Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
καμπυλη ζαχαρου και πρωινο ζαχαρο
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Εξετάσεις - Αποτελέσματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
val
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 05 Απρ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 08, 2010 9:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

newbie G

Και καλά θα κάνεις τότε ναμην το ψάξεις άλλο γλυκιά μου. Μόνο εσύξέρεις τι είναι καλό για σένα. Εγώ απλά ένιωσα ότι η αγαπημένη Εκκίνηση πήγε να βρεί τον μπελά της γι αυτό και επενέβην.
Το παν είναι η ψυχική σου ηρεμία, αυτή είναι ο καλύτερος σύμμαχος Wink
Σου εύχομαι όλα ν πάνε καλά!

ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
newbie G
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 30 Αύγ 2010
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 08, 2010 10:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

val έγραψε:
newbie G

Και καλά θα κάνεις τότε ναμην το ψάξεις άλλο γλυκιά μου. Μόνο εσύξέρεις τι είναι καλό για σένα. Εγώ απλά ένιωσα ότι η αγαπημένη Εκκίνηση πήγε να βρεί τον μπελά της γι αυτό και επενέβην.
Το παν είναι η ψυχική σου ηρεμία, αυτή είναι ο καλύτερος σύμμαχος Wink
Σου εύχομαι όλα ν πάνε καλά!

Όχι καλέ, γιατί να βρει το μπελά της; Σιγά μην την μαστιγώσουμε κιόλας! Laughing

Ήρθες και γέμισες τη ζωή μας φως!
Επιστροφή στην κορυφή
karkinaki
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 15 Ιούν 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 08, 2010 5:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοριτσια τι να πω ??
πραγματι οι γιατροι ειναι ενα βασανο τεραστιο....χτες πηγα σε καθηγητη ενδοκρινολογιας (ο πιο γνωστος της θεσνικης) εσκασα 70 € ωραια ευρουδακια και μου ειπε οτι ειμαι μια χαρα και οτι η καμπυλη νηστειας και 2ωρης ειναι αριστη και οτι δε χρειαζεται να ψαξω παραπανω ινσουλινη ...τι να πω...?? δε συσχετισε το κυστικο ωαριο με το ζαχαρο μου ..αν ηταν ετσι θα πρεπε οι διαβητικες γυναικες να μη μενουν εγκυες....τωρα εγω τι να πω; μου επε οτι ετυχε το κυστικο και συμβαινει σε πολλες γυναικες και οτι δε θελει παραπανω ψαξιμο...

κουραστηκα και ακομα δεν αρχισα...εμενα μου συσχετισαν το κυστικο ωαριο με την ανατομια της αριστερης ωοθηκης που ειναι πισω απο τη μητρα..παντως ε γω ειλικρινα ευχαριστω την εκκινηση για την προσπαθεια της να μας κατατοπισει με τις γνωσεις της και γι αυτο εξαλλου μπηκα στη διαδικασια να το ξαναψαξω...κοριτσια θα κανω και 2η ωοληψια μετα το νεο ετος και ευχομαι να μη χριεαστει να εντατικοποιησω τις εξετασεις δηλαδη να δω και ινσουλινη...ο ενδοκρινολογος ηταν καθετος οτι δε συντρεχει λογος ανησυχιας...ο Θεος βοηθος!
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 09 Φεβ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 09, 2010 12:17 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karkinaki τον θυρεοειδή σου τον κοίταξε ο ενδοκρινολόγος;
Έχεις πρόσφατες εξετάσεις από Τ3, Τ4, TSH ή δεν στα ζήτησε;
karkinaki
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 09, 2010 1:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι virginia,
ολα αριστα στο θυροειδη , εξαλλου επιεδη παλια ειχα κατι περιεργες ταχυκαρδιες εχω κανει και ειδικη εξεταση με σπινθηροκατι...τελος παντων .... και οι ορμονες αναπαραγωγης και αυτες πολυ καλες...τι να πω...
τεσπα ...

θα το αφησω λιγο στην ακρη...και θα δω απο το νεο ετος...ρε κοριτσια ποσοι πλανητες ειναι πανω παο το κεφαλι μας...εμεςι οι καρκινοι ποτε θα συνελθουμε ; απο τη μια γκαντεμια στην αλλη...τωρα πρξστηκε το ποδι του αντρα μου στο γονατο και τρεχουμε για μαγνητικη..αν σας πω σε ενα 2μηνο τι μας εχει τυχει ...ελεος....θα μας τα φανε τα λεφτα οι γιατροι!!!!
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 30 Αύγ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 09, 2010 2:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karkinaki έγραψε:
ναι virginia,
ρε κοριτσια ποσοι πλανητες ειναι πανω παο το κεφαλι μας...εμεςι οι καρκινοι ποτε θα συνελθουμε ; απο τη μια γκαντεμια στην αλλη...τωρα πρξστηκε το ποδι του αντρα μου στο γονατο και τρεχουμε για μαγνητικη..αν σας πω σε ενα 2μηνο τι μας εχει τυχει ...ελεος....θα μας τα φανε τα λεφτα οι γιατροι!!!!

Και δεν είστε οι μόνοι! Κι άλλα ζώδια πλήττονται. Κάτι είναι ανάδρομο, αλλά δεν ξέρω τι. Rolling Eyes

Ήρθες και γέμισες τη ζωή μας φως!
Επιστροφή στην κορυφή
karkinaki
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 09, 2010 4:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

newbie g θελω να φυγει το 2010 μονο αγγουρια μας εφερε ..κατι σε γλυκακι ευχομαι και ελπιζω το 11!!! Embarassed
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 15, 2010 12:34 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εκκινη$η βοηθεια!!!
εκανα επαναληπτικη καμπυλη το ΑΧΕΠΑ και παλι η καμπυλη μου ειναι με πολυ χαμηλο ζαχαρο μεταγευματικα. Ελαβα 75 γρ γλυκοζης και ενω $ΤΟ ΜΗΔΕΝ ΗΜΟΥΝ 81 μετα $το 30 λεπτο εκανα το πιο ψηλο 118 και μετα ολα $το 65-70 και ςτο 120 λεπτο εκανα υπογλυκαιμια 46!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
αου ο γιατρος με ρωτη$ε αν εκανα ταχυκαρδια ή εφιδρω$η!!!!
μου ειπε οτι ειναι οκ η καμπυλη αλλα εν καιρω θα το παρακολουθουμε....τωρα τι θελει να πει ο ποιητης???
πες μου ςε παρακαλω τι $κ@τ@ να κανω!!! κοντευω να τρελαθω.ειπα οτι οκ το πρωτο μικροβιολογικο ηταν λαθος ...κι ομως τωρα??? αου επαληθευτηκαν τα αποτελε$ματα...

ελεος πια ..αντε να χω υψηλο ζαχαρο ...τωρα ςε θελω που εγω εχω καταρριψει τα προγνω$τικα!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 15, 2010 12:38 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εκκινη$η βοηθεια!!!
εκανα επαναληπτικη καμπυλη το ΑΧΕΠΑ και παλι η καμπυλη μου ειναι με πολυ χαμηλο ζαχαρο μεταγευματικα. Ελαβα 75 γρ γλυκοζης και ενω $ΤΟ ΜΗΔΕΝ ΗΜΟΥΝ 81 μετα $το 30 λεπτο εκανα το πιο ψηλο 118 και μετα ολα $το 65-70 και ςτο 120 λεπτο εκανα υπογλυκαιμια 46!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μου ειπε οτι ειναι οκ η καμπυλη αλλα εν καιρω θα το παρακολουθουμε....τωρα τι θελει να πει ο ποιητης???
πες μου ςε παρακαλω τι $κ@τ@ να κανω!!! κοντευω να τρελαθω.ειπα οτι οκ το πρωτο μικροβιολογικο ηταν λαθος ...κι ομως τωρα??? αου επαληθευτηκαν τα αποτελε$ματα...

ελεος πια ..αντε να χω υψηλο ζαχαρο ...τωρα ςε θελω που εγω εχω καταρριψει τα προγνω$τικα!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 10 Ιαν 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 15, 2010 8:01 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karkinaki έγραψε:
εκκινη$η βοηθεια!!!

Με τι τιμες ινσουλίνης karkinaki? Αυτο μας ενδιαφερει...
μεχρι το 30λεπτο εισαι φυσιολογική, μπορουμε να δεχτουμε οτι επανερχεσαι σχετικα γρήγορα στο 60λεπτο, αλλα εχει σημασια να δουμε ποση ινσουλίνη ξοδεύεις για την επαναφορα...
Κι αυτο δειχνει οτι εχεις θεμα γλυκια μου, δεν χρειαζεται να ειναι ψηλό για να μας βάλει σε υποψίες... Οι ανθρωποι που εχουν θεμα με το ζάχαρο δεν κανουν μονο υψηλές τιμές.
Ακομα και η υπογλυκαιμια δειχνει οτι κατι δεν εχει ρυθμιστεί καλα.
Ειχες κανει απο την αρχη φορτιση για την 2η καμπύλη?
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 15, 2010 8:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sad Sad Sad
Oxi giati o γιατρος θεωρει οτι δε $υ$χετιζεται το ζαχαρο με το κυ$τικο ωαριο και επειδη ειναι πολυ ακριβη η εξετα$η ειπα να την αποφυγω Sad Sad

τωρα αναγκα$τικα πρεπει να παω $ε γιατρο αναπαραγωγης...και φτου και απο την αρχη!!!

πειτε μου παιδια με πμ καποιον καλο γιατρο...αναπαραγωγης!!
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 20 Δεκ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 15, 2011 7:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Koρίτσια μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στις εξετάσεις μου μέχρι να παω στο γιατρο:
Καμπύλη ζαχαρου

Γλυκόζη 75γρ

Χρόνοι: 0 89
60 129
90 113
120 101
Φ.Τ. 70-110

Καμπύλη ινσουλίνης ΦΤ 4-25
75 γρ γλυκοζη
Χρόνοι: 0 7
60 61
90 40
120 22
Επιστροφή στην κορυφή
karkinaki
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 15, 2011 9:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rose έγραψε:
Koρίτσια μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στις εξετάσεις μου μέχρι να παω στο γιατρο:
Καμπύλη ζαχαρου

Γλυκόζη 75γρ

Χρόνοι: 0 89
60 129
90 113
120 101
Φ.Τ. 70-110

Καμπύλη ινσουλίνης ΦΤ 4-25
75 γρ γλυκοζη
Χρόνοι: 0 7
60 61
90 40
120 22

ροσε η καμπυλη ζαχαρου ειναι εξαιρετικη αλλα η ινσουλινης δεν εχω ιδεα.
καλυτερα να τις δει η εκκινηση...
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 16, 2011 11:06 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η καμπύλη ζαχάρου σου ειναι μια χαρά, απλά δεν εχει γραμμική επαναφορά...
Δηλαδή η τιμή του 2ωρου θα πρεπει να ειναι κοντα στη νηστείας (χρόνος 0)

Η ινσουλίνη σου μια χαρά σ ολη την καμπύλη, αλλα κι αυτη δεν εχει γραμμική επαναφορά.
Θα πρεπει να ερχεται στην τιμή νηστείας.

Ειχες κανει την 3ημερη φόρτιση με υδατάνθρακες πριν?
αν δεν την ειχες κανει μην δίνεις σημασία στ αποτελέσματα ειναι αχρηστα.
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 16, 2011 11:30 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Oxi δεν έχω κάνει 3ημερη φορτιση με υδατάνθρακες. Τί ναι πάλι τούτο;
Πρέπει να τη ξανακάνω;
Επιστροφή στην κορυφή
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 16, 2011 11:55 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποιος σου την εδωσε την καμπύλη?
ενδοκρινολόγος?
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 16, 2011 12:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παθολόγος αλλά δεν μου είπε τίποτα για τους υδατανθρακες. Ούτε στη Βιοιατρική μου ε'ιπαν κάτι που ρώτησα.
Επιστροφή στην κορυφή
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 16, 2011 7:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν μπορείς, εχουμε αναλύσει παλιοτερα εκτενέστατα το θεμα.
Καμπύλη ζαχάρου και ινσουλίνης (ψάξτο λιγο μες το φορουμ, εχουμε βάλει πολλές λεπτομερειες).

Η καμπύλη πρεπει να γινεται μετά απο τριήμερη φόρτιση του οργανισμού με υδατάνθρακες και μαλιστα, "κακα λιπαρά", ωστε να αποδείξει τη λειτουργία του το πάγκρεας υπο "δύσκολες συνθήκες".

Επί 3 μέρες, τρώς του σκοτωμού σουβλάκια, πίτσες, χαμπουργκερ, γλυκά αναψυκτικά ο,τι απαγορευμένο κυκλοφορεί στο εμπόριο (τυποποιημένα, κρουασάν, γαριδάκια, πατατάκια, φουντούνια κλπ) κοινώς ο,τι απαγορεύεται στους νοήμονες ανθρωπους και μετά πας και κανεις την καμπύλη (την 4η μέρα).

Χωρίς τη φόρτιση τα αποτελέσματα δεν αξιολογούνται.

Επισης, καλο ειναι οταν κανουμε την καμπύλη για διερευνηση υπογονιμότητας (δηλ. ειτε εισαι πολυκυστικού, ειτε υπαρχουν υπονοιες οτι μπορει να εχεις αντίσταση κλπ), καλο ειναι να κανουμε την 3ωρη καμπύλη με χρόνους δίωρης (δηλ. χρόνοι 0, 30, 60, 90, 120 ΚΑΙ 180).

Αυτο συμβαίνει γιατι υπαρχει η πιθανότητα να μην ανιχνεύεται καποιο θεμα στην 2ωρη καμπύλη, αλλά να υπαρχουν ανεβοκατεβάσματα ("τραμπάλα" των τιμών) στο 3ωρο.
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 16, 2011 8:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πω, πω τέλεια θα φαω ο,τι jung food υπάρχει. Και είμαι από δίαιτα και θα μου έρθει λουλούμι το 3ημερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 17, 2011 7:33 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για τις περισσοτερες απο μας ειναι οι ωραιοτερες και πιο απελευθερωμένες μέρες απο ενοχή της ζωής μας Smile)))))))))))

Ψάξε ομως και τα σχετικά τοπικ
γιατι εχουμε γράψει πολλά εκει.
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 31 Μάϊ 2011

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 30, 2012 7:48 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημερα!
Δεν εχω κανει καμπυλη ζαχαρου αλλα, την απλη εξεταση
ζαχαρο 103 Φυσιολογικη τιμη 70-110
κλασμα γλυκοζιλιωμενης 5.1 Φυσιολογικη τιμη 4.0-6.0
ολικη γλυκοζ/νη 6.0 Φυσιολογικη τιμη 4.8-7.8

θα ηθελα τη γνωμη σας αν με την απλη εξεταση ζαχαρου επειδη ειμαι περιπου στο οριο χρειαζετε να κανω καμπυλη? Rolling Eyes
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 30, 2012 3:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η γλυκ/νη σου και η ολική γλυκ/νη ειναι μια χαρά.
Η τιμή του ζαχάρου δεν εχει καμμία αξία ετσι, ειναι μια τυχαία τιμή.
Δεν δείχνεις να εχεις καποιο θεμα.
Απο κει και περα λεπτομέρειες μονο η καμπυλη δείχνει.
Να ξεκαθαρίσουμε ομως κατι :
Αν (υποθετικά μιλάω) τα πρωινα ή τα μεσημεριανά σου ζάχαρα εχουν αυξημένη τιμή, αλλά καποια αλλη τιμή μες τη μέρα τα ρίχνει και εξισσοροπεί το μέσο ορο, αυτο δε θα φανει απο τη γλυκ/νη γιατι η γλυκ/νη ειναι ακριβώς αυτο : ο μεσος ορος.
Η καμπύλη σου δείχνει με χρόνους που υπαρχει (αν υπαρχει πρόβλημα).
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 30, 2012 4:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκκινηση έγραψε:
Η γλυκ/νη σου και η ολική γλυκ/νη ειναι μια χαρά.
Η τιμή του ζαχάρου δεν εχει καμμία αξία ετσι, ειναι μια τυχαία τιμή.
Δεν δείχνεις να εχεις καποιο θεμα.
Απο κει και περα λεπτομέρειες μονο η καμπυλη δείχνει.
Να ξεκαθαρίσουμε ομως κατι :
Αν (υποθετικά μιλάω) τα πρωινα ή τα μεσημεριανά σου ζάχαρα εχουν αυξημένη τιμή, αλλά καποια αλλη τιμή μες τη μέρα τα ρίχνει και εξισσοροπεί το μέσο ορο, αυτο δε θα φανει απο τη γλυκ/νη γιατι η γλυκ/νη ειναι ακριβώς αυτο : ο μεσος ορος.
Η καμπύλη σου δείχνει με χρόνους που υπαρχει (αν υπαρχει πρόβλημα).

Πριν 6 μηνες ειχα ξανακανει για ζαχαρο και το αποτελεσμα ηταν 109.
για σιγουρια πριν ξεκινησω εξωσωματικη(μετα το Πασχα) θα κανω καμπυλη ζαχαρου, γιατι μου ειχε τυχη στην τελευταια προσπαθεια παλλινδρομιση συν της τοσες αποτυχιες Sad

Εκκινηση σε ευχαριστω για την απαντηση
Site Admin

Ένταξη: 20 Δεκ 2006

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 30, 2012 6:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τις εξετάσεις αυτές γιατί τις κάνουμε; Η παθολογική καμπύλη ζαχάρου και οι παθολογικές τιμές γλυκοζιλιωμένης είναι υπεύθυνες για αδυναμία σύλληψης/εμφύτευσης ή απλώς τα ελέγχουμε για να μην υπάρξει πρόβλημα ζαχάρου αν προκύψει εγκυμοσύνη;
11/2008 Υιοθέτησα τη μπουμπού μου!!!

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SNOUPI
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 23 Φεβ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 30, 2012 7:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θυμάμαι καλά έχει να κάνει και με την ποιότητα των ωαρίων...

Σε ευχαριστώ για αυτό το θαύμα Παναγίτσα μου...
Επιστροφή στην κορυφή
Εκκινηση
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 30, 2012 11:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SNOUPI έγραψε:

thumbs up
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 31, 2012 4:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SNOUPI έγραψε:

Aν καταλαβα καλα, το αυξημενο ζαχαρο(αχ αυτα τα ατοιμα τα γλυκακια τρωω παρα πολλα ειναι μεγαλος πειρασμος Rolling Eyes ) με το να επιρεαζει την ποιοτητα των ωαριων αρα εμποδιζει τη συλληψη;; μηπως σταθηκε εμποδιο σε ολες μου της προσπαθειες....
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 01 Ιούλ 2009
Τόπος: ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 31, 2012 5:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tweety. έγραψε:
SNOUPI έγραψε:

Aν καταλαβα καλα, το αυξημενο ζαχαρο(αχ αυτα τα ατοιμα τα γλυκακια τρωω παρα πολλα ειναι μεγαλος πειρασμος Rolling Eyes ) με το να επιρεαζει την ποιοτητα των ωαριων αρα εμποδιζει τη συλληψη;; μηπως σταθηκε εμποδιο σε ολες μου της προσπαθειες....

τετοια λεγε μου....τετοια λεγε μου!!!
nafi
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 07 Ιαν 2012

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 31, 2012 7:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και το καφέ σκέτο θα τον πίνω ... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
tweety.
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 31, 2012 8:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ελενα!!!!!! έγραψε:
tweety. έγραψε:
SNOUPI έγραψε:

τετοια λεγε μου....τετοια λεγε μου!!!

μακαρι να κανω λαθος και να μην ισχυει.
παντα εχω αυξημενο ζαχαρο, υπαρχει περιπτωση την παλλινδ. που ειχα να ηταν αιτια το ατιμο το ζαχαρακι, γιατι στην περιπτωση μας συμβαινη να εχουμε ανεξηγητη υπογονομοτητα και αυτο ειναι που μας τρελενη περισοτερο, γιατι αν ξεραμε τη φταιει (εκτος το αγχως) τουλαχιστον θα προσπαθουσαμε να το διορθοσουμε(αν γινοταν φυσικα)
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Εξετάσεις - Αποτελέσματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης