Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
ΕΝΕΣΗ ARVEKAP TEXNHTH EΜΜΗΝΟΠΑΥΣΗ

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΜΠΟΥΜ
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 31 Οκτ 2010
Τόπος: ARGOS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 26, 2011 7:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΕΝΕΣΗ ARVEKAP TEXNHTH EΜΜΗΝΟΠΑΥΣΗ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ARVEKAP ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΛΟΓΟ ΕΝΟΣ ΑΔΕΝΟΜΙΩΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΥΘΜΕΝΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ.Η ΠΡΩΤΗ ΕΝΕΣΗ ΗΤΑΝ Η 11,25 ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΙΑ 152 ΗΜΕΡΕΣ ΑΦΟΥ ΓΙΑ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΛΙΓΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΤΙΣ 3 ΦΟΡΕΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΑΔΕΝΟΜΙΩΜΑ ΜΙΚΡΗΝΕ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΤΕΛΟΣ ΙΟΥΛΙΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΕΜΠΤΕΜΒΡΙΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΕ ΔΙΔΥΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥΣ ΠΕΝΤΕΜΙΣΗ ΜΗΝΕΣ.Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΝΕΣΗ ΠΑΛΙ 11,25 ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ 72 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΒΑΛΟ ΣΤΙΣ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ 2 ΕΝΕΣΗΣ 3,75 ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΤΙΣ 28 ΗΜΕΡΕΣ ΚΡΑΤΗΣΕ 96 ΗΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΕΠΑΘΑ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ.ΦΥΣΙΚΑ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΟΡΙΟ.ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ? BigHug
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξάνδρα
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 03 Φεβ 2009
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 03, 2011 3:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ ενέσεις ARVEKAP έχω κάνει λόγω ενδομητρίωσης μετά από τις δύο επεμβάσεις που είχα κάνει. Την πρώτη φορά έκανα 1 κάθε μήνα για 7 μήνες και την 2η φορά έκανα 2 ενέσεις ανά τρίμηνο.

Παρόλα αυτά δεν είχα καμία παρενέργεια αλλά δεν ήμουν και σε φάση να μείνω έγκυος. Ήταν πολυ πριν παντρευτώ.
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 03 Απρ 2011

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 22, 2012 3:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοριτσια γεια σας.Εχω κανει επεμβαση για κυστη ενδομητριωσης και μετα την θεραπεια με τις Arvecap για 6 μηνες.Ηθελα να σας ρωτησω αν κανατε τπτ αλλο αφου τελειωσατε την θεραπεια με τις ενεσεις.το ρωταω αυτο γιατι μια γνωστη μου με παρομοιο περιστατικο μετα την θεραπεια με τις ενεσεις ο γιατρος της εδωσε αντισυλληπτικα.
Επιστροφή στην κορυφή
foteini
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 05 Σεπ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 22, 2012 8:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατ
κι εγώ είμαι σε καταστολή με άρβεκαπ λόγω ενδομητρίωσης. Είναι η δεύτερη φορά που κάνω καταστολή. Ούτε την πρώτη φορά έκανα μετά κάτι άλλο, π.χ. αντισυλληπτικά όπως λές, ούτε τώρα θα κάνω.
Αντισυλληπτικά μετά από άρβεκαπ.... Περίεργο... Η αλήθεια είναι πως δεν το έχω ξανακούσει....
Κατ
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 22, 2012 9:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

foteini σε ευχαριστω για την απαντηση!!Καλο κουραγιο με τις Arvecap.Εγω ευτυχως τελειωσα.Ουτε εμενα μου εχει δωσει τπτ ο γιατρος και ανησυχουσα,αλλα μαλλον ο καθε γιατρος ακολουθει την δικια του μεθοδο.
Επιστροφή στην κορυφή
mari
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 04 Νοέ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 24, 2012 9:36 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

averkap εκανα 3 φορες μετα απο 3 χειρουργεια...

σε ευχαριστω θεε μου!!!!!!
επιτελους ηρθαν τα ζουζουνια μου!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Κατ
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 24, 2012 1:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mari έγραψε:
averkap εκανα 3 φορες μετα απο 3 χειρουργεια...

πω πω...απορω πως επιβιωσες απο τις εξαψεις...
Επιστροφή στην κορυφή
ELISA
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

Ένταξη: 30 Απρ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 20, 2013 1:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετά από λαπαροσκόπηση τον προηγούμενο μήνα που βρέθηκαν εστίες ενδομητρίωσης, κάνω τρίμηνη καταστολή με ενέσεις arvecap. Παρόλα αυτά αυτό το μήνα αδιαθέτησα κανονικά στην ώρα μου. Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς κάτι παρόμοιο;
Επιστροφή στην κορυφή
foteini
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 05 Σεπ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 20, 2013 4:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Elisa
μην ανησυχείς. Τον πρώτο κύκλο μετά την λαπαροσκόπηση και την πρώτη ένεση, πολύ συχνά συμβαίνει αυτό. Κι εμένα έτσι είχε γίνει. Ολα καλά!
ELISA
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 20, 2013 4:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστώ πολύ foteini, το ίδιο μου είπε και ο γιατρός, αλλά η αλήθεια είναι ότι ανησύχησα λίγο! Αλλά τώρα ηρέμησα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Κατ
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 20, 2013 8:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σου ELISA!και σε εμενα ειχε συμβει το ιδιο και ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι ειναι συνηθισμενο.Σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα!
Επιστροφή στην κορυφή
ELISA
Κουδουνίστρα
Κουδουνίστρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 20, 2013 9:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Κατ. Με καθησυχάσατε, ευτυχώς γιατί είχα λίγο αγχωθεί ότι κάτι δεν έκανα καλά!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης