Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
Τα κορίτσια του Μαρτίου
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Αποτελέσματα προσπαθειών
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
marag
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 12 Οκτ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 29, 2011 3:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

theodora79 μου
ναι, ήταν η πρώτη μου προσπάθεια.
Η χοριακή χθες ήταν 50, σήμερα 35, λες να χρειαστεί να κάνω κι εγώ απόξεση?
Φιλιά!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karkinaki
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 15 Ιούν 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 29, 2011 4:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MARAQ

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ για τη βιοχημικη κυηση. το θετικο ομως ειναι οτι εγινε η συλληψη!

δε θα χρειαστει να κανεις αποξεση γιατι η χοριακη ειναι πολυ χαμηλη, οποτε πιστευω σε 3-4 μερες θα αδιαθετησεις.

ευχομαι την επομενη φορα να πανε ολα καλα Wink
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 03 Φεβ 2009
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 29, 2011 4:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marag μου,
αφού η χοριακή μειώνεται έτσι νομίζω ότι δεν μπαίνει θέμα απόξεσης.
Νομίζω ότι ήταν βιοχημική κύηση, αν ξέρουν και άλλα κοριτσάκια ας με διορθώσουν.
Επιστροφή στην κορυφή
elena_v
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 29, 2011 4:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το karkinaki με πρόλαβε
Επιστροφή στην κορυφή
karkinaki
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 29, 2011 4:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marag έγραψε:
ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια..
Το Σάββατο θα πάω για χοριακή που θα πρέπει να είναι μηδενική.
Καμία συμβουλή από όσες το έχετε περάσει, όσον αφορά την αιτία της αποβολής?
Γιατί το μόνο που σκέφτομαι τώρα, είναι τι να κάνω για να μη μου ξανασυμβεί...

δεν υπαρχει σιγουρη απαντηση...συνηθως οι γιατροι αν η αποβολη ειναι η πρωτη δεν την λαμβανουν καν υποψιν...λενε ετυχε. εξαλλου σε καθε εγκυμοσυνη υπαρχει πιθανοτητα 15%στο α τριμηνο να εχεις αποβολη....ε ειμασταν απο τις τυχερες Laughing Laughing Laughing και γω ειχα μια βιοχημικη το δεκεμβρη που μας περασε και ο γιατρος ουτε που το εξετασε γιατι...μαλλον κακης ποιοτητας εμβρυο-κυημα....το θετικο ειναι οτι τα καταφερες απο μονο του αυτο ειναι σημαντικο....
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 29, 2011 4:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστώ κορίτσια.. μου δώσατε θάρρος, μακάρι να μη χρειαστεί απόξεση..

karkinaki ήταν η 2η αποβολή αυτή..
και σκέφτομαι ότι έκανα και προεμφυτευτικό, οπότε ούτε για χρωμοσωμική ανωμαλία πρόκειται...
Επιστροφή στην κορυφή
theodora79
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 05 Φεβ 2011
Τόπος: ΦΑΛΗΡΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 29, 2011 9:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με προλαβες τωρα γιατι θα σου ελεγα να κανεις προεμφυτευτικο που εκανα και εγω βεβαια αλλα παλι αιμα ειχα οπως και τις προηγουμενες φορες αρα κακως εκανα γιατι ειχα 8 γονιμοποιημενα και μου χαλασανε τα 4 ετσι και τωρα εχω προβλημα με το σπερμα.Και εγω καθομουν στο κρεβατι και σηκωνουμουν για τσισα και κακα βαλε λοιπον γυρω στις 8-10 φορες γιατι επινα πολυ νερο.Την τελευταια φορα ομως με την παπια σηκωνομουν μονο μια φορα.Σκεψου οτι οταν σηκωθηκα ημουν τοσο μουδιασμενη που δεν μπορουσα να περπατησω καλα.Ετσι ομως θεραπευεται η αποκολληση δυστυχως και παλι το ιδιο θα ξανακανα.Ταλαιπωρια μεγαλη αλλα τι να γινει ας πουμε οτι ταλαιπωρια ειναι και η εξωσωματικη,αλλες κανουν παιδια σαν κουνελες και τα πετουν στα ιδρυματα :poed
Επιστροφή στην κορυφή
marilena
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 16 Φεβ 2007
Τόπος: ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 8:41 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι ρε marag κοριτσι μου λυπαμαι... Sad Sad Sad
δεω ξερω τι να πω...ξεσπασε και μετα αστο πισω σου...δεν χαθηκε ο πολεμος μια μαχη χαθηκε ..
στεναχωρεθηκα τωρα...
Επιστροφή στην κορυφή
elena_v
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 9:25 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε σχέση πάντως με τον προεμφυτευτικό, δεν ξέρω αν μπορούν να ελεγχθούν όλες οι χρωμοσωμιακές ανωμαλίες. Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα από την περιγραφή που μου είπε γεννετιστής, γιατί είναι λίγα τα κύτταρα που παίρνουν για να μπορούν να ελεγχθούν όλα τα χρωμοσώματα
Επιστροφή στην κορυφή
karkinaki
Τύμπανο
Τύμπανο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 11:03 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

....φανταζομαι οτι ολα τα αλλα τα ελεγξατε; νι κυτταρα θρομβο κλπ κλπ;

τι να πω; απο σπερμα πως πατε;
ο εξωσω τι σου ειπε;
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 24 Οκτ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 11:16 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοριτσια Καλημερα!!!!
Περιμενω αποτελεσματα χοριακης σε λιγοτερο απο μιαα ωρα και εχω μουδιασει εντελως.
Δεν εχω και ιδιαιτερα καλο προαισθημα. Εχει ξεπρηστει και το στηθος μου που πριν απο τρεις μερες ηταν τουμπανο.
Χρειαζομαι ψυχολιγικη υποστηριξη.
Επιστροφή στην κορυφή
marilena
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 11:32 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tzianna σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 11:35 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστω Μαριλενα μου. Δεν την αντεχω αυτη την αγωνια. Ας ειναι θετικο Θεε μου...
Επιστροφή στην κορυφή
marilena
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 11:37 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και γιατι να μην ειναι?
σου ευχομαι τριψηφιο νουμερο!αυτη η αναμονη σκοτωνει!και να φανταστεις σε ενα τεταρτο την εχουν ετοιμη τι μας βαζουν κλαι περιμενουμε ωρες?
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 11:45 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη. Σοβαρα σε ενα τεταρτο βγαινει η απαντηση?
εμενα μου ειπανε σε δυο ωρες... Καλα σαδιστες ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 11:49 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι η τεταρτη προσπαθεια μου. Ειχα μια φορα ενα θετικο αλλα ηταν πολυ χαμηλη η αρχικη χοριακη, μετα διπλασιαζοταν κανονικα αλλα κατεληξε σε εξωμητριο. Οποτε ως τωρα οταν περιμενα τηλ τα αποτελεσματα δεν ηταν ευχαριστα.
Εχω καταντησει κοτα απο το φαβο μου.
Μεχρι χθες ημουν χαλαρη, ειναι η πρωτη φορα που δεν ηθελα να περασουν οι μερες για να κανω το τεστ. Φοβερο ε?
Επιστροφή στην κορυφή
marilena
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 11:52 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καθε φορα ειναι τα ηδια πραγματα και συγχρονως ολα διαφορετικα!τι να πεις υπομονη κανουμε ολοι ...αλλα σε ολες τις προσπαθειες οι 12 μερες ειναι.....μαρτυριο
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 11:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επρεπε να με ειχαν παρει ως τωρα....
Μαλλον ειναι αρνητικο και δεν τους ειναι ευχαριστο να το πουν.Τα εχω παιξει.
Επιστροφή στην κορυφή
marag
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 12:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ για την αγάπη σας....

Karkinaki
θεωρώ ότι τα έχουμε ελέγξει όλα αυτά στην προηγούμενη βιοχημική.. το σπέρμα είναι καλό.. τι να πω...
με τον εξωσω έχω μιλήσει μόνο τηλεφωνικά, θα μιλήσουμε από κοντά αφού μηδενιστεί η χοριακή μου...

tzianna
καλά αποτελέσματα!!!! μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε τέλεια!!!
Επιστροφή στην κορυφή
marilena
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 12:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γιατι δεν παιρνεις εσυ?απο το κεντρο περιμενεις τηλεφωνο?
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 12:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο τον γιατρο μου. Συγνωμη αν σε επρηξα.Θα παρω τωρα
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 12:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πηρα δεν μου απαντησε.... Στην αναμονη ....
Επιστροφή στην κορυφή
marilena
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 12:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλε τι με επρηξες ???????????/πλακα κανεις αγωνια εχω!!!!!!εδω ολες συμπασχουμε μην το ξεχνας!
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 12:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαλλον θα βρισκεται σε καμια ωοληψια ή κατι τετοιο, αποκλυεται να με αφηνει επιτηδες σε εγωνια.
Επιστροφή στην κορυφή
marag
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 12:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tzianna μου
μη βάζεις τέτοιες σκέψεις στο μυαλό σου.. σίγουρα δεν το κάνει επίτηδες ο γιατρός σου..
κάνε λίγη υπομονή και θα δεις που το αποτέλεσμα θα είναι +++ !!
Αν πάρεις στο κέντρο δεν θα σου πουν?
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 12:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχως κοριτσια αρνητικο παλι.
Επιστροφή στην κορυφή
marilena
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 12:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ξερω τι ναπω.... Sad Sad Sad
λυπαμαι ...
μην εγκαταλειπεις ομως ...η επομενη θα ειναι η τυχερη σου!
Επιστροφή στην κορυφή
marag
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 12:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου..
Σε καταλαβαίνω πώς νιώθεις, το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο, αλλά μην τα παρατάς!!
Κάθε αποτυχία μας φέρνει πιο κοντά στο επιθυμητό, μας κάνει πιο δυνατές...
Ανασυγκροτήσου, πάρε μια βαθιά ανάσα και προχώρα.. Σκέψου ότι δεν είσαι μόνη σου σε αυτή την προσπάθεια, όλες εδώ έχουμε τον ίδιο στόχο και που θα πάει.. θα τον πετύχουμε!!
Σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου η επόμενη φορά να είναι η τελευταία και η τυχερή...!!!
Σου στέλνω μία τεράααααστια αγκαλιά... BigHug
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 3:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σας ευχαριστω κοριτσια για την συμπαρασταση. Δεν θα πω οτι δεν ειμαι στεναχωρημενη γιατι ειμαι. Ομως δεν θα το βαλω κατω, κοιταω μπροστα και ευχομαι το θαυμα να ειναι καπου εδω κοντα για ολες εμας που προσπαθουμε και που ταλαιπορουμαστε.
Επιστροφή στην κορυφή
marilena
Κιθάρα
Κιθάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 30, 2011 4:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπραβο marag και μπραβο tzianna !ετσι πρεπει δυνατες για να τα καταφερουμε...και θα τα κταφερουμε!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Αποτελέσματα προσπαθειών Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 10 από 11

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης