρωνε η φραντζα μου, βρε καλή μου κατσε μου λεει η κομμωτρια θα το φτιαξουμε, οχι παω σπιτι να λουστώ και να ξαπλώσω κατω απο το παπλωμα να με καταπιει το στρώμα, το δακρυ ισα που το κρατουσα, η μύξα ηδη εκλεινε τη μυτη, ο λυγμος βουλωνε το στόμα, σκετη κατάθλα.
Γιατί κανεις δεν ηξερε (19η μερα του κύκλου ήταν, ουτε κοντα στην περιοδο) και ακομα λιγοτερο εγω δεν καταλαβαινα τι μου συμβαίνει.
Αφου βαλάντωσα στο κλαμα για δυο ωρες με τον Θ. να με κοιταζει απρακτος να κλαιω και αφου ειχα γινει προκληση για καθε μακιγιερ με τα ματια πρησμένα και τη μυτη μελιτζάνα, αποφασιζω να παω στο γαμο (βραχος...), πηγα χορεψα περασα ζαχαρη...
Την αλλη μερα ειχαμε κανονισει με τις γνωστές μας αγνωστες να πιουμε καφε στο Mall.
Πάω, φαντασμα... κιτρινη αβαφτη το ματι ακομα πρησμενο και ζητάω γλυκο (ποτε δεν τολμάω να φαω γλυκο εξω, μη με πιασει η WWF να με κλεισει σε θαλασσιο παρκο για προστασία του ειδους).
Σκετο θρασιμι ομως, κοπάνησα ενα παγωτο "Πανδαισία σοκολάτας" κι εγλυψα και το μπώλ.
Την επομενη μερα ΠΕΡΙΟΔΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
21η...
Ελεος... παιρνω το γιατρο "πας να σπασεις τα ρεκορ..." σου λεει ο ανθρωπος με 25-26 μερες περιοδο που εχω και εχουμε ωχρινική ανεπαρκεια, αυτή θα μας τρελλανει... ετσι οπως το παει, θα κανει ωορρηξία και καπακι θα αδιαθετει!!!!!!
Κανω ορμόνες, δοτριας... 7,5 FSH, E2 50, ΤSH 2.05
Eλα να σε δω λεει ο καψερος...Με βλεπει ψυχροι και οι δυο - το ακρον αωτον της αχαριστίας γι αυτην την fsh πριν ενα χρονο θα εκανα φονο.
Τον βλεπω λιγο ανορεχτο...Η προταση του ειναι τα δανεικα για να μην βασανιστώ, εφ οσον εχουμε ηδη κανει 4 ωοληψίες και ηταν ολα κυστικα.
Του εξηγησα λοιπον, οτι αισθανομαι πως δεν μπορώ ακομα να τα συζητήσω αφου δεν εχουμε κανει ποτε ουτε 1 εμβρυομεταφορα! Περιοδο κανονικη, fsh ψευδή αλλα υποδειγματική (δεν ειναι να πεις οτι δειχνει 400 να μου πει ασε μας κοριτσι μου!), ορμονες ανεβαζω μια χαρα, προκλιμακτιριακη δεν θεωρούμαι, ε πως να αλλαξω πιστα?
Αποφασίζουμε λοιπον, να το παρουμε κι αυτο το αυγο και προχωράμε σε σερπαφαρ.
8η μερα : Αυγά 2.
10η μερα : Οιστραδιολη μια χαρα, αυγά 2 καλες διαστάσεις.
Εγω κλάμα με το μεροκαματο ολες αυτες τις μερες.
Μου μιλαγε για την ωοληψια κι εκλαιγα να λεω να δεις κι αυτα κυστικα θα ειναι...
Βγαινοντας απο τον υπερηχο παιρνω τη maroulita. "Μπορεις να ερθεις...? ειμαι χάλια..."
Ερχεται η καημενη τρεχοντας.
Στο μεταξύ παιρνω και τη MAR SER "μολις λουστηκα" λεει η δολια "με χρειαζεσαι ομως?" Της λεω "οσο δεν φανταζεσαι..."
Κοτσαρει το κρανος το μαλλι μισοβρεμμενο, ερχεται κι αυτη...
Να σκεφτομαι πως θα κανουμε παλι τα εξοδα, παλι την ταλαιπωρια, παλι τι θα κανω με τη δουλεια και να δεις που θα ειναι παλι κυστικα...
Να μην μπορουν να με κανουν καλα...
Στο δε γαμο που ειχαμε παει την περασμενη βδομαδα η συναδελφος ειχε παθει διαστρεμμα κι ελειπε, να ειναι τελος του μηνα (30/4 η ωοληψία) και να ξερω οτι η σκυλα η προισταμενη δεν θα μου εδινε αδεια ουτε αν πεθαινα για να παω στην κηδεια μου!
Με τα πολλα κι αφου εγινε το μαλε βρασε κανονιζω να λειψω μερικες ωρες και να γυρισω στο γραφειο απο ναρκωση. (!!!!!!!!!!!)
Παμε για την ωοληψία Παρασκευή πρωι...
Με μιση καρδια ...
Η maroulita μαζι... Μαια εχει καταντήσει...
Με παιρνουν ήταν και μια κοπέλα απο αλλο φορουμ χαρες αγκαλιες, μπαινουμε...
Ντυνομαι στρουμφάκι στα μπλε με ολο το σετ (καπελακι, ρομπα, ποδοναριο ολα Cavalli Razz ) μπαινουμε στο χειρουργειο, ο αγαπημενος μου γιατρος να προσπαθει να μου δώσει κουραγιο, εγω ανα χειρας ολα τα συνηθη φυλαχτά να συμφωνώ με την αναισθησιολογο οτι πρεπει να μου τα βάλει επανω μου μολις ξεραθώ, ολοι ετοιμοι στις θεσεις μας οπως καθε μήνα κι εγω να κανω το σημα της νικης με τα ποδια.
Ξυπναω στο δωματιακι... η μαμα μου μαζι, κατι προσπαθουσα να της πω αλλα σα να ειχα παθει εγκεφαλικο... ξερετε πως ειναι μετα τη ναρκωση...
Αργουσαμε και η maroulita ανησυχησε εξω... Περναει απο τις νοσοκομες, κι οπως ερχοταν να δει που εχουμε χαθει τοση ωρα, βλεπει το γιατρο...και την αφηνει να ερθει στο δωματιακι.
Μου λεει "τα εμαθες?" λεω οχι δεν εχει ερθει να μας πει ακομα.
ΔΥΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΜΕ ΩΑΡΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πρωτοφανες!!!!!!!!!!!!!!
Ασυλληπτο!!!!!!!!!!
Που μεχρι τωρα οι ωοθήκες μου εκαναν τσιχλοφουσκες!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εχει συνέλθει και η αλλη συναγωνίστρια απο το αλλο φορουμ, ερχεται κι αυτη στο δωματιακι και μπαινει ο γιατρος και μας βρισκει να τσιριζουμε οπως αυτες στην διαφήμιση της HEINEKEN!!!!!!!!!!!!!!!
Εγινε χαμος... Τηλεφωνα στην EFITHANOS στην Υπατία στη ritaf...
Αφου πηγα στη δουλεια και δεν εβλεπα μπροστά μου απο τη χαρα μου καποια στιγμή τελειωσε κι αυτο και περιμεναμε τα νεα για τη γονιμοποιηση...
Το επομενο πρωι μου τηλεφωνει "το ενα γονιμοποιηθηκε Εκκινηση...αναμενομενο 50% εχει η μικρογονιμοποιηση".
Αρχιζει η εφαρμογή των τεχνικών του Uri Geller νομιζα οτι ημουν στο φουρνακι με τη σκεψη μου και ζεσταινα το αυγο μου...
Ειχαμε παει βολτα εκεινη τη μερα στο Ξυλοκαστρο και στη διαδρομη ελεγα σαν Μαντρα "Διαιρεσουπαιδιμουδιαιρεσουπαιδιμουδιαιρεσουπαιδιμουδιαιρεσουπαιδιμου..."
Το επομενο πρωι πηγαμε για μεταφορα... Μοναδικη στιγμη, δεν την ειχα ξαναζήσει... το βλεπαμε στο μονιτορ και δεν το πιστευα, οτι εφτασα ως εδω!!!!!
Αφου ολα πηγαν καλα κι εκει, γυρισα σπιτι χτυπησα μια βδομαδα αναρρωτικη και μετα πηγα στη δουλεια.
Την Πεμπτη (προχθες) καναμε χοριακή, οι αγαπημενες μου φιλες ηταν παλι εκει μαζι μου, η vvirginia η αλεξανδρα και η maroulita. Και φυσικά τηλεφωνικά, το μισο φορουμ!
Moιραστηκαν παλι την αγωνία και την ταλαιπωρία.
Εκεινες στεναχωρήθηκαν που ηταν αρνητικο ξαναζησαν τα δικα τους δεν ηθελα να το ξαναπερασουν, αλλα για μενα ηταν τοσο ελπιδοφορα αυτη η προσπαθεια, τοσο καλή, τοσο κανονικη... Σκεφτειτε οτι παντα σταματουσαμε στην ωοληψια ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ.
Χωρις καν, την ελπιδα.
Χωρίς καν, την προσμονή.
Σ αυτην την προσπαθεια, ανατρεπονταν το ενα μετα το αλλο τα παλια δεδομενα.
Πως να μην την θεωρώ επιτυχημένη?
Πως να μην την θεωρώ υπερπροσπαθεια?
Θελω να μοιραστώ μαζι σας αυτο το αισιοδοξο μηνυμα, δε θελω καμμια να λυπηθει, θελω να συμφωνησετε οτι ειναι μηνυμα ΧΑΡΑΣ ΚΙ ΕΛΠΙΔΑΣ (σαν τον Παπανδρεου στο Καστελλοριζο κανω...) και να το εχετε στη σκεψη σας.
Στους 3 μηνες σχεδον τα γκλουκο εδειξαν το καλο τους προσωπο μαζι με οοοοοοοοοοοοοοολα τα υπολοιπα συμπληρωματα της αγαπημενης μου εναλλακτικού Smile
Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ οτι ο,τι κι αν μας εχουν πει, ποτέ δεν ξερεις.
Σας θελω πιο δυνατές μετά απο την ιστορια αυτή.
Εγω ειμαι.
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 11 Ιαν 2010
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 1:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να πω μετά από όλα αυτά;;;;;;

Καλή αρχή γλυκιά μου!

Μηδένισε το κοντέρ γιατί τώρα ξεκινάς....πραγματικά!!!!

Το...ωάριο πια το χεις, θα ρθει και το μπεμπάριο!!!!!!!!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
zigouli2
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 13 Μάρ 2010
Τόπος: AΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 1:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Irene1 έγραψε:
Τι να πω μετά από όλα αυτά;;;;;;

Καλή αρχή γλυκιά μου!

Μηδένισε το κοντέρ γιατί τώρα ξεκινάς....πραγματικά!!!!

Το...ωάριο πια το χεις, θα ρθει και το μπεμπάριο!!!!!!!!!!!!

ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!

1 εξωμητριο, 1 παλλινδρομη 8η-11η βδομαδας,3 βιοχημικες...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
ritaf
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 11 Αύγ 2009
Τόπος: Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 2:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκκινηση
συμφωνω με τις προλαλλησασες
ηρθε το ωαριο και ενας κυκλος ομορφος και μια προσπαθεια ακομα πιο ομορφη
ανεξαρτητα απο το αποτελεσμα ηταν μια ομορφη προσπαθεια
αλλα σαφωσ λιγοτερο ομορφη απο την επομενη

χαιρομαι για σενα εκκινησουλα μου
οσο οξυμωρο και να ακουγεται σε αλλους εσυ καταλαβαινεις
φιλια πολλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ΜΑΡΑ ΓΡΕΓΟΥ
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 27 Νοέ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 2:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εκκινηση

τι να πω? Η δυναμη ορισμενων κοριτσιων σαν και σενα, με κανουν να ντρεπομαι για ολες τις φορες που εχω νιωσει αυτολυπηση/εχω λιποτακτησει/εχω υπαρξει μικρη και φοβισμενη. Μπραβο κοπέλα μου. Ευχομαι να συνεχισεις το ιδιο δυνατη και την επομενη φορα να ναι η καλη!
SNOUPI
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 23 Φεβ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 3:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η χαρά σου από δω και πέρα να είναι μεγαλύτερη!
Όλα φτιάχνουν. Φυσικά με συγκίνησε η χαρά σου γιατί θυμήθηκα κάτι από μένα. Είναι σημαντικό να φτάνουμε ως το τέλος, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα. Μπορείς να ελπίζεις ότι θα έρθουν τα καλύτερα.
Είμαι σίγουρη ότι μπαίνεις στην τελική ευθεία.
Σου εύχομαι να έχεις σύντομα το μωράκι σου στην αγκαλιά σου.

Σε ευχαριστώ για αυτό το θαύμα Παναγίτσα μου...
Επιστροφή στην κορυφή
Χαμογελω
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 12 Απρ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 4:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκκινηση με συγκινησες ρε!ολες αυτες οι στιγμες θα γινουν μια αναμνηση που θα γελατε με τις φιλες σου...
Χαιρομαι πραγματικα για σενα!η επομενη φορα ελπιζω να ειναι και η τελευταια σου!
Επιστροφή στην κορυφή
MAR_SER
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 05 Νοέ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 4:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα προτιμούσα βεβαίως να γράφω για το θετικό σου αποτέλεσμα, να ουρλιάζω από χαρά και να ψάχνω παντού στο ιντερνετ για φωτογραφίες με χοροπηδηχτά ανθρωπάκια, χαρούμενες φατσούλες κλπ κλπ κλπ.... Είχα κάνει και όλη τη σχετική προεργασία..., αλλά τη φυλάω για την επόμενη φορά!!!

Δε θα πω λόγια παρηγοριάς γιατί ξέρω πως σε θυμώνουν και δε βοηθάνε κιόλας...

Σε παραδέχομαι όμως φιλενάδα γιατί :

1. Έχεις τσαγανό και δύναμη ψυχής και αντέχεις όλο αυτό το γολγοθά... Στο τέλος, δε μπορεί ρε γμτ, θα τα καταφέρεις!!!

2. Έχεις διαίσθηση και αναγνωρίζεις πολύ μα πάρα πολύ καλά τα μηνύματα που σου δίνει ο οργανισμός σου!!! Επέμεινες για αυτή την προσπάθεια σα να ήξερες πως θα είχες ωραία ωαριάκια...Ψυχανεμίστηκες το αρνητικό και μας τρέλανες όλους 1 βδομάδα σχεδόν πριν το αποτέλεσμα....

Προτείνω :
1. Aγρανάπαυση για λίγους μήνες, ώστε να στανιάρει λίγο ο έρημος ο οργανισμός σου, γιατί φυσικός - φυσικός, αλλά τις ορμονίτσες σου τις παίρνεις κάθε φορά!!!
2. Nα συνεχίσεις να ακολουθείς πιστά τις οδηγίες της αγαπημένης σου εναλλακτικού... Φάνηκε η διαφορά!!!
3. Nα πας διακοπές για να ξεχάσεις έστω και λίγο την στρίγκλα - δαιμονισμένη - μέγαιρα - εξ Αγίων Τόπων (Πυργιώτισσα Ηλείας) προϊσταμένη σου.

Πλέον μπήκες στο Super Market, αγόρασες αυτό που ήθελες, πήγες στο ταμείο και το πλήρωσες κανονικά και με το νόμο!!!
Και φυσικά θα ξαναμπείς και θα ξαναπάρεις τα υλικά για την πετυχημένη αυτή τη φορά συνταγή!!!

Σταματάω να γράφω γιατί θα πω και άλλες μακακίες...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SNOUPI
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 23 Φεβ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 6:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πες και άλλα MAR_SER!
Νομίζω οτι τις αξίζουν.... ακόμα κι αν δεν την ξέρω.
να είναι απο δω και πέρα μόνο αισιόδοξη και να τις έρθουν όλα καλά.

Σε ευχαριστώ για αυτό το θαύμα Παναγίτσα μου...
Επιστροφή στην κορυφή
xck30
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 02 Μάρ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 6:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με κομμενη την ανασα διβαζα το ποστ σου...
και ελεγα... λες;
αχ βρε κοριτσι μου
ενα σου λεω...
δεν ξερω αν η WWF σε κλεισει σε παρκο...
αλλα δεν θα αργησει ο καιρος που θα κλειστεις για πολλέεεεεεεες μερες μεσα στο σπιτι θηλαζοντας
σ'αγαπω πολυ
φιλακια στον εισαγομενο...

Η Παρασκευούλα μας
Επιστροφή στην κορυφή
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 7:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προς το παρον ο καημενος ΠΑΛΙ δε μιλιεται...
του στελνω μηνυμα εκεινη την ωρα "ειναι αρνητικο"
μου στέλνει : "...."
του απαντάω (γιατι συνεννοουμαστε και χωρις κειμενο) : "Συνεχίζω να πιστεύω οτι κινησες γη και ουρανό".
μου ξαναστέλνει : "...."
αν δεν εκλαιγε η vvirginia και η αλεξανδρα εκεινη την ωρα θα του απαντουσα "Μη μου σπας τα νευρα οτι εσυ εισαι του αποτελεσματος και αποτελεσμα δεν ειχαμε!!!!!!"
αλλα επρεπε να ασχοληθω με τις κλαψιάρες Smile
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 27 Νοέ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 7:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εκκινηση

εισαι Θεά!
vvirginia
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 09 Φεβ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 8:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγαπημένη μου φιλενάδα, ήθελα τόοοοοοοοοοοοοοσο πολύ αυτή να είναι η τελευταία σου ταλαιπωρία, είχα πιστέψει τόσο πως αυτή την φορά θα τα κατάφερνες να πας ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ....
Δεν έγινε.
Προφανώς αυτή δεν ήταν η τελευταία, αλλά η προτελευταία ταλαιπωρία.
Ξεκουράσου όσο νομίζεις ότι χρειάζεσαι. Θέλει αντοχές και γερά νεύρα ο φυσικός. Και πρέπει να σε βρει ξεκούραστη η επόμενη προσπάθεια, γιατί μετά θα έχουμε εγκυμοσύνη και πρέπει να τα βγάλεις πέρα!!!
Το να πω το πόσο θαυμάζω την δύναμή σου, την αισιοδοξία σου, το κουράγιο σου, είναι περιττό.
Όταν με το καλό τα αφήσεις όλα αυτά πίσω σου και αποφασίσεις να ασχοληθείς σοβαρά με το ταλέντο σου που είναι η συγγραφή βιβλίων, σε παρακαλώ πολύ το πρώτο σου βιβλίο να έχει τίτλο "Γενναίες Γυναίκες" και να είναι γραμμένο σε πρώτο πρόσωπο.
Kisses
xck30
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 8:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χχχ

Η Παρασκευούλα μας
Επιστροφή στην κορυφή
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 8:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vvirginia έγραψε:

Το να πω το πόσο θαυμάζω την δύναμή σου, την αισιοδοξία σου, το κουράγιο σου, είναι περιττό.

Αν εχεις προσεξει, οι fans της Βίσση ντυνονται οπως αυτή.
Οι fans του Ρουβά, τον μιμουνται και τσιρίζουν οπου τον δουν.
Το ιδιο και του Michael Jackson.

Ε λοιπον εγω vvirginia, σκεφτομαι να κανω ανταυγειες... Smile

xck30 Το θεμα ειναι ποτε θα ευχαριστήσω εσενα για τη μεσολάβηση...
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 15, 2010 8:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οταν μεινεις εγκυος μηπως;
σταματα να λες χαζα...
το ξερεις οτι σε αυτα δεν χωρουν ευχαριστιες...

Η Παρασκευούλα μας
Επιστροφή στην κορυφή
pepper
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 28 Ιαν 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 7:30 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκκίνηση,

Ένα από τα πράγματα που έχω μάθει από τη δική μου εμπειρία των τελευταίων χρόνων αλλά και από τις εμπειρίες που μοιραζόμαστε μεταξύ μας είναι ότι οι μικρές - επιμέρους ΝΙΚΕΣ πρέπει να αξιολογούνται, να μην παραβλέπονται και, γιατί όχι, να εορτάζονται δεόντως...

Μέσα από τις μικρές νίκες παίρνουμε δύναμη για να συνεχίζουμε. Μέσα από τις μικρές νίκες θα κερδίσουμε τον πόλεμο!!!

Φιλιά και καλή συνέχεια!!!

P.
3 ISCI (-)
αλλαγή γιατρού και...
4η ΙSCI (-)
Επιστροφή στην κορυφή
farfallina
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 04 Μάϊ 2009
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 9:54 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκκινηση

EIλΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!!! ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ!!!! ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΣΟΥ!!! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΡΙΟ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
elena_v
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 03 Φεβ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 11:36 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκκίνηση,

ναί, είναι νίκη αυτό που έγινε.
Να το χαρείς και να συνεχίσεις πιο δυνατή.
Η επόμενη φορά θα είναι δική σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Maroulita
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 15 Ιούν 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 11:57 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκκινησούλα μου γλυκιά
δεν έχω λόγια... ότι και να πω θα ακουστεί απλά λίγο.
Ενα μόνο μπορω να πω: Στην απόμενη προσπάθεια θα την τσακώσουμε τη μπουμπού!!!! Το βρήκαμε το κόλπο!!!!
Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 09 Νοέ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 12:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αχ Εκκινησουλα μου ....διαβαζα σιγα σιγα , λεξη λεξη το μυνημα σου ...αναβω τσιγαρο ... κοιτα να δεις λεω...οταν εφτασα στο τελος ,(δεν το πιστευω αυτο που λεω) αλλα οταν εφτασα στο τελος το μονο που προσπερασα ειναι οτι ηταν αρνητικο ....μην με παρεξηγησεις ...καταλαβαινεις πως το λεω..
Γιατι αυτο που μας ενδιαφερει ειναι οτι η αρχη ΕΓΙΝΕ !
Ξεχασε τα ολα...απο εδω και περα μονο ελπιδα και αισιοδοξια!!

ευχομαι ποτε ποτε ποτε ξανα μα ποτε ποτε να μην ξανανιωσουν δακρυα τα ματακια σου ... να ναι μονο δακρυα χαρας !

κι οσον αφορα την σκυλα την προισταμενη ...σε παρακαλω να την εχεις γραμμενη!!!
Εδω κοτζαμ FSH νικησαμε , σε αυτη θα κολλησουμε ???

ειναι σιγουρο πλεον οτι ερχεται η στιμη που θα φωναξουμε 'ΔΥΟ ΣΤΑ ΔΥΟ ...ΔΙΔΥΜΑΑΑ'

ΖΗΤΩ ΤΟ GLUCOPHAGE!

δεν μπορεις να φανταστεις ποσο χαρηκα.................
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 1:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και ταινια οταν βλέπουμε, και βιβλιο οταν διαβαζουμε και ειδήσεις οταν ακουμε την κριση μας επηρρεαζει η σκοπια απο την οποια μας παρουσιαζονται τα πραγματα... Smile
Στην ουσία δηλαδη καλος σκηνοθέτης /συγγραφεας/δημοσιογραφος ειναι αυτος που καταφερνει να μας κανει να το δουμε μεσα απο τα δικα του ματια.
Να ταυτιστουμε με την δική του αποψη.

Θα μπορουσα να ειχα γραψει "Ω Θεε... μια φορα πηραμε ωάριο και δεν το εκανες παιδι..."
Ποσες πιθανότητες εχει μια υπεργονιμη μ εναν υπεργονιμο σε ελευθερη επαφή την καταλληλη μερα?
25%
Στην ουσια λογω του οτι το πρωταρχικο μου θεμα ηταν η αποφραξη σαλπιγγων και μετα ετέθη θεμα ποιοτητας ωαριων, πρεπει να την θεωρήσω σαν την πρωτη φορα που καναμε σεξ all the way, μ ενα καλο ωάριο μ ενα καλο σπερματοζωάριο στην καταλληλη μερα.
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 09 Νοέ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 1:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτος ο ερωτας ...αυτη η ενωση ...ειτε ειναι σεξ ειτε ειναι εξωσωματικη γονιμοποιηση , θα σας φερει συντομα ενα και δυο ονειρεμενα μωρα...

επειδη αρχιζω και συγκινουμαι .... ας χοροπηδησουμε λιγο !

Ola

ΕΕΕ..ΕΕΕ...ΕΕΕΡΧΕΤΑΙ!!!
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 11 Μάϊ 2009
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 2:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκκίνηση, ότι και να πω είναι λίγο,διαβάζοντας την ιστορία σου δάκρυσα,αλλά και σε θαυμάζω για την δύναμη ψυχής που έχεις,μακάρι να μπορούσαμε να ήμασταν όλες τόσο δυνατες και επίμονες σαν εσένα καλή συνέχεια από δω και πέρα BigHug
Επιστροφή στην κορυφή
Soula L.
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 28 Αύγ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 3:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκκινηση
Έχεις δύναμη ψυχής...γι'αυτό και θα νικήσεις!!!
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ!!! Wink Wink
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 15 Ιαν 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 16, 2010 5:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εκκινησουλα η επομενη φορα θα ειναι δικη σου!καλη επιτυχια!
EFITHANOS
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 18 Ιούλ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 17, 2010 7:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κέρδισες μια σημαντικη μαχη
θα κερδίσεις και τον πόλεμο!!!!
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 04 Ιαν 2010
Τόπος: ΚΥΠΡΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 17, 2010 8:35 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΚΚΙΝΗΣΟΥΛΑ ΜΟΥ,

Kisses

ΤΩΡΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΟΥ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕ....................
ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΘΕΟΥΛΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ.
ΝΑ ΠΠΟΣΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ....................... Mama

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
FOTINI39
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 21 Οκτ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 17, 2010 8:57 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να πω, μακάρι να ήταν διαφορετικό το αποτέλεσμα ...αλλά και πάλι αφού επιτέλους έγινε η "εκκίνηση"...όλα καλά θα πάνε!!! Πάντα να βρίσκεις την δύναμη να προχωράς !!!!
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 05 Απρ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 17, 2010 9:05 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκκινηση
...Τόσον καιρό μας προσέχεις, είσαι πάντα έτοιμη να μας λύσεις όλες τις απορίες, να απαντήσεις σ' αυτά που οι γιατροι απαξιούν,να μας πεις δυό λόγια παρηγοριάς ( τα κατάλληλα) όταν το έχουμε πραγματικά ανάγκη.
Και τώρα μοιράζεσαι το γολγοθά σου μαζί μας για να αντλήσουμε κουράγιο απ΄τα δικά σου αποθέματα...
Τι να πώ, ευχαριστώ το Θεό που με έβαλε σ΄αυτόν τον αγώνα γιατί έτσι μου δόθηκε η ευκαιρία να γνωρίσω ανθρώπους σαν και σένα.
Μέσα απ΄τα βάθη της ψυχής μου προσεύχομαι για σένα και σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια για να γίνει σύντομα το πολυπόθητο.
Σ΄ευχαριστώ που υπάρχεις!
Kisses

ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης