Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
ΕΠΕΙΓΟΝ!!

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Εξετάσεις - Αποτελέσματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Χαμογελω
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 12 Απρ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 29, 2010 5:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΕΠΕΙΓΟΝ!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοριτσια χρειαζομαι την βοηθεια σας.Η νυφη μου ηταν εγκυος και σημερα πηγαν στον γιατρο και ο σακος ηταν αδειος.Της ειπαν οτι πρεπει να την καθαρισουν(ανεμβρυικη κυηση).Αποξεση εννοουν θα της κανουν?Φοβαται και δεν ξερει τιποτα.Στην αποξεση σε κοιμηζουν?πως γινεται?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΜΑΡΑ ΓΡΕΓΟΥ
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 27 Νοέ 2008
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 29, 2010 5:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι αποξεση εννοουν. ΕΙναι μια παλλινδρομη κυηση. Κατι δεν πηγε καλα και το εμβρυακι δεν αναπτυχθηκε. Συνηθως ειναι εμβρυακια με γονιδιακα προβληματα που σταματα η αναπτυξη τους. Η αποξεση δεν ειναι τιποτα, εγω ευτυχως εκανα μονο μια φορα,τις αλλες απεβαλα απο μονη μου. Προσωπικα με κοιμησαν και δεν καταλαβα τιποτα. Ειναι απολη διαδικασια, κρατα λιγη ωρα, θελει ομως καλο γιατρο για να μην πειραξει τη μητρα. Δεν ειναι τιποτα το ιδιατερο, δεν μενεις καν στο νοσοκομειο μετα πο αυτο, βγαινεις στο καπακι.
Να της δωσεις δυναμη απο ολες μας και μια μεγαλη αγκαλια!
Κωνσταντίνα
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 02 Μάϊ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 29, 2010 8:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ax ti einai kai ayto!!!!!!!!!!!!!!kai egw eixa sako xwris embryo.

meta kaneis apojesh kai se kauarizoyn giati diaforetika h xoriakh tha anebainei.den prokeite na mhdenistei pote..

h apojesh krataei poly ligo. se koimhzoyn kai soy kayharizoyn th mhtra.
den einai tipota.
meta apo ligo tha paei spitaki ths xwris na niwthei tipota.

koyragio kai mia megalh agkalia na ths dwseis apo emena.
to perasa kai jerw ton pono kai thn stenaxwria poy niwthei sthn cyxh ths.
Επιστροφή στην κορυφή
Χαμογελω
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 29, 2010 10:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.Αυτο πως γινεται βρε κοριτσια να υπαρχει σακος χωρις μωρο?η υπηρχε μωρο και παλινδρομησε?απο τον πρωτο υπερηχο ο γιατρος δεν ειχε δει τιποτα μεσα και της ειπε να κανει εξεταση αιματος αλλα δεν εκανε.Απο την αρχη ηταν χαλια με εμετους(ετσι ηταν σε ολες τις εγκυμοσυνες).Το μονο καλο ειναι οτι εχει δυο παιδια και αυτο θα ηταν το τριτο.Μακαρι ολα να πανε καλα με την αποξεση!μετα την αποξεση υπαρχει κινδυνος να μην μενει ευκολα εγκυος?
Επιστροφή στην κορυφή
Κωνσταντίνα
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 29, 2010 10:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ..
ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΘΡΟΜΒΩΣΗ ΣΤΟΝ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΕΜΒΡΥΟ. ΕΤΣΙ ΕΔΕΙΞΕ Η ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ.

ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΕΙ ΑΠΟ ΤΙ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΘΗΚΕ ΕΜΒΡΥΟ.
Επιστροφή στην κορυφή
Χαμογελω
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 30, 2010 9:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ιστολογικη πως γινεται?την ωρα που θα παει για αποξεση?στοιχιζει πολυ?
Εσεις που κανατε την αποξεση?σε δημοσιο η ιδιωτικο νοσοκομειο?η νυφη μου μπορει να την κανει στο Λαικο και στο Λητω και δεν ξερει που ειναι καλυτερα.
Επιστροφή στην κορυφή
Κωνσταντίνα
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 30, 2010 1:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΓΙΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΑΠΟ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ. ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΓΥΡΟ ΣΤΑ 500 ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΚΕΝΟ ΣΑΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΛΑΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ.....

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Χαμογελω
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 01, 2010 10:23 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα η νυφη μου ηταν να παει να κανει αποξεση.Τελικα θα παει να κανει β χοριακη γιατι δεν εχει κανει ως τωρα.Στον υπερηχο δεν φαινεται μωρο (9 εβδομαδων).Της ειπε αυτη που εκανε τον υπερηχο οτι μπορει να ειχε καθυστερημενη συλληψη. Υπαρχει περιπτωσγ βρε κοριτσια να ειναι δυο μηνων και να μην φαινεται?θα κανει σημερα χοριακη και μετα απο δυο μερες παλι.Απο εκει θα φανει το θεμα παιδιου η ετσι κι αλλιως αφου υπαρχει σακος θα ανεβει και η χοριακη?
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΝΘΟΥΛΑ
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 28 Φεβ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 01, 2010 1:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΧΑΜΟΓΕΛΑΚΙ,γεια σου.Φυσικα και ΔΕΝ φαινεται τιποτα στις 9 εβδομαδες.Αφου η κουκιδιτσα ειναι τοσο μικρη,τι να φαινεται?...ισα ισα που φαινεται στον υπερηχο.Και αν η εγκυμοσυνη δεν ειναι προβληματικη(με εμμετους ,ζαλαδες...κλπ),δεν μπορει η γυναικα να καταλαβει τιποτα.Μονο η απουσια περιοδου,κατι μας λεει..αλλα καμια φορα,ουτε αυτο.

Λιγες φορες εχουμε ακουσει για εγκυμοσυνη με κανονικη περιοδο?

ευχομαι η νυφη σου να βρεθει σημερα θετικη,στην χοριακη που θα κανει,και μεθαυριο να εχει διπλασιαστει!!!Σε συνδυασμο με εναν υπερηχο,θα καταλαβει ο γιατρος αν ολα πανε καλα.

ειδα οτι ρωτησες,πως ειναι δυνατον να υπαρχει σακος χωρις εμβρυο.ΕΙΝΑΙ!!!
ΤΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!!!...μου εξηγησαν και μενα,και θα σου τα πω και εγω με τη σειρα μου.Απο την ενωση του σπερματοζωαριου με το ωαριο ,το 70% γινεται "σακος" και το 30% "εμβρυο".
εαν η ενωση δεν ειναι καλη,(χρομωσωμικα αιτια...κλπ..),ο σακος μπορει να μας προκειψει αδειος! αυτο ειναι! της φυσης τα τερτιπια..!!!τι να κανουμε?....

καμια φορα,ομως,μπορει να εχει γινει πολυ νωρις ο πρωτος υπερηχος,και να μην φαινεται το εμβρυο.Αν πας σε λιγες μερες,και...σε αλλον γιατρο,μπορει να φαινεται μια χαρα το εμβρυο,και να ληξει εκει η αγωνια σας!!

...ας μην βιαστει να παει για αποξεση! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ με την χοριακη που θα κανει!!!φιλια!
Επιστροφή στην κορυφή
Χαμογελω
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 01, 2010 4:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πω πω μακαρι ολα να ειναι μια χαρα και να εχουμε μωρακι!οσο σκεφτομαι οτι θα πηγαινε για την επεμβαση χωρις να εχει κανει χοριακη παθαινω κατι..!!
Επιστροφή στην κορυφή
Demak
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 09 Νοέ 2008
Τόπος: AΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 01, 2010 5:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μα καλα...και ο γιατρος την πηγαινε για αποξεση χωρις να γινει μια χοριακη ???

βγηκαν τα αποτελεσματα της χοριακης?
Ελπιζω τελικα να μην χρειαστει αποξεση και να της πανε ολα καλα !
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 02, 2010 9:12 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα θα κανουν αναρροφηση.Ο γιατρος της ειχε πει να κανει χοριακη αλλα δεν εκανε!εχθες εδειξε 40+χιλιαδες με φ.τ. απο 60000 και πανω.Θα δουμε αν ανεβει σε δυο μερες.
Επιστροφή στην κορυφή
Χαμογελω
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 02, 2010 3:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελειωσε το θεμα..εγινε η επεμβαση και ο ηλιθιος ο γιατρος τους ειπε οτι δεν υπαρχει λογος να κανουν ιστολογικη!
Το φοβερο της υποθεσης?ο γιατρος αυτος ειναι ο ιδιος που μου εβγαλε την πιστη στο ικα Μοσχατου για τις εξετασεις θρομβοφιλιας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
anneza
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 16 Μάρ 2007
Τόπος: AΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 02, 2010 5:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαμογελω
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ Η ΝΥΦΗ ΣΟΥ ΒΙΑΣΤΗΚΕ ΠΟΛΥ..ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΕΞΕΛΙΣΕΤΑΙ ΑΝ ΕΞΕΛΙΣΕΤΑΙ,ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΔΙΝΕ ΑΥΤΟ ΜΙΑ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΕΙΚΟΝΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.!!
ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΕΤΡΗ ΓΝΩΜΗ.

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΗΞΗ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΝΥΦΗ ΣΟΥ Hug
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 02, 2010 6:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πηγε σε αλλον γιατρο που ειχε τρισδιαστατο υπερηχο και δεν υπηρχε τιποτα μεσα.Της ειπε ουτε μια στο εκκατομυριο δεν εισαι εγκυος.Η βλακεια για μενα ειναι που δεν κανανε ιστολογικη.Τελος παντων εμενα εβγαλε μαλλια η γλωσσα μου ας κανει ο καθενας οτι θελει. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Κωνσταντίνα
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 02, 2010 7:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΠΕΙΔΗ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΘΑ ΑΝΕΒΑΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ. Ο ΣΑΚΟΣ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ (ΜΕΧΡΗ ΕΝΟΣ ΣΗΜΕΙΟΥ ΒΕΒΑΙΑ) ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΡΥΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ......

ΕΜΕΝΑ ΝΥΧΤΑ ΜΕ ΚΑΤΕΒΑΣΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ...

ΣΤΙΣ 7 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΑΝΕΙ ΣΑΚΟΣ ΚΑΙ ΕΜΒΡΥΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΜΕΤΑ ΚΑΡΔΟΥΛΑ. ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑΝΕ ΜΕΧΡΗ ΤΗΝ 9Η ΔΒΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΑΡΓΑ Η ΣΥΛΛΗΨΗ.. Η ΤΑΠΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΑΞΑΝΕ ΣΩΣΤΑ...

ΤΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΑ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ......
Hug
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Εξετάσεις - Αποτελέσματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης