Εξωσωματική Αρχική σελίδα Εξωσωματική
Εξωσωματική και όχι μόνο

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

NEWS:
dna fragmentation

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
andro2
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 28 Μάϊ 2008

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 30, 2008 7:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: dna fragmentation Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την καναμε και αυτη τη ρημαδο κατατμηση σπερματος, αποτελεσματα την τριτη
για πειτε να προετοιμαστω
αν βγει μεγαλη τι γινεται;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
κερασιά
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 20 Μάρ 2007
Τόπος: Πλανήτης ΓΗ καλεί βοήθεια!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 30, 2008 7:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

andro2, καλησπερα!! Very Happy

Υπαρχει εδω τοπικ με αναλογο θεμα και με διαφορες αποψεις.
http://www.hostingphpbb.com/forum/viewtopic.php?t=588&start=0&mforum=ivf

Ειχα και εγω προβληματιστει με αυτη την περιβοητη εξεταση, αλλα μετα απο πολλες γνωμες γιατρων και ειδικων, κατεληξα οτι η κατατμηση DNA, ειναι μια εξεταση που δεν εχει μεγαλη πρακτικη αξια. Τι θελω να πω?

Αν ενα σπερμα παρουσιαζει υψηλο ποσοστο κατατμησης, δεν υπαρχει κατι συγκεκριμενο που μπορει να παρει ο αντρας για να το βελτιωσει, περα απο αντιοξειδωτικα, βιταμινες, να κοψει το καπνισμα, να βελτιωσει την διατροφη του. Αλλα αυτα μπορει να τα κανει καποιος ουτως ή αλλως. Επιπλεον δεν υπαρχουν πληρεις στατιστικες που να δειχνουν οτι πραγματι η κατατμηση DNA, εμποδιζει τη συλληψη ή την εμφυτευση ή προκαλει αποβολες. Με την εννοια οτι δεν υποβαλλονται σε αυτη την εξεταση αντρες που εχουν ηδη γινει πατεραδες. Ποιος μας λεει οτι και αυτοι δεν εχουν υψηλη κατατμηση. Οποτε λογικο ειναι να εμφανιζουν υψηλα ποσοστα οσοι εχουν ολιγοασπερμια, αφου αυτοι θα τρεξουν για εξεταση.Χωρις να αποκλειεται και το αντιστροφο. Η christa ηταν μια τετοια περιπτωση και τωρα ειναι εγκυος. Very Happy

Τελος, επειδη με ετρωγε και μενα το θεμα αυτο, ρωτησα τον γνωστο γενετιστη τον Π@γκαλο, την αποψη του για το θεμα.
Χαρακτηριστικα μου ειπε, οτι ιιιιιιιισως να εμποδιζει την συλληψη ή την εμφυτευση, αλλα οχι και να προκαλει αποβολες/παλινδρομες σε πιο μεγαλη εβδομαδα πχ. μετα την 8η.

Πιστευω οτι θα βγει μια χαρα η εξεταση σας. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
andro2
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 30, 2008 8:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κερασουλα μου γεια σου
καιρο εχω να σε πετυχω

να σου πω την αληθεια και εγω απο ενα διαφημιστικο φυλλαδιο που μας εδωσαν στο Λυμπε... αυτο καταλαβα
αλλα ο συζυγος πηγε μονος του για ενα σπερμοδιαγραμμα και του το προτειναν για τις παλινδρομες και πηρε μονος του το γιατρο ο οποιος του ειπε ''ε καντε το και αυτο''
ναι αλλα αυτο αφενος κοστιζει 190 ευρωπουλακια και αφετερου απο οτι καταλαβα και εγω δεν εχει καμια πρακτικη σημασια
Επιστροφή στην κορυφή
ANGELIKA
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 29 Αύγ 2008
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 31, 2008 11:36 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

andro2 ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ! ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΙΑΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΝΑΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ? ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ,ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΦΙΣΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΟΣ ΑΠΟΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΦΙΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΥΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΓΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ.ΕΔΩ ΠΕΡΙΠΤΟΣΕΙΣ ΜΕ ΟΛΙΓΟΑΣΘΕΝΟ ΚΑΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ,ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΝΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΟΑΡΙΟ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ,ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ΑΝΙΧΝΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ ΕΜΒΡΥΟΥ( ΟΠΟΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΟΣΗ ΜΟΥ ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΝΑ ΕΦΤΑΙΓΕ ,ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΑΡΙΟ)ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΑΣ ΚΑΙ Η ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΣ ΕΜΒΡΥΟΥ ΚΑΙ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΙ -- ΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ? ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΦΙΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΟΛΙΓΟΑΣΘΕΝΟ ,ΑΡΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ? ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝΔΡΟ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΙΑ !ΑΦΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟ ΒΟΥΡΡΡΡ ΣΤΟ ΨΗΤΟ! Very Happy Very Happy Very Happy
Το κορμι μιας γυναικας που ετοιμαζεται να συλλαβει εχει επιλεγει σαν ενα καναλι για την εκφραση της θεοτητας σε υλικη μορφη.Μπορει η ωορρηξια να ειναι νομος της φυσης, ομως η συλληψη ειναι νομος του Θεου.-EDGAR CAYCE
Επιστροφή στην κορυφή
andro2
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 31, 2008 1:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μακάρι βρε αντζελικα
απλα παλαβωνεις με ολα αυτα τελικα
Επιστροφή στην κορυφή
koxyli
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 30 Νοέ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 01, 2008 6:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΤΜΗΣΗ 31%.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΣΕΡΙΕΣ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ (ΜΙΑ ΜΕ ΦΡΕΣΚΑ ΕΜΡΥΑ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΤΥΧΕΙ.ΜΕΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΤΜΗΣΗ ΣΤΟΝ ΛΥΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΕ ΤΟ 31%.ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΟΙ 4 ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
choko
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 25 Ιούλ 2007

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 02, 2008 7:55 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε κοριτσια πειτε μου κι εμενα.. αντε και εκανες την κατατμηση.. αντεκαι βγηκε μεγαλο το ποσοστο.. αυτο τι σημαινει? και επιπλεον τι μπορεις να κανεις? Scratchy, scratchy μηπως ψαχνουμε ψυλλους στα αχυρα??
andro2
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 02, 2008 11:54 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

choko καλημερα

και εγω καπως ετσι αισθανομαι γι αυτη την εξεταση
νομιζω οτι ειναι ψυλλοι στα αχυρα και να σου πω την αληθεια εγω δεν ηθελα να γινει
αφου ειναι μια εξεταση που αν το ποσοστο κατατμησης βγει μεγαλο δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα περα απο την ληψη αντιοξειδωτικων, ποιος ο λογος να μπεις σε αυτη τη διαδικασια
απο την αλλη στην περιπτωση αυτη ουτε η εξωσωματικη εχει να σου προσφερει τιποτα εφοσον και εκει το σπερματοζωαριο που θα επιλεγει σαν φαινομενικα υγιες δεν ειναι απαραιτητο οτι θα εχει μικρη κατατμηση dna
απο την αλλη, και τις ιστοριες των κοριτσιων που εκαναν οι αντρες τους αυτοι την εξεταση αν διαβασεις, θα καταλαβεις οτι υπαρχουν περιπτωσεις που με μεγαλο ποσοστο κατατμησης, καταφεραν και εμειναν εγκυες σε υγιή παιδια ενω υπαρχουν και περιπτωσεις που δεν καταφεραν ακομα να μεινουν καν εγκυες

επομενως ποιος ο λογος;;;;
προσωπικα πιστευω οτι μονο αγχος δημιουργει αυτη η εξεταση γιατι αν βγει μεγαλη η κατατμηση οσο και αν δεν θες να το σκεφτεσαι και να μην δινεις σημασια, στο πισω μερος του μυαλου σου θα υπαρχει!!!!
και απο τη στιγμή που δεν υπαρχουν σαφη αποτελεσματα δεν καταλαβαινω γιατι μας κανουν πειραματοζωα!!!!!
(ή μαλλον καταλαβαινω αλλα δεν μπορω να το δεχτω γιατι θελω να πιστευω ακομα στον ορκο του Ιπποκρατη)
Επιστροφή στην κορυφή
andro2
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 04, 2008 5:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα
τελικα και η δικη μας κατατμηση βγηκε 31%

ειλικρινα δεν ξερω τι μου γινεται
βαρεθηκα
κουραστηκα
αισθανομαι τοσο γερασμενη
δεν θελω να ξανακανουμε καμια εξεταση γιατι τελικα αντι να βρισκουμε την ακρη απλα μπερδευομαστε περισσοτερο με αμφιλεγομενες εξετασεις
Επιστροφή στην κορυφή
martha
Πιάνο
Πιάνο

Ένταξη: 27 Μάϊ 2008
Τόπος: αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 05, 2008 8:15 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

andro2
εμεις ειχαμε κανει την εξεταση αυτη και ειχε βγει 28%, με οριο το 20%.ο αντρας μου πηρε βιταμινες και αντιοξειδωτικα για περιπου 8 μηνες και επεσε στο 21%,αλλα παλι συνεχισαμε να εχουμε αποτυχημενες εξωσωματικες!!!!ο γιατρος που παω τωρα οπως και η εμβρυολογος του κεντρου,δεν δεχονται την συγκεκριμενη εξεταση!!!!οποτε και εμεις το αφησαμε ετσι!!!δεν ασχολουμε πλεον με αυτο!
και συνεχιζω!!!!

Επιστροφή στην κορυφή
Corinna
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 05, 2008 1:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρε κοριτσια εχω προβληματιστει κι εγω με αυτη την εξεταση.
Ο ντοκ μας λεει οτι δεν δινει ουσιαστικα αποτελεσματα παρα μονον ενδειξεις.
Σκεφτομαστε να την κανουμε κι εμεις λογω πολλων αποτυχημενων προσπαθειων, αλλα δεν ξερω αν μπορει να μας υπαγορευσει τη συνεχεια. Confused
bratz
Βιολί
Βιολί

Ένταξη: 27 Νοέ 2006
Τόπος: Το μεγάλο λιμάνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 05, 2008 3:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Corinna
έχω ρωτήσει τον Τσιλ... επί του θέματος και μου απάντησε πως θα βγεί σίγουρη αυξημένη η κατάτμηση και για αυτό θα ευθύνεται ο ιός ....... μετά από πολύ σκέψη, δεν την κάναμε
Βέβαια δεν κάναμε και τπτ σχετικά με την βελτίωση των πραγμάτων, όπως καλή διατροφή με αντιοξειδωτικά, διακοπή καπνίσματος κτλ

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
andro2
Φλογέρα
Φλογέρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 05, 2008 6:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι ειναι πολυ αμφιλεγομενη εξεταση
υπαρχουν ενθερμοι υποστηρικτες της σε σημειο να θες να πεσεις να πεθανεις αν σκεφτεις οτι πολλα ξενα σαιτ αναφερουν με βεβαιοτητα οτι αντρας με κατατμηση ανω καποιου ποσοστου (το οποιο διαφοροποιειται και απο την αναλυση που ακολουθειται) δεν προκειται να μπορεσει να κανει παιδια και υπαρχουν και πολλοι πολέμιοι της οι οποιοι δεν την δεχονται με τιποτα
και η αληθεια ειναι οτι οντως αφενος εχουμε παραδειγματα ζευγαριων που με υψηλη κατατμηση τεκνοποιησαν μια χαρα και αφετερου δεν μπορουμε να γνωριζουμε αν καποιοι απο αυτους που εχουν παιδια εχουν και αυτοι υψηλη κατατμιση

αλλωστε εφοσον η κατατμηση οφειλεται σε οξειδωση κυριως η οποια βελτιωνεται με αντιοξειδωτικα, καλη διατροφη κλπ, θελετε να μου πειτε οτι αντρες κατα κορον ποτες, χρηστες διαφορων ουσιων κλπ δεν κανουν ποτε παιδια;;;
εγω γιατι βλεπω ακριβως το αντιθετο;;;;

συγγνωμη κιολας αλλα ανθρωποι οι οποιοι και δεν κανουν την σουπερ ντουπερ υγιεινη ζωη και ειναι και λιγο στον κοσμο τους μια χαρα τους βλεπω να τεκνοποιουν και να γεννοβολουν
αντιθετα ολους εμας που εχουμε πεσει μεσα σε αυτο τον κυκεωνα εξετασεων και ψαχνομαστε με το παραμικρο δεν βλεπω να κανουμε τιποτα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
ANGELIKA
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 29 Αύγ 2008
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 09, 2008 1:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

andro2
ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ ΜΗΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΧΗ! ΑΠΛΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ ΜΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ,ΕΚΑΝΕΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ! ΜΕΤΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ, ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ,ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙΣ ΛΙΓΟ. ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΛΕΞΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΕΜΕΝΑ ΤΗΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ΒΓΗΚΑΝΕ 2 ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙ 1 ΤΟΥ ΘΥΡΕΟΕΙΔΟΥΣ ΚΑΙ Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΙΑ ΟΡΜΟΝΗ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΕΔΕΙΞΕ 4,5 ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΚΥΚΛΟΥ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ 0,96 Exclamation ΤΟΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΙΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ Twisted Evil Exclamation
Το κορμι μιας γυναικας που ετοιμαζεται να συλλαβει εχει επιλεγει σαν ενα καναλι για την εκφραση της θεοτητας σε υλικη μορφη.Μπορει η ωορρηξια να ειναι νομος της φυσης, ομως η συλληψη ειναι νομος του Θεου.-EDGAR CAYCE
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 24 Οκτ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 21, 2012 6:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοριτσια επαναφερω το θεμα γιατι χρειαζομαι πληροφοριες.

Τελευταια εξεταση καταμησης του συζυγου εδειξε 39%, αρχες του Μαρτη θα κανει επαναληπτικη και αν ειναι ολα καλα δηλ κατω απο 30% προχωραμε σε γονιμοποιηση των ωαριων και εμβρυομεταφορα.
Η εμβρυολογος μας συστησε βιοψια και ληψη σπερματος απο τον ορχι με λεπτη βελονα (fna). Εψαξα σε ξενες επιστημονικες δημοσιευσεις και βρηκα οτι σε σπερμα απο τον ορχι η καταμηση ειναι μικροτερη του 6%.

Γνωριζει καμια κατι για το θεμα? Τα εχει καταφερει καμια ετσι?
Επιστροφή στην κορυφή
ERI78
Φλογέρα
Φλογέρα

Ένταξη: 22 Ιούλ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 21, 2012 8:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τζιαννα δεν ξερω αν ηταν τυχαιο,αλλα την τελευταια φορα που καναμε και μεις fna πετυχε και εχουμε αυτη την στιγμη την μπουμπουκα μας.μακαρι να πετυχει και σε σενα!!!στο ευχομαι ολοψυχα!!!!!!
Σαξόφωνο
Σαξόφωνο

Ένταξη: 23 Φεβ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 21, 2012 9:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tzianna
Με βιοψία έχει και η Val τον μπομπιράκο της!!!

Σε ευχαριστώ για αυτό το θαύμα Παναγίτσα μου...
Επιστροφή στην κορυφή
val
Τύμπανο
Τύμπανο

Ένταξη: 05 Απρ 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 21, 2012 9:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμείς δεν κάναμε fna, κάναμε tesa, δηλ πήραν μια φλούδα απ τον όρχυ και από κει βρήκανε το υλικό.
Ξέρω σίγουρα πως το υλικό κατευθείαν απ την "πηγή" είναι απείρως καλύτερο.
Ο παίδαρός μου το αποδεικνύει.
Καλή επιτυχίαααα!!!!

ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
tzianna
Κιθάρα
Κιθάρα

Ένταξη: 24 Οκτ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 22, 2012 5:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

val έγραψε:
Εμείς δεν κάναμε fna, κάναμε tesa, δηλ πήραν μια φλούδα απ τον όρχυ και από κει βρήκανε το υλικό.
Ξέρω σίγουρα πως το υλικό κατευθείαν απ την "πηγή" είναι απείρως καλύτερο.
Ο παίδαρός μου το αποδεικνύει.
Καλή επιτυχίαααα!!!!

Σας ευχαριστω πολυ για την εμψυχωση κοριτσια, μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα...... Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Εξωσωματική Αρχική σελίδα -> Υπογονιμότητα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης